Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 13/2016 "Ulica Zacisze Groblice - dotyczy pytania 286/2015"
10 / 02 / 2016

Szanowny Panie Burmistrzu
Serdecznie dziękujemy za tydzień, w którym ulica Zacisze w Groblicach nie miała żadnych dziur.
Niestety stan obecny jest katastrofalny. Zastanawiam się, czy wyrównywanie i zasypywanie dziur błotem oraz wałowanie mazi błotno-liściastej bez wysypywania jakiegokolwiek tłucznia ma sens. Czy to nie jest marnotrawienie naszych gminnych pieniędzy. Od kiedy pamiętam trwa walka mieszkańców o możliwośc przejazdu tą drogą. Byc może  droga bedzie lepiej naprawiona, ale co do tego czasu? Nie można przejśc z dziecmi do przedszkola.
Jest mi przykro, że Gmina przez tyle czasu lekceważy prośby mieszkańców.

Odpowiedź na pytanie:
Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do zapytania wysłanego za pomocą formularza internetowego UM Siechnice uprzejmie informuję, że prace związane z wyrównaniem ulicy Zacisze, które były prowadzone w miesiącu grudniu 2015 roku zostały przerwane ze względu na zbyt duży stopień nawodnienia materiału, który stanowi nawierzchnię tej drogi.
Przerwanie tych prac nie nastąpiło z tego względu, że Gmina lekceważy prośby mieszkańców, ale ze względu na szacunek dla nich. Stąd, w sytuacji, gdy technicznie nie było możliwości wykonania robót (najpierw obfity deszcz, później mróz) w przewidziany kontraktem z wykonawcą prac sposób, prace przerwano do czasu wystąpienia sprzyjających warunków pogodowych.
Za niewykonaną do końca pracę, wykonawca nie otrzymał wynagrodzenia. W pierwszej połowie lutego 2016 r. przewiduje się podjęcie prac naprawczych, jeśli wystąpią korzystne warunki do ich wykonania.
Ul. Zacisze w Groblicach jest przewidziana w bieżącym roku do przebudowy w ramach realizowanego przez Gminę Siechnice programu budowy dróg transportu rolnego z udziałem środków finansowych pochodzących z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. W ramach tej przebudowy droga zostanie wyposażona w twardą nawierzchnię bitumiczną.
Z poważaniem
Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg