Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup lokalnie - gmina Siechnice.JPG
zamknięcie covid 19.jpg
baner - praca ZOZ kopia.jpg
baner - kwarantanna domowa kopia.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 53/2016 "Św. Katarzyna - ul.Kolejowa"
08 / 04 / 2016

 

Szanowny Panie Burmistrzu,

jako nowy mieszkaniec ul. Kolejowej w Św. Katarzynie, chciałbym uzyskać informacje dotyczące dwóch kwestii:

1. Jak często remontowana jest ulica Kolejowa i czy w tym roku planowane jest jest pokrycie nawierzchnią asfaltową. Obecnie przy tej drodze zlokalizowane jest duże osiedle mieszkaniowe oraz powstaje coraz więcej nowych inwestycji, a co za tym idzie ruch na ul. Kolejowej jest spory. Wysokie natężenie ruchu powoduje szybkie powstawanie szkód na drodze (dziury), a co za tym idzie szkody majątkowe mieszkańców w postaci uszkodzeń układów zawieszenia samochodów.

2. Czy przy ul. Kolejowej planowane jest w najbliższym czasie zainstalowanie oświetlenia? W chwili obecnej korzystanie z tej drogi po zmroku wymaga sporej odwagi. Po obu stronach tej drogi znajduje się zaniedbany teren. Odprowadzanie dziecka do przedszkola, czy też wychodzenie na zakupy wymaga zwłaszcza od kobiet sporej odwagi. Dodatkowo powstałe w drodze dziury stanowią w ciemności zagrożenie dla zdrowia ludzkiego.

Z góry dziękuję za odniesienie się do postawionych pytań.

 

 

 Odpowiedź na pytanie:

W odpowiedzi na Pani zapytanie, uprzejmie informuję, że na ul. Kolejowej w Świętej Katarzynie była równana nawierzchnia wczesną jesienią ubiegłego roku. W roku bieżącym, po ustaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych zostanie przeprowadzony ponowny przegląd i kwalifikacja do remontu bieżącego dróg w Gminie.

Jednocześnie informuję, że trwają prace w celu przygotowania przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Kolejowej. Zakończenie prac projektowych planuje się na koniec 2016 r.

 

 

Z poważeniem

 

Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif