Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup lokalnie - gmina Siechnice.JPG
zamknięcie covid 19.jpg
baner - praca ZOZ kopia.jpg
baner - kwarantanna domowa kopia.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 70/2016 "Wyrównanie drogi"
21 / 06 / 2016

Witam Panie Burmistrzu. Zwracam się z uprzejmą prośbą o utwardzenie oraz oświetlenie drogi przy ul.Stawowej w Radwanicach.Prośbę swą motywuję tym, iż mieszkam prz ul.Stawowej 12 w Radwanicach i z dnia na dzień jest mi coraz trudniej dostać się autem do mojego domu. Brak jakiejkolwiek drogi spowodował duże straty i wiele uszkodzeń moich aut, co wymusiło na mnie choć tymczasowe wyrównanie najgorszych miejsc drogi dojazdowej za wyłożone przeze mnie własne pieniądze, jednak większy deszcz znów zniweluje te prowizoryczne starania. W błocie zakopuje się samochód a w porze suchej za autem unosi się kurz pomimo wcześniej umytego auta. Droga w nocy staje się niebezpieczna. Łatwo złamać nogę idąc w ciemnościach po drodze pełnej dołów, kałuż i innych tego typu niespodzianek, skąd niepokój i lęk o moje dzieci powracające o zmroku do domu w porze zimowej gdy robi się bardzo szybko ciemno. Zaznaczam, iż od 1998r. prowadzę działalność gospodarczą w Radwanicach przy ul.Wrocławskiej 117a i regularnie odprowadzam co kwartał ogromne podatki do Gminy w Siechnicach. Za rok  2015. zapłaciłem podatek w kwocie 15.175,00zł i proszę to uwzględnić przy rozpatrywaniu mojej petycji. Zaznaczam, że po przeciwnej stronie (chodzi o ul.Starowiejską) droga została wyrównana.

Podsumowując, brak drogi do mojego domu sprawia, że okolica jest niebezpieczna (brak oświetlenia), dodatkowo narażony jestem na częste naprawy szkód wyrządzonych zawieszeniu czy ogumieniu w autach zaś piesi zmuszeni są do walki z kałużami, błotem i pyłem. Biorąc pod uwagę wymienione utrudnienia uprzejmie proszę o utwardzenie i oświetlenie drogi przy ul.Stawowej w Radwanicach. 

 

 Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego UM Siechnice informuję, że ul. Stawowa w Radwanicach znajduje się na liście projektów strategicznych wpisujących się w założenia Strategii Gminy Siechnice 2030+ pod tytułem „Przebudowa ulicy Stawowej w Radwanicach” z okresem realizacji w 2016r. w zakresie, który z przyczyn finansowych wyklucza budowę oświetlenia drogowego.

Jednocześnie informuję, że w ramach prac nad projektem budżetu na 2017r. zostanie rozważone zabezpieczenie zabezpieczenie środków na wykonanie projekty budowy oświetlenia drogowego0 w ul. Stawowej w Radwanicach

 

Z poważaniem,

 

 Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif