Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 26/2016 "Kanalizacja sanitarna ul.Jagodowa w Żernikach Wr
09 / 03 / 2016

Witam serdecznie; W dniu wczorajszym przesłałam poniższy tekskst do Kierownika WI. Nie mogę się dodzwonić w poniższej sprawie i proszę o wskazanie osoby kontaktowej. Od 22 grudnia 2015r. jestem właścicielem działki budowlanej na ul. Jagodowej, na którą mam już pozwolenie na budowę. W obecnej chwili otrzymałam z "Zakładu Gospodarki Komunalnej" warunki przyłącza, z brakiem możliwości przyłączenia do kanalizacji w Żernikach Wrocławskich. W załączeniu przesyłam dokument. Z informacji uzyskanych przez mieszkańca Żernik Wrocławskich dowiedziałam się, że inwestycja przyłączenia mieszkańców pobocznych dróg jest w trakcie realizacji. Podobno w ubiegłym roku na spotkaniu z mieszkańcami można było się zapisać do przyłączenia. Proszę mi powiedzieć co powinnam zrobić i do kogo się udać, aby dopisać się do listy mieszkańców na przyłączenie do kanalizacji? Zważywszy, że za miesiąc planuję rozpoczęcie budowy, chciałabym już na tym etapie zaplanować odprowadzanie ścieków i chciałabym uniknąć niepotrzebnych wydatków. Proszę o pomoc w tym temacie. Pozdrawiam

Odpowiedź na pytanie:

Szanowni Państwo,
     Odpowiadając na pytanie przesłane za pomocą formularza internetowego uprzejmię informuję, że ul. Jagodową w Żernikach Wrocławskich stanowią działki nie będące własnością Gminy Siechnice, tylko osób prywatnych. Gmina Siechnice jest w posiadaniu projektu budowlanego oraz pozwolenia na budowę kanalizacji sanitarnej dla Żernik Wrocławskich. Ulica Jagodowa ujeta jest w IV Etapie budowy. W bieżącym roku Gmina Siechnice nie dysponuje środkami finansowymi aby wykonać kolejne etapy budowy. Jeżeli natomiast pojawi sie możliwość pozyskania funduszy zewnętrznych będziemy aplikować o dofinansowanie budowy kanalizacji i przystąpimy do niej realizacji.
      Jednoczesnie informuję, że decyzja o pozwoleniu na budowe kanalizacji sanitarnej dla Żernik Wrocławskich jest ważna. W oparciu o nią oraz po uzgodnieniu z Gminą Siechncie oraz Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. i po uzyskaniu zgody właścicieli działek na których zlokalizowana jest droga, mogłaby Pani własnym staraniem oraz na własny koszt wybudować kanalizację sanitarną w ul. Jagodowej.

Z wyrazami szacunku
Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg