Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 282
09 / 11 / 2015

Tytuł wiadomości:

IWINY POLNA

Treść wiadomości:

Witam - zapraszałem Pana w lecie na kawę w suchy dzień - niestety nie skorzystał Pan - w związku z tym kilka pytań:

1.Czy i kiedy ulica Polna w Iwinach doczeka się trwałej nawierzchni?

2. Czy do czasu zmiany nawierzchni np.na brukową, asfaltową można na ulicy Polnej ustawić znaki ograniczenia prędkości i kilka tymczasowych progów zwalniających? (są dostępne progi wielokrotnego użytku np.z tw. sztucznych). Zasypywanie dziur prowokuje niektórych kierowców do bicia rekordów prędkości w tumanach kurzu, co jest i groźne i szkodliwe dla mieszkańców!

3.Czy ktoś z Urzędu widział, rozpoznał jak bardzo pyliła się ulica w minionym okresie wiosennoletnim? (pył krzemionkowy jest szkodliwy)

4. Czy do doraźnego wyrównywania jej i zasypywania dziur na ulicy Polnej w Iwinach w 2014-2015 r. użyto surowca z hałdy w Siechnicach?

Odpowiedź na pytanie:

Szanowny Panie,

W odwiedzi na Pana e-maila uprzejmie informuję, że:

1. Budowa ul. Polnej w Iwinach przewidziana jest na 2017r.

2. Ul. Polna w Iwinach posiada nawierzchnię gruntową ulepszoną, zaliczoną do kategorii nawierzchni tymczasowych. Na tego typu drogach nie stosuje się oznakowania zarówno poziomego, jak i pionowego. „Szczegółowe warunki techniczne dla znaków drogowych pionowych i warunki ich umieszczania na drogach” dopuszczają umieszczanie na drogach gruntowych tylko znaków kierunków i miejscowości oraz innych znaków – tylko w sytuacjach, gdy jest to niezbędne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego (oznakowanie przejazdu kolejowego, częściowe lub całkowite zamknięcie drogi). Ponadto na drogach gruntowych obowiązują pozostałe ogólne przepisy o ruchu drogowym, w tym przepis mówiący o tym, że wyjeżdżający z drogi gruntowej na twardą (np. asfaltową) zachowuje się tak, jakby włączał się do ruchu.

3. Nie potrafię zająć stanowiska w sprawie szkodliwości pyłu krzemionkowego – proszę zasięgnąć informacji w wydziale zdrowia bądź ochrony środowiska

4. Do doraźnego wyrównywania ul. Polnej w Iwinach na przełomie lat 2014/2015 nie użyto surowca z hałdy w Siechnicach

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg