Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 9/2016 "Droga Blizanowice-Trestno, Zamknięcie, Alternatywa
10 / 02 / 2016

Witam,z UG Siechnice otrzymałem infromację, iż od kwietnia 2016 droga przez Blizanowice i Tresno zostanie PONOWNIE zamknięta na około rok czasu.
Proszę o wskazanie trasy alternatywnej dla setek osób zamieszkujących Gminę, które codziennie uczęstrzają nią do pracy. Mam wrażenie, że Gmina podchodzi do tematu: "My zanmykamy drogę, a Ty człowieku się martw".
Czy ma to być gruntowna przebudowa, czy po raz kolejny droga zostanie zamknięta na kilka miesiecy tylko po to aby "załatać" dziury.Proszę o podanie szczegółowego harmonogramu prac lub przynajmniej kamieni milowych tego projektu.Dlaczego tak krtóki odcinek drogi [Jeśli już musi być zamknięty] to jest zamykana na aż tak długo. Śmiem twierdzić, że jest to trasa o znaczeniu strategicznym dla wielu z NAS (mieszkańców). Mam świadomość złożoności podmiotów odpowiadajacych za ten odcinek.Ale skoro jest to trasa newralgiczna, to tak ją traktujmy, zamykajmy na krótko, remontujmy szybko. Jeśli się nie da w całości, to róbmy to małymi odcinkami. Miłego dnia.


Odpowiedź na pytanie:
Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do zapytania wysłanego za pomocą formularza internetowego UM Siechnice uprzejmie informuję, że w roku 2016 wykonana zostanie kompleksowa rozbudowa drogi Trestno – Blizanowice, obejmująca między innymi wykonanie nowej konstrukcji i nawierzchni drogi oraz przebudowę poboczy i przepustów drogowych. Realizacja całości zadania przewidziana jest w okresie kwiecień – wrzesień 2016r. Nowe oświetlenie drogi już zostało wykonane  w 2015 roku.
W ramach wielobranżowego projektu wykonawczego inwestycji opracowano także projekt zastępczej organizacji ruchu odnoszący się do wydzielonych 3 etapów realizacyjnych, obejmujących kompleksowe wykonanie robót wszystkich branż „pod klucz” na poszczególnych odcinkach drogi.
W etapie 1 – przewiduje się wykonanie robót na odcinku od Trestna do przepustu w Blizanowicach (bez przebudowy przepustu), w etapie 2 – na odcinku od przepustu do skrzyżowania w Blizanowicach, a w etapie 3 – na odcinku od skrzyżowania do końca projektowanej rozbudowy drogi w Blizanowicach.
Przewiduje się realizację robót przy zamknięciu poszczególnych odcinków drogi dla ruchu pojazdów. Dojazd do poszczególnych posesji oraz do pól na odcinkach zamkniętych dla ruchu będzie czasowo ograniczony.
Etap 1 obejmuje wykonanie robót na odcinku niezabudowanym między Trestnem a Blizanowicami o długości ok. 1,13km, przy wyłączeniu całego odcinka z ruchu kołowego. Dojazd do Blizanowic będzie możliwy od obwodnicy wschodniej oraz od Siechnic. Na czas wykonania robót w etapie 1 przewiduje się zawieszenie komunikacji autobusowej (linia nr 180) między Trestnem a Blizanowicami (2 kursy dziennie) na okres ok. 3 miesięcy.
Etap 2 obejmuje wykonanie robót na odcinku zabudowanym w miejscowości Blizanowice o długości ok. 280m oraz przebudowę przepustu. Ruch pieszych odbywać się będzie poza wygrodzonym pasem prowadzonych robót, po istniejących chodnikach lub po terenie przyległym. W celu zapewnienia dojścia mieszkańcom do wszystkich posesji, wyznaczono wygrodzone przejścia o szerokości 1,2 m oraz kładki (pomosty) nad wykopami instalacyjnymi.
W etapie 3 przewiduje się wykonanie robót na odcinku niezabudowanym w m. Blizanowice od skrzyżowania z łącznikiem obwodnicy wschodniej do końca opracowania o długości ok. 180m. W etapach 2 i 3 przewiduje się utrudnienia w ruchu kołowym w obrębie skrzyżowania z łącznikiem obwodnicy wschodniej.

Z poważaniem
Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg