Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 69/2016 "Niebezpieczne skrzyżowanie"
02 / 06 / 2016

Czy w mocy Pana Burmistrza jest podjęcie działań, które moga wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa skrzyżowanie, drogi ze świętej Katarzyny do Zacharzyc przecinającej Obwodnicę ?

Jest to bardzo niebezpieczne skrzyżowanie/przejazd sczególnie w godzinach popołudniowych powrotów z pracy. Powrót z Wrocławia przez Zacharzyce do Swiętej Katarzyny przez to skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczny chodzi o włączenie się do ruchu, przejazd w kierunku do Świętej Katarzyny, z obu stron pędzą rozpędzone auta większość nie przestrzega dozwolonej prędkości. Kierowcy często ryzykują dosłownie przejeżdżając kilka-kilkanaście metrów przed autami poruszającymi się po obowdnicy. Już nie raz doszło tam do niebezpiecznych wypadków.

 

 Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi ze Świętej Katarzyny do Zacharzyc na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, informuję, iż Gmina Siechnice podjęła działania w tym zakresie.

Z korespondencji podjętej z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego wynika, iż DSDiK wykonała i uzyskała zatwierdzenie projektu zmiany docelowej organizacji ruchu, przewidującej obniżenie prędkości
w obrębie przedmiotowego skrzyżowania do 60 km/h wzdłuż WOW. Sytuacja na skrzyżowaniu poddana została obserwacji, a działania te podejmowane są nie tylko przez DSDiK. Ma to na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa na skrzyżowaniu.

Bardzo zależy mi na zagwarantowaniu bezpieczeństwa na wskazanym przez Pana odcinku, jednakże Gmina Siechnice nie jest zarządcą przedmiotowej drogi. Niemniej jednak, moi pracownicy cały czas monitorują sytuację na drodze i w dalszym ciągu będą podejmować działania w celu poprawy bezpieczeństwa na niej.

 

Z poważeniem

 

Milan Ušák

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg