Gmina Siechnice

baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup-lokalnie.jpg
baner---praca-ZOZ.jpg
baner---kwarantanna-domowa.jpg
logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 104/2016 "Pytanie - Iwiny, Zielona. droga"
04 / 10 / 2016

Szanowny Panie Burmistrzu

 

w imieniu mieszkańców Zielonej w Iwinach, zwracamy się z prośbą o określenie stanu prac koncepcyjnych i przygotowawczych związanych z budową nawierzchni naszej ulicy. Nawiązujemy do Pana wypowiedzi podczas spotkania informacyjnego na początku bieżącego roku. Uzależniał Pan termin rozpoczęcia tego przedsięwzięcia od wykonania operatu określającego możliwość odprowadzenia wód opadowych po ucywilizowaniu tego odcinka dróg gminnych. 

 

Odpowiedź na pytanie:

Za względu na wieloletnie zaniedbania stanu wód w zlewni rzeki Brochówki powodujące groźne sytuacje takie jak podtopienia, które mają miejsce po intensywnych opadach deszczu, rozpocząłem rozmowy z władzami miasta Wrocławia o podjęciu współpracy w celu kompleksowego rozwiązania problemu. Wynikiem rozmów było podpisanie 8 stycznia 2016 roku we Wrocławiu umowy pomiędzy Gminą Wrocław oraz Gminą Siechnice a Instytutem OZE Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach o wielowariantowej koncepcji programowo-przestrzennej poprawy stanu wód z zlewni rzeki Brochówki.

Informuję, że prace nad koncepcją są po I etapie umowy polegającym na wykonaniu inwentaryzacji, sporządzaniu bilansu wód opadowych, opracowaniu analizy przeciwpowodziowej, opracowaniu wielowariantowej koncepcji programowo – przestrzennej, opracowaniu analizy ekonomicznej oraz wykonaniu analizy własnościowej. Wykonawca złożył do Urzędu wykonane opracowania i obecnie pracownik Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu miejskiego w Siechnicach jest w trakcia opiniowania złożonych dokumentów.

Wdrożenie koncepcji to kilkumilionowa inwestycja, która musi być wykonana kompleksowo (na całym biegu Brochówki). Zmiany będą wymagały przebudowy dróg i obiektów inżynieryjnych. Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze wariantu, który wybrany zostanie do realizacji.

Ponadto informuję, że ze względu i na etap prac oraz konieczność skierowania środków budżetowych na budowę ulic w Iwinach tj ul. Miodowej, Słonecznej, Polnej i Schuberta, w latach 2017-2020 nie przewiduje się budowy docelowej nawierzchni ul.Zielonej.

 

 

Z poważaniem

 

Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif