Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 89/2016 "regulamin porządkowy gminy"
23 / 08 / 2016

 

Panie Burmistrzu rozpoczął się sezon koszenia trawników, grilowania, urządzania uroczystości rodzinnych na wolnym powietrzu, co oczywiście wiąże się z hałasem , głośną muzyką.

Czy zatem można uchwalić regulamin porządkowy dla gminy, regulujący miedzy innymi dni i godziny prowadzenia głośnych prac w ogrodzie, kończenia imprez na zewnątrz domów. W gminie mieszka coraz więcej osób w domach wolnostojących i część z nich wyznaje zasadę "wolność Tomku w swoim domku", nie liczą się z sąsiadami  np. uważają, za normalne koszenie trawy po  godz. 21.00 czy też w sobotę wieczorem czy w niedzielę. W Niemczech, Austrii czy też Szwajcarii są takie regulaminy, nikt nie uważa, że jest to zamach na wolność. Nasze domy są przecież miejscem wypoczynku, miejscem przebywania małych dzieci i ludzi starszych i chorych. Każdy z nas potrzebuje trochę oddechu, a nie wiecznego i długotrwałego hałasu.

 

 Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie złożone za pomocą formularza internetowego i przeanalizowania wniosku uprzejmie informuję, że na podstawie przepisów ogólnych cisza nocna obowiązuje w godz. 22:00 – 6:00. W przypadku naruszeń ciszy nocnej możliwym jest powiadomienie Policji, która może interweniować w oparciu o art.51 Kodeksu wykroczeń. Sprawa uchwalenia regulaminu porządkowego gminy będzie rozpatrzona po sprawdzeniu czy regulamin taki nie będzie stał w sprzeczności z aktami prawnymi wyższego urzędu.

 

Z poważaniem

 

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg