Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 51/2016 "Groblice/ ul. Spacerowa, ul. Lipowa"
05 / 04 / 2016

Zwracam się z zapytaniem jakie przedstawiają się plany Gminy na poprawę jakości ulicy Specerowej oraz Lipowej w Groblicach. Na kiedy planowane jest wyrównanie nawierzchni tych ulic.

Czy jako Mieszkańcy możemy liczyć na gruntowną przebudowę drogi, tj. wyłożenie utwardzonej nawierzchni bitumicznej ? Wiem, że planowana jest taka inwestycja na ul. Zacisze w Gorblicach  (wg projektu " Przebudowa dogi dojazdowej do grutnów rolnych ").

Czy Gmina ma podobne plany w stosunku do ulicy Spacerowej i Lipowej ?

Czy też jedyna na co możemy liczyć to wyrównywanie dziur ( 1 x do roku) co poprawia jakość nawierzchni do pierwszych opadów po wykonanych pracach, po czym sukcesywnie stan drogi powraca do pierwotnego. Dla nas jako Mieszkańców, koszty wydatkowane na doraźną poprawę jakości dorgi wydają się zmarnowane skoro po paru tygodniach poruszanie się tą drogą, ponownie sprawia trudności.

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

    W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego UM Siechnice informuję, że Budżet Gminy Siechnice został przyjęty Uchwałą budżetową na rok 2016 Gminy Siechnice Nr XX/157/16 z dnia 21 stycznia 2016 roku  i nie znalazło się w nim, zadanie inwestycje pn.: ”Przebudowa ul. Spacerowej i Lipowej w Groblicach”. Również w planie dróg transportu rolniczego w Groblicach zostały ujęte inne drogi.                                                             

    Niemniej jednak w przypadku powstania oszczędności po zakończeniu realizacji zadań ujętych w budżecie podejmiemy się zlecenia wykonania dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Spacerowej i Lipowej.

 

 

Z poważeniem

 

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg