Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 78/2016 "Koszenie terenów zielonych wzdłuż ulic w Św. katarzynie"
07 / 07 / 2016

 

Piszę w sprawie nie skoszonych traw wzdłuż ulic gminnych w miejscowości Święta Katarzyna. Trawy miejscami sięgają ponad 1 metra wysokości oraz na terenach zielonych wyrosło już sporo tzw samosiejek. Mam na myśli rejon ulic: Dąbrowskiego, Kolejowej, Prostej, Nowej, Jastrzębiej, etc.

Rowy i pobocza wzdłuż tych ulic są całkowicie zarośnięte a przez to wody opadowe nie mają możliwości spłynięcia z dróg do rowu, przez co niszczeją świeżo wyrównane drogi utawrdzone. Jest to marnowanie publicznych pieniędzy w czystej postaci (nie wykoszone pobocza i rowy doprowadzają do przyspieszonej degradacji nawierzchni drogi). Proszę o interwencję.

Dodatkowo teren przewidziany w przyszłości pod park rekreacyjny w Świętej Katarzynie przy ulicy Kolejowej, na którym zgodnie z uchwałą Rady osiedla Święta Katarzyna mają stanąć urządzenia do ćwiczeń tzw. " siłownia na świerzym powietrzu" jest całkowicie zarośnięty.

Dodatkowo nadmienię, że jako Gmina planujecie montaż urządzeń do ćwiczeń - czego jestem gorącym zwolennikiem, żeby było jasne - na terenie do którego aktualnie nie ma dostępu (brak kładki przez rów melioracyjny).

Mam nadzieję, że uda się podkręcić tempo wykaszania terenów gminnych w Świętej Katarzynie oraz oprócz montażu nowych pięknych urządzeń również jakiejś kładki, która umożliwi do nich dostęp mieszkańcom, a nie tylko sarnom i ptakom

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, iż tereny zieleni publicznej i pasów drogowych objęte są pracami konserwacyjnymi zgodnie z zaplanowanymi wydatkami budżetowymi. W kolejnych latach planuję stopniowe zwiększenie kwoty wydatków bieżących na utrzymanie terenów gminnych w miarę wzrostu dochodów. Rozważam tez wprowadzenie zmian organizacyjnych, których celem będzie w przyszłości podniesienie standardu i zakresu tego typu prac. Odnośnie wskazanych szczegółów ulic informuję, że ul. Gen. H. Dąbrowskiego jest drogą powiatową w zarządzie Starosty Powiatu Wrocławskiego. Teren rekreacyjny przy ul. Kolejowej będzie stopniowo zagospodarowany w oparciu o opracowaną w tym roku koncepcję zagospodarowania, zgodnie z którą w bieżącym roku ma zostać zamontowana kładka. Jednocześnie informuję, iż ulica Dąbrowskiego i ulica Kolejowa zostały wykoszone w dniu 30.06. Natomiast plac przy ulicy Kolejowej zostanie wykoszony w dniu 04-08.07.2016.

 

 

Z poważaniem

 

Lesław Kubik

 

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg