Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 66/2016 "Zacharzyce-ul.Kościuszki"
18 / 05 / 2016

 

Dzień dobry Panie Burmistrzu,

Bardzo proszę o informacje czy planuje Pan w najbliższym czasie iniestycje na ul. Kościuszki w Zacharzycach?

Od momentu uruchomienia obwodnicy, ruch na naszej ulicy bardzo się zintensyfikował. Dotychczas spacery poboczem drogi były mało komfortowe, ale możliwe. W tym momencie nie sposób bezpiecznie dostać się pieszo ani do Bienkowic ani obwodnicy ponieważ nie mamy chodnika. Dodam, ze do obwodnicy brakuje naprawdę krotkiego odcinka Chodnika.

Ponadto przystanek Gimbusa został umiejscowiony na podjeździe prywatnej posesji, po stronie ulicy gdzie rownież nie ma chodnika ani nawet pobocza, dlatego dzieci muszą przechodzić przez jezdnię na wysokosci ostrego, niebezpiecznego zakrętu. Pasów rownież nie ma w tym miejscu. Dodam, ze nie posiadam dzieci w wieku szkolnym, ale mieszkam obok przystanku i codziennie widzę, jak niebezpieczna jest aktualna sytuacja. Samochody wypadają z zakrętu z dużą szybkością. W godzinach 7-8.00 trudno nam wyjechać z posesji.

Proszę o informację oraz w miarę możliwość interwencję w sprawie.

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

 

   W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że w ramach programu „Bezpieczna droga” na rok 2017 planowana jest inwestycja budowy chodnika wzdłuż ulicy Zacharzyckiej od Wschodniej Obwodnicy Wrocławia do Zacharzyc (do skrzyżowania z ul. Kościuszki) oraz od Wschodniej Obwodnicy Wrocławia do ul.Słonecznej w Świetej Katarzynie. W roku bieżącym Gmina Siechnice zleci opracowanie projektu budowy chodnika wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

   Po zapoznaniu się i przeanalizowaniu sytuacji dotyczącej umiejscowienia przystanku dla Gimbusa w miejscowości Zacharzyce informuję, iż zostaną podjęte działania w miarę posiadanych środków w budżecie w kierunku przeniesienia przystanku dla Gimbusa w miejsce między wyniesionym przejściem przy ul. Jarzębinowej a wjazdem na posesję nr 2d. W celu zalegalizowania w/w miejsca na przystanek dla Gimbusa zwrócimy się do Starostwa Powiatowego jako właściciela drogi o wyrażenie zgody na usytuowanie przystanku w tym miejscu. Wówczas dzieci bezpiecznie będą mogły przechodzić na przystanek po wyniesionym przejściu dla pieszych.

 

 

Z poważeniem

 

Milan Ušák

 

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg