Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 17/2016 "Interwencja - roboty drogowe Biestrzyków"
23 / 02 / 2016

Witam serdecznie,

bardzo proszę o pilną interwencję. W związku z pracami wymiany słupów energetycznych pomiędzy Biestrzykowem a Radomierzycami, firma wykonująca prace korzystała ze zjazdu z ul. Parkowej na pole aby dostać się do słupa. Wjazd był na odcinku ul. Parkowej w Biestrzykowie, który jest utwardzony tłuczniem tuż przy skrzyżowaniu ul. Parkowej i Akacjowej, obok boiska sportowego. Maszyny które wjeżdżały na pole naniosły na drogę grubą warstwę błota i wyjeździły dziury w drodze ul. Parkowej (w częsci gdzie nie ma asfaltu)./ Błoto jest w tej chwili rozjeżdżane na asfalt w kierunku Żernik Wrocławskich, Radmierzyc i Biestrzykowa oraz w przeciwnym kierunku w dalszym ciągu drogi utwardzonej.

Proszę o pilną interwencję aby wykonawca naprawił drogę i wyczyścił nawiezione błoto. Gdyż zgodnie z prawem ma taki obowiązek.

 

Odpowiedź na pytanie:

Szanowni Państwo,

że w związku z Państwa interwencjami, w dniu 08.02.2016 roku przeprowadzono wizję lokalną terenu w obrębie ulic Parkowej w Biestrzykowie. W wyniku oględzin nie stwierdzono zabrudzeń, ani znaczącej dewastacji zjazdu z ul. Parkowej na drogę powiatową DP1939 D (ciąg ulic Parkowej i Żernickiej). Jedyne stwierdzone zanieczyszczenia piaskiem wynikają z zimowego utrzymania drogi powiatowej – ulic Parkowej i Żernickiej, przy skrzyżowaniu z Akacjową, przez Zarząd Dróg Powiatowych – zarządcę drogi, który zapobiegał śliskości drogi przez posypywanie jej piaskiem.

Po okresie zimowym, drogi poddane zimowemu utrzymaniu poprzez posypywanie piaskiem, są standardowo , gruntownie sprzątane.

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg