Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 16/2016 "Droga gminna do żłobka"
23 / 02 / 2016

Witam serdecznie Panie Burmistrzu,

nazywam się Bartosz Mońca i jestem mieszkańcem Siechnic. W owym mailu reprezentuję nie tylko mieszkańców ul. Bolesława Prusa, ale również wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do żłobka tą drogą. Niestety nie mam możliwości porozmawiać osobiście z Panem w wyznaczonych godzinach stąd kontakt za pośrednictwem maila.

Jak już wcześniej wspomniałem ul. B. Prusa jest jedną z najbliższych dróg prowadzących do żłobka od strony ulic Jarzębinowej, Staszica i okolocznych osiedli. Niestety w miesiącach listopad-marzec jest ona bardzo trudno dostępna. Zalegające na niej błoto nie pozwala przejść czystą, a czasami nawet suchą stopą. Nie wspominając już o przejeździe dziecięcym wózkiem czy rowerem. Na marginesie dodam, że w tych miesiącach auta mieszkańców również są oblepione błotem (mazią), a każda próba ich mycia to dosłownie pieniądze wyrzucone w błoto. Inną drogą jest ulica Sienkiewicza, której nawierzchnia została nałożona w sierpniu 2014 r. i od tamtej pory remontowana jest cyklicznie co pół roku. Brak na niej chodnika prowadzącego od ronda do okolic żłobka. Wiąże się to oczywiście z dużym niebezpieczeństwem dla dzieci i ich opiekunów, które codziennie tamtędy chodzą.

Jest to nie pierwsza informacja jaką przynosimy do gminy. W poprzednim roku nasze prośby zostały wysłuchane. Wyglądało to tak, że w okresie letnim pewnego dnia przyjechała wyrównywarka, która powierzchownie załatwiła sprawę. Po pierwszych deszczach wszystko wróciło do normy. I tradycyjnie pieniądze podatników w błoto. Panie Burmistrzu tutaj potrzebny jest odpowiedni drenaż, który odprowadzi wodę z powierzchni ulicy. Wystarczyłoby lekko podwyższyć teren grubszym tłuczniem i obok drogi wykopać rów, do którego spływałaby woda. Nie znam się na tyle, aby coś w tej kwestii komuś doradzić ale proszę o interwencję. Wspomnę tylko, że u jednego z mieszkańców studzienka głębinowa jest sucha, więc wody gruntowe nie są podniesione. 6-7 lat temu gmina próbowała coś zrobić w tej kwestii i wysypano na drogę "tłuczeń-masę", która prawdopodobnie zatrzymuje odpływ wody. W związku z powyższym bardzo prosimy o interwencję w tej sprawie. Nie oczekujemy asfaltowej drogi, bo wiadomo jakie to są koszty, ale przynajmniej utwardzonej i suchej powierzchni. Mile widziany byłby pas chodnika, który wcale nie musi być szeroki.

Ja wiem, że może i nie mieszka w tej okolicy duża część Pana Wyborców, ale oni również są mieszkańcami Gminy, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej reprezentatywna.

Czekam na decyzje i informację zwrotną jakie są plany dotyczące tych tematów. W załączniku zdjecia poglądowe, które mam nadzieję pomogą podjąć jakiekolwiek kroki. Mam również nadzieję, że nie trzeba będzie wzywać tu telewizji i nagłaśniać sprawy.

 

 

Odpowiedź na pytanie:

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do zapytania wysłanego za pomocą formularza internetowego UM Siechnice uprzejmie informuję, że prace związane z likwidacją zastoin wodnych oraz wykonaniem fragmentu nowej nawierzchni utwardzonej kruszywem kamiennym, w obrębie skrzyżowania ulic B. Prusa i J. Słowackiego, zostaną wykonane w okresie wiosennym bieżącego roku, w warunkach umożliwiających prowadzenie tego typu prac.

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg