Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup lokalnie - gmina Siechnice.JPG
zamknięcie covid 19.jpg
baner - praca ZOZ kopia.jpg
baner - kwarantanna domowa kopia.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 22/2016 i 23/2016 "ul. Bzowa Radwanice"
29 / 02 / 2016

Szanowny Panie Burmistrzu,

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź na pytanie nr 1/2016 z dnia 15.01.2016. Bardzo cieszy informacja, że pewne działania w sprawie wyasfaltowania drogi Bzowej w Radwanicach zostały podjęte i jest realna szansa na ich realizację. Do czasu przebudowy ulicy (przy której mieszka bardzo wielu mieszkańców z uwagi na położenie przy niej budynków wielorodzinnych oraz wielu szeregówek) prosimy o regularne naprawianie powierzchni, by była ona przejezdna. Aktualnie już prawie nie jest - ogromne dziury uniemożliwiają przejazd samochodów bez darcia o podłoże, a ruch pieszy i rowerowy ustał (mimo sympatycznej pogody).

Dziękuję i pozdrawiam

 

Szanowny Panie Burmistrzu

Ja "ciemny lud" proszę o doprecyzowanie odpowiedzi na pytanie: Pytanie 1/2016 - "ulica Bzowa, Radwanice".

W odpowiedzi napisał Pan: Termin realizacji dokumentacji projektowej został wyznaczony na dzień 31.12.2016 r.1. Czyli do końca tego roku będzie gotowa dokumentacja, czy droga?2. Co mieszkańcy tej ulicy mają zrobić przez ten rok? Wyprowadzić się? Czy może zapewni Pan komunikację zastępczą od ulicy Konopnickiej do poszczególnych domów?3. Proszę wskazać w którym miejscu uchwały budżetowej i jaka kwota dotyczy ul. Bzowej.

Uprawia Pan od kilku lat żonglerkę terminami, projektami budżetu, uchwałami budżetowymi, obietnicami itd., a ludzie muszą tu żyć. Po co gmina wydaje pozwolenia na tak gęste zaludnienie terenu, jeżeli nie zamierza wybudować podstawowej rzeczy, jaką jest droga. Wszystkie dotychczasowe pieniądze wydane na równanie tej drogi są zmarnowane, jakby wrzucił je Pan do którejś z setki kałuż. Droga jest przejesdna tylko do pierwszego deszczu. PozdrawiamMieszkaniec Gminy Siechnice

 

 

Odpowiedź na pytanie:

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do zapytania wysłanego za pomocą formularza internetowego UM Siechnice uprzejmie informuję, że w terminie do 31.12.2016r. Gmina Siechnice pozyska dokumentację projektową budowy ul. Bzowej w Radwanicach natomiast do realizacji robót budowlanych Gmina przystąpi w kolejnych latach, po ujęciu zadania przez Radę Miejską w Siechnicach w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Zlecenie opracowania dokumentacji projektowej ul. Bzowej planowane jest w I kwartale 2016r. W uchwale budżetowej na rok 2016 Gminy Siechnice Nr XX/157/16 z dnia 21 stycznia 2016 roku na stronie 75 w pkt. 4 zapisano, że środki finansowe zaplanowane na rok 2016 w kwocie 850 000 zł planuje się przeznaczyć m. in. na opracowanie dokumentacji projektowej ulic w Radwanicach, w tym: ul. Broniewskiego, ul. Wyspiańskiego, ul. Ogrodowej, ul. Kościuszki, ul. Piastowskiej, ul. Bzowej, budowę ulicy Gałczyńskiego oraz rozpoczęcie budowy ul. Kościuszki i przyległych.

Jednocześnie informuję, że Gmina Siechnice po pozyskaniu dokumentacji projektowej, w celu poprawy komfortu użytkowania drogi, wykona nawierzchnię ulicy Bzowej z drogowych płyt betonowych. Taka nawierzchnia będzie funkcjonować w okresie przejściowym do czasu budowy nowej drogi według parametrów określonych w dokumentacji projektowej i zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Z poważaniem

Milan Ušák

 

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif