Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup lokalnie - gmina Siechnice.JPG
zamknięcie covid 19.jpg
baner - praca ZOZ kopia.jpg
baner - kwarantanna domowa kopia.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 86/2016"Jak dojsc do mieszkania na jana pawla 2"
17 / 08 / 2016

 

Witam panie burmistrzu dzis mamy 25.07.2016 i w godzinach wieczornych jak juz nie po raz pierwszy zastala nas ulewa mimo rego ze mielismy piekny pogodny dzien i korzystajac z aury wraz z zona i dwojka malych dzieci lat 7 i 2 miesiace, pojechalismy do wroclawia na zakupy i spacer. Wrocilismy do siechnic w godzinach wieczornych i nagle zaczelo lac. Oczywiscie na jana pawla remont i jest to zrozumiale. Ulica boczna od jana pawla cala zawalona samochodami nie ma gdzie zaparkowac a wiec znalazlem miejsce 300 metrow od janaa pawla. Teraz nasuwa sie pytanie jak do cholery dotrzec do domu. Bocznny parking przylegajacy do bloku w ktorym mieszkam klatka 4 ul jana pawla stoi pusty bo nikt nie pomyslal zeby zrobic do niego dojazd na czas remontu co pozwolilo by w taka pogode szybko zaniesc 2 miesieczne dziecko do klatki schodowej. Bezmyslnosc calkowita. Nawet lamiac przepisy i wjezdzajac na ten pusty parkimg po chodniku obok smmietnika tez nie ma jak wjechac bo na calej dlugosci chodnika sa zaparkowane auta lokatorow. Szanowny panie burmistrzu mistrzu siedzialem ponad godzine z zona i malutkim dzieckiem w aucie, dziecko plakalo bo bylo glodne a ja nie mialem jak dostac sie z nim do domu bo nikt nie pomyslal zeby zrobic wjazd na i tak pusty parking. Po godzinie jak troche przestalo padac zanislem dziecko doo domu idac przez zalany kalurzami ublocony pusty parking bo nikt tez nie zrobil normalnego dojscia do budynku na czas remontu jana pawla 2. Mam zniszczone buty za ktore zaplacilem 800 zl dziecko godzine plakalo zestresowane a zona w szpilkach. Swoja droga problem tyczy sie wszystkich lokatorow bo jak inne kobiety w taka pogode maja dojsc do budynku wracajac z wesela czy jakkiejs imprezy. Przejscie pomiedzy blokami idac od ulicy pilsudskiego jest wysypane piaskiem ktory tez zamienil sie w bloto i wielkie kalurza. Uwazam ze nie zostaly spelnione wszystkie warunki wymagane przy remoncie ul jana pawla i zglaszam ta sprawe do inspekcji nadzoru drug

 

 Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach w sprawie utrudnień wywołanych robotami budowlanymi prowadzonymi na ul. Jana Pawła II w Siechnicach wyrażam swoje ubolewanie nad sytuacją, która Państwa spotkała. Jednakże podczas tak intensywnych i nagłych, częstokroć nieprzewidywalnych zjawisk atmosferycznych powyższa sytuacja może mieć miejsce. Problem braku miejsc parkingowych w ścisłym centrum miasta jest dla mnie znany i podczas budowy i przebudowy ulic dokładam wszelkich starań aby powiększać liczbę istniejących ogólnodostępnych miejsc postojowych.

Bezpośredni nadzór nad bezpieczeństwem terenu budowy sprawuje Kierownik Budowy i on ponosi odpowiedzialność za zabezpieczenie terenu budowy przed dostępem osób trzecich oraz za przebywające na placu budowy osoby. Zamawiający nie ma możliwości wymuszenia na Kierowniku Budowy aby zastosował rozwiązania inne niż określone w zatwierdzonym projekcie czasowej organizacji ruchu na czas robót oraz planie BIOZ, który został złożony wraz z oświadczeniem Kierownika Budowy do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego we Wrocławiu. Zatwierdzona organizacja ruchu na czas robót oraz ich zakres uniemożliwia udostępnienie korzystania z nieutwardzonej drogi ul. Jana Pawła II celem przejazdów prywatnych samochodów.

Uprzejmie proszę o cierpliwość i wyrozumiałość ponieważ teren budowy jest miejscem niebezpiecznym i nie może być udostępniony osobom postronnym, natomiast mieszkańcy budynku Jana Pawła II 2 – 4 swobodnie mogą się poruszać po wykonanym już chodniku łączącym ul. Henryka III z ul. Sportową.

Zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem realizacji prac na przełomie sierpnia i września bieżącego roku Wykonawca planuje rozpocząć układanie masy asfaltowej, po ułożeniu której problemy i utrudnienia związane z budową ul. Jana Pawła II powinny prawie w całości ustąpić.

 

Z poważaniem

 

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif