Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup lokalnie - gmina Siechnice.JPG
zamknięcie covid 19.jpg
baner - praca ZOZ kopia.jpg
baner - kwarantanna domowa kopia.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 68/2016 "równanie drogi pogodna i zacisze w groblicach"
23 / 05 / 2016

Witam Panie Burmistrzu

co pewien czas równana jest droga pogodna i zacisze w groblicach, czy można by przy okazji wyrównać ul. rózaną do podjazdu do nr 45 i 36, nie była ona robiona nigdy (sami mieszkańcy czasem ją równają ale nie wszyscy)

jeszcze jedno ul. różan jest wąska bo parkują na niej samochody, do tej pory parkowały od strony mieszkań i można było jakos przejechać, kiedy zaczeły parkować również  od strony szeregówek w razie pożaru wóz strazacki nie dojedzie.

czy nie można ustawić po prawej stronie znaku zakaz parkowania, bo rozmowa z parkującymi nic nie daje.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

   W odpowiedzi na Pana zapytania uprzejmie informuję, że zabiegi równania ulic Zacisze i Pogodna w  Groblicach, które były przeprowadzone w marcu bieżącego roku nie zostały przez służby drogowe gminy odebrane, jako wykonane poprawnie i zobowiązano wykonawcę do ponownego ich wykonania. Prace te zostaną wykonane w czerwcu br.

    Ul. Różana była wyrównana w sposób należytym w zakresie możliwym do wykonania. Niestety, prace nie zostały wykonane do końca jej przebiegu ze względu na niemożliwość usunięcia w trakcie wykonywania prac, samochodów tam parkujących. W trakcie ponownego równania ulic Zacisze i Pogodnej ponowimy próbę wyrównania ulicy Różanej do nr 36 – 45.

   Odpowiadając na pytanie w sprawie ustawienia znaków zakazu parkowania, z przykrością muszę stwierdzić, że przepisy prawa o ruchu drogowym nie przewidują stosowania znaków drogowych na drogach nieutwardzonych, poza znakami ostrzegawczymi mającymi wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg (np. oznakowanie przejazdu kolejowego).

 

 

Z poważeniem

 

Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif