Gmina Siechnice

baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup-lokalnie.jpg
baner---praca-ZOZ.jpg
baner---kwarantanna-domowa.jpg
logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 55/2016 "Problem z obcokrajowcami"
19 / 04 / 2016

Szanowny Panie Burmistrzu,

Chciałabym się podzielić z Panem pewnym niepokojącym spostrzeżeniem. Dzisiaj moje dziecko wróciło do domu z płaczem, mówiąc że zostało przegonione z boiska  na terenie Gimnazjum przez grupę obcokrajowców (rosłe chłopy).Do tej pory nie przeszkadzali mi ale tą sprawą zbulwersowałam się. Kolejna sprawa w nocy grupy tych ludzi często zaczepiają kobiety - czas z tym coś zrobić póki nie doszło jeszcze do jakiejś tragedii.

Może jakaś akcja edukacyjna przeprowadzona przez policję i straż miejską wśród obcokrajowców by wiedzieli  jakie są zwyczaje w stosunku do kobiet i dzieci głównie płci żeńskiej. Wieczorem legitymowanie i pouczanie na wszelki wypadek by wiedzieli że społeczność widzi niepokojące sytuacje.

 

 Odpowiedź na pytanie:

 

W dniu 13 kwietnia br. Podczas spotkania z przedstawicielami Komisariatu Wrocław - Rakowiec oraz Posterunku Policji w Siechnicach w sprawie bezpieczeństwa na terenie Gminy Siechnice m.in. poruszono sprawę obcokrajowców przebywających w Siechnicach. Z uzyskanych informacji wynika, że w 2015 r. I I kwartale 2016 r. nie odnotowano wykroczeń popełnianych przez obcokrajowców oraz nie było zgłoszeń od mieszkańców. Obecny na spotkaniu Komendant Straży Miejskiej w Siechnicach potwierdził, że Straż Miejska również nie odnotowała zgłoszeń dotyczących obcokrajowców. Pani zgłoszenie przekazaliśmy do Straży Miejskiej oraz prześlemy Policji, aby w ramach dodatkowych patroli finansowanych przez nasza Gminę zwracano szczególną uwagę na zachowania mogące stanowić zagrożenie dla dzieci i kobiet.

 

Z poważeniem

 

Milan Ušák

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif