Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 75/2016 "Pilna potrzeba odświeżenia pasów na skrzyzowaniu w Żernikach Wrocławskich"
04 / 07 / 2016

 

Szanowny Panie Burmistrzu,

Namalowane w zeszłym roku pasy na przejściu dla pieszych na głównym skrzyżowaniu (ulic Kolejowej i Wrocławskiej) w Żernikach Wrocławskich przyczyniły się do wzrostu komfortu mieszkańców, którzy nie muszą wymuszać przejścia na drugą stronę ulicy czy liczyć na uprzejmość kierowców. Szczególnie jest to istotne po zmroku. Jednak w związku z silnym natężeniem ruchu i prędkością przejeżdżających samochodów (lub po prostu kiepską jakością użytej farby) większość z pasów „wytarła się” i jest już praktycznie niewidoczna. Trudno zauważyć je z bliska, nie mówiąc już o widoczności z perspektywy prowadzącego pojazd. W związku z aktualnym stanem pasów, sugeruję potrzebę odświeżenia w nieodległym czasie przejść dla pieszych w obrębię w/w skrzyżowania. Widoczne przejścia dla pieszych są przecież jednym z podstawowych elementów, zapewniających bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Sugeruję także rozważanie – w ramach możliwości - powstania przejścia dla pieszych w obrębię skrzyżowania ulicy Wiosennej z ulicą Kolejową. Właściwie wszyscy pieszy użytkownicy drogi przechodzą z ulicy Wiosennej na przeciwległy chodnik w miejscu nie oznakowanym w jakikolwiek sposób.

 

 

 Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pani wniosek informuję, iż organem zarządzającym ul Kolejową w Żernikach Wrocławskich i odpowiedzialnym z jej prawidłowe oznakowanie jest Starosta Powiatu Wrocławskiego i do niego należy zwrócić się z prośbą o odnowienie przedmiotowego oznakowania oraz wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych.

 

     

 

Z poważaniem

 

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się