Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 47/2016 ''Chodnik w Biestrzykowie"
31 / 03 / 2016

Witam Pana Burmistrza Miasta i Gminy Siechnice.

 

Otóż chciałbym zgłosić jakość wykonania chodnika na całej długości Biestrzykowa.

 

Był robiony na raty i zapewne przez różnych wykonawców. Tak też wygląda. Różny materiał, różna robota i jedna charakterystyczna rzecz. Cały chodnik wykonany fatalnie, byle jak! Jakby działać miał około roku? Minęło wprawdzie kilka lat. Ale nie na taki okres buduje się chodniki. Jestem w stanie wskazać miejsca we Wrocławiu gdzie używamy jeszcze chodników po Niemcach! Ale skupmy się  na chodnikach robionych przez nas. Oglądam takie również we Wrocławiu, zbudowane kilkanaście lat temu i nic im nie można zarzucić! Są równiutki i estetyczne. Nie zarastają trawą. Nie mają żadnych wad.

A nasz cały chodnik ma sto kilkadziesiąt miejsc, które należy naprawić! Są pozapadane, nie w poziomie, nierówne obrzeża, zarośnięte trawą, zrobione z różnego materiału jakby Gmina na nasz chodnik przeznaczyła resztki i odpady z innych realizacji!?  Ja byłem pod ratuszem w Siechnicach. Jak tam jest ładnie wszystko wykonane.

Ja/inni mieszkańcy także/ nie wyrażamy zgody na bylejakość wykonanych prac. Jakaś uczciwa gwarancja powinna obowiązywać./ przede wszystkim robota powinna być wykonana porządnie i służyć kilkadziesiąt lat/ Jeśli była zawarta na zbyt krótki okres, co zdawałoby się nienormalne, to niech teraz urzędnicy Gminy  zlecą poprawienie, a w niektórych przypadkach przebudowanie chodnika tak aby służył nam wiele, wiele lat.  Nie wyobrażam sobie, żeby konieczne naprawy odbyły się ponownie za pieniądze gminne. Dyscyplina finansów publicznych nie dopuszcza szastania pieniędzmi publicznymi. Innymi słowy. Nie można realizować inwestycji byle jak a potem w nieskończoność ją naprawiać, poprawiać, zmieniać i ciągle marnować pieniądze na ten sam cel. Naszej zgody na to nie ma i zamierzamy dokładnie się temu przyglądać.

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

    W odpowiedzi na Pana wniosek uprzejmie informuję, że we wsi Biestrzyków będzie prowadzona inwestycja polegająca na poprowadzeniu sieci gazowej śr/c PE De 315/125 w ciągu dróg gminnych ulic Lipowej, Akacjowej i Klonowej. W decyzji lokalizacyjnej wydanej przez Burmistrza Siechnic wykonawca robót został zobowiązany do właściwego odbudowania uszkodzeń, które powstaną podczas prac budowlanych na jezdni, podbudowie drogi, poboczy znajdujących się w pasie drogowym oraz pasów zieleni.W najbliższym czasie zostanie dokonana ocena techniczna i zostaną wykonane naprawy doraźne uszkodzeń chodnika.

    Po zakończeniu robót związanych z budową gazociągu zostanie dokonany przez pracowników Gminy odbiór robót odtworzeniowych nawierzchni od firmy wykonującej gazociąg a następnie zostanie określony zakres pozostałych robót niezbędnych do uzyskania właściwych parametrów technicznych niniejszego chodnika.

    Do miejscowości Biestrzyków zostanie skierowana straż miejska w celu przeprowadzenia kontroli w zakresie prawidłowego parkowania i niszczenia terenów zielonych.

 

 

Z poważeniem

 

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg