Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 10/2016 " Groblice - Pogodna / Słoneczna / Różana..
10 / 02 / 2016

Panie Burmistrzu.
Wracając do pytań ujętych w pytaniu nr 283 chciałem się dowiedzieć kiedy pan wywiąże się z obietnic. Widzę, że w Pana przypadku na obietnicach się kończy - niczym się Pan nie różni od swojego zastępcy. Obaj składacie tylko obietnice bez pokrycia. Wyrównianie drogi w połowie (Różana składa się przypomne z 2-ch części - część od Pogodnej nie została wyrównana), chaszcze dalej rosną i nikt się nie kwaoi z ich usunięciem Kiedy spotkaliśmy się osobiście przed ratuszem obiecał pan w towarzystwie p. Kubika że zajmie sie jeszcze raz problemem. Widzę, że na tym się kończy. Czy Panu nie wstyd ? Gdzie Pańskie słowo, honor ? Chyba pan nie zna tych pojęć. Cóż pozostaje mi tylko współczuć. Czekam na odpowiedź.

Odpowiedź na pytanie:
Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do zapytania wysłanego za pomocą formularza internetowego UM Siechnice uprzejmie informuję, że pozostały odcinek nawierzchni tłuczniowej ul. Różanej od ul. Pogodnej zostanie wyrównany w okresie wiosennym bieżącego roku, w warunkach umożliwiających prowadzenie tego typu prac.
Powracając do sprawy likwidacji porostów wegetujących wzdłuż pasa drogowego: w większości są to chwasty rosnące na działkach prywatnych przylegających do pasa drogowego, nieznacznie zahaczające o krawędź drogi. Droga zaś, jak na swoją kategorię (droga lokalna L000200 wg ewidencji dróg nie posiadająca statusu drogi publicznej w rozumieniu Ustawy o drogach publicznych), jest na tyle szeroka i przestronna, że porosty nie stanowią istnego zagrożenia dla ruchu zarówno kołowego, jak i pieszego.
Ruch samochodowy i pieszy na ul. Pogodnej jest znikomy. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w okresie wiosennym, ul. Pogodna zostanie poddana ponownie zabiegowi równania nawierzchni.  Ponadto, informuję, że aktualnie prowadzona jest korespondencja z GDDKiA we Wrocławiu w celu uzgodnienia naprawy wyjazdu z ul. Pogodnej na DK 94, przynajmniej w kierunku Oławy. Podjęto również realizację ulepszenia stanu drogi transportu rolnego – ul. Zacisze na odcinku od ul. Pogodnej do Kolejowej w Groblicach. W obecnej chwili trwają prace projektowe w tym zakresie. Wykonanie prac budowlanych na tej drodze zamierzamy zakończyć jeszcze w bieżącym roku.
Z poważaniem
Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg