Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 12/2016 "Petycja"
10 / 02 / 2016

Witam,
Dojeżdzam prawie codziennie do zakładu jednej z firm na ulicy Polnej. Od kiedy nastały tegoroczne mrozy i śnieg ulica ta jest praktycznie nie odśnieżana, nie jest posypywana czymkolwiek (tj. solą drogową/piaskiem). Dzisiaj z rana moje auto mimo ostrożnej jazdy i nowoczesnej technologi wpadło wpoślizg, toczylo się wprost w bok gdzie mógłbym wpaść w okoliczną rozdzielnię - droga ta była całkowicie nie przejezdna, była tzw. "szklanką". Rozumiem, że nie które drogi mają inną kategorię w skali utrzymania/bezpieczeństwa/stopnia ważności ale proszę zwrócić uwagę, że tą drogą dojeżdza/przechodzi wielu ludzi do miejsca swojej pracy w tym wielu mieszkańców tejże gminy. Firmy znajdujące się przy ulicy Polnej płacą podatki w Państwa gminie. Nie wnikam w to dogłębnie jak i w fatalny stan tej drogi jako takiej ale proszę Pana jako osobę publiczną i jako mieszkańca Siechnic o zwrócenie na to uwagi aby nikomu nie stała się krzywda/ wypadek na wskutek niedopełnienia obowiązków właściciela drogi. Przypominam również, że istnieje w prawie obowiązek utrzymania i odśnieżania dróg tej kategorii a brak reakcji ze strony jednostki odpowiedzialnej za utrzymanie drogi możne być osądzony jak przejaw ignorancji i łamanie prawa. Bardzo proszę o interwencję i informację zwrotną


Odpowiedź na pytanie:
Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do zapytania wysłanego za pomocą formularza internetowego UM Siechnice uprzejmie informuję, że drogi w Gminie Siechnice są utrzymywane wg Planu Zimowego Utrzymania Dróg.
W ramach tego planu ustalone są priorytety i standardy odśnieżania i usuwania śliskości na drogach. W pierwszej kolejności działania są koncentrowane na utrzymaniu dróg o ważnym znaczeniu dla komunikacji zbiorowej i w miejscach określonych, jako niebezpieczne. Standardowemu odśnieżaniu w pierwszej kolejności podlega ok. 16 km dróg, w drugiej kolejności, ok. 19 km dróg o mniejszym znaczeniu dla komunikacji zbiorowej, pozostałe 175 km dróg w gminie jest objęte utrzymaniem zimowym tylko w sytuacji wystąpienia ekstremalnych warunków pogodowych.
Ul. Polna w Siechnicach (prawdopodobnie, ponieważ w emailu nie podał Pan nazwy  miejscowości) jest utrzymywana w IV standardzie utrzymania zimowego, który odpowiada warunkom: Jezdnia odśnieżona na całej szerokości. Jezdnia posypana na odcinkach decydujących o możliwości ruchu. Zakłada się, że utrudnienia związane z warunkami zimowymi zostaną na niej usunięte w przeciągu 8 godzin od powstania takich warunków (np. od ustania opadów śniegu, pojawienia się lodowicy, itd.), a w sytuacji, gdy nie jest to możliwe, dopuszcza się zamknięcie drogi dla ruchu na okres do 8 godzin.
W przypadku wystąpienia warunków zimowych w bieżącym sezonie, biorąc pod uwagę fakt lokalizacji przy ul. Polnej trzech dużych zakładów pracy, rozszerzymy zakres wykonywania prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg o tę ulicę wraz z dojazdami, po uprzednio dokonanej inspekcji.
Z poważaniem
Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg