Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup lokalnie - gmina Siechnice.JPG
zamknięcie covid 19.jpg
baner - praca ZOZ kopia.jpg
baner - kwarantanna domowa kopia.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 15/2016 "imigranci"
23 / 02 / 2016

Witam,

Bardzo proszę o informację, czy na terenie gminy Siechnica zamieszkują imigranci. Czy w przyszłości gmina planuje przyjęcie imigrantów z Syrii i krajów ościennych.

Czy i kiedy w Siechnicach pojawi się komisariat Policji, czynny całą dobę.

Jak również, czy liczba patroli w naszym mieście zostanie zwiększona.

Z góry dziekuję za informację.

 

 

 

Odpowiedź na pytanie:

Szanowni Państwo,

1. odpowiadając na pytanie dotyczące obecności imigrantów na terenie Gminy Siechnice informuję, że osoby o statusie imigranta nie przebywają na terenie naszej Gminy. Gmina Siechnice nie ma możliwości przyjęcia imigrantów z Syrii i "krajów ościennych" z uwagi na brak wolnych lokali mieszkalnych. Taka tez odpowiedź została przekazana Wojewodzie Dolnośląskiemu. Jednocześnie informuję, że na terenie Gminy Siechnice w 2015 r.zameldowanych było 188 cudzoziemców, natomiast w styczniu 2016 r. zameldowało się 23.

2. W sprawie ulokowania komisariatu Policji w Siechnicach od szeregu lat są prowadzone rozmowy z Komendantem Miejskim Policji we Wrocławiu, któremu nasz Gmina teoretycznie podlega oraz Komendantem Wojewódzkim Policji. Niestety, decyzje co do lokalizacji nowych posterunków lub komisariatów oraz zwiększenie etatyzacji zapadają na szczeblu krajowym i zależą od polityki władz centralnych w tym zakresie. Władze gminy kontynuują starania o lokowanie w mieście siedziby komisariatu.

3. jak co roku Gmina zawiera porozumienie z Komendantem Miejskim Policji we Wrocławiu w sprawie dodatkowych patroli Policji na terenie naszej Gminy. W tym roku Gmina przekaże na dodatkowe patrole policji 50 tys. zł.

Z poważaniem

Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif