Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 67 "Oczyszczalnia ścieków Siechnice rataja 11, smród w SIechnicach""
19 / 05 / 2016

1) Witam, proszę o informację jak długo jeszcze będzie nam dokuczać smród panujący w godzinach wieczorno-nocnych w Siechnicach. Jestem mieszkanką ulicy Staszica i wieczorem często nie można otworzyć okna bo śmierdzi z zewnątrz. Boję się pomyśleć o tym co było w zeszłym roku, kiedy to w upały nie można było ochłodzić mieszkania otwierając okna wieczorem ani nie można było spać przy uchylonym oknie, bo śmierdziało prawdopodobnie od oczyszczalni. Przed laty sporadycznie "zalatywało" ale od roku jest to nagminne. Tak się nie da mieszkać. Czy będzie coś zrobione, żebyśmy się tak nie męczyli? Jeśli tak to kiedy?

 

 2) Chciałabym się dowiedziedzieć czy oczyszczalnia ścieków mimo nowych inwestycji w okolicy dalej pozostanie w  tym miejscu w ktorym się znajduje teraz ? na ulicy Rataja mają powstać nawe mieszkania, mieszkańcy którzy tam mieszkają już od lat się męczą z nieprzyjemnymi i bardzo intensywnym zapachem, ludzie mają już dosyć tego, czy pozwoli pan na to by mieszkańcy nadal się z tym męczyli oraz nowi mieszkańcy którzy będą mieszkać zaledwie 250metrów od tej oczyszczalni ??

 

Odpowiedź na pytanie:

 

 Chciałbym przypomnieć, że oczyszczalnia ścieków istnieje od kilkudziesięciu lat i należała poprzednio do Przedsiębiorstwa Produkcji Ogrodniczej Siechnice. Dopiero od roku 2008 właścicielem oczyszczalni jest ZGK Sp. z o.o. Większość budynków mieszkalnych, które powstały w pobliżu oczyszczalni była wybudowana  w czasie działania oczyszczalni. Niestety praca oczyszczalni ścieków z otwartymi komorami polega na oczyszczaniu ścieków i przy tych procesach występują czasowo nieprzyjemne odory spowodowane różnym składem ścieków. W tej chwili podjęliśmy działania aby usunąć osad ściekowy z poletek, których funkcją jest odwodnienie osadu poprzez drenaż  do stopnia umożliwiającego jego wywiezienie na składowisko. To powinno spowodować, że odory będą mniejsze. W przyszłości po zaplanowanej na 2019 rok modernizacji i rozbudowie oczyszczalni ścieków przy ul. Zachodniej w Siechnicach będzie możliwe zamknięcie oczyszczalni na ul. Rataja.

 

 

Z poważeniem

 

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg