Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
co musisz wiedzieć.JPG
zjedz-kup lokalnie - gmina Siechnice.JPG
zamknięcie covid 19.jpg
baner - praca ZOZ kopia.jpg
baner - kwarantanna domowa kopia.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 3/2016 "Droga Klonowa w Biestrzykowie"
25 / 01 / 2016

Witam,
W nawiązaniu do pytania 231 z sierpnia 2014, czy gmina zebrała już jakiekolwiek środki na zagęszczenie ulicy Klonowej w Biestrzykowie? Na odcinku pomiędzy ulicami Jaworową a Wrocławską, po najmniejszych deszczach niemożliwe jest przejechanie autem osobowym. 'Droga', jeśli tak można nazwać ten odcinek zamienia się w rzekę błota. Z kolei gdy już nie pada, droga nadal jest nieprzejezdna z powodu serii dziur i kraterów na całym odcinku.Odpowiedź na pytanie:
Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do zapytania wysłanego za pomocą formularza internetowego UM Siechnice, uprzejmie informuję, że ul. Klonowa w Biestrzykowie jest typową drogą transportu rolnego obsługującą produkcję rolniczą na terenach przy niej położonych. Jej stan jest adekwatny do potrzeb w tym zakresie.
    Odrębną sprawą jest status zabudowy siedliskowej na gruntach rolnych. Jest to, zgodnie z definicja, zabudowa przeznaczona do obsługi gospodarstwa rolnego, czyli nie wymagająca szczególnej jakości dróg.
    Urząd Miejski w Siechnicach, mając na względzie rozwój terenów rolniczych czyni starania w kierunku rozwoju sieci dróg, w tym również dróg transportu rolnego. Dowodem tego typu działań jest przystąpienie Gminy Siechnice do programów Funduszu Ochrony Gruntów Ornych i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Do obu funduszy złożone są aplikacje o dofinansowanie budowy dróg transportu rolnego. Program ten – rozpisany na lata 2016 – 2018 zakłada wybudowanie 9 najważniejszych odcinków tego rodzaju dróg na terenie całej Gminy.
    W dalszych latach będziemy również składać wnioski o dotacje na modernizacje tego rodzaju dróg.
    Realizując własny program ochrony dróg należących do gminy, Burmistrz Siechnic wydając decyzje w sprawie uzgodnienia lokalizacji zjazdu indywidualnego do drogi gminnej, ustala warunki zezwolenia zobowiązując inwestorów (w tym także budowy zabudowań siedliskowych) do poniesienia kosztów budowy i utrzymania drogi dojazdowej do inwestycji na cały okres jej trwania.
    W bieżącym roku przeprowadzimy kolejny przegląd realizacji przyjętych, wraz z decyzją, zobowiązań przez inwestorów prywatnych, w tym inwestorów prowadzących budowy zabudowań siedliskowych przy ul. Klonowej w Biestrzykowie.
Z poważaniem
Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif