Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 272
12 / 10 / 2015

Tytuł wiadomości:

Rozbudowa szkoły Żerniki Wrocławskie

 

Treść wiadomości:

Szanowny Panie Burmistrzu,

uprzejmie proszę o informację czy jest planowana rozbudowa szkoły w Żernikach Wr.? Jeśli tak proszę o informację kiedy można spodziewać się podjęcia czynności związanych z realizacją procesu inwestycyjnego i oddania rozbudowanego budynku do użytkowania?

Z informacji które uzyskałam wynika, iż w chwili obecnej do szkoły uczęszcza ponad 400 dzieci, podczas gdy placówka jest przystosowana na 170 uczniów.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jednocześnie jeśli ten temat był już poruszany uprzejmie proszę o wskazanie linku do odp.

Z wyrazami szacunku

 

Odpowiedź na pytanie:

Szanowna Pani,

W nawiązaniu do Pani e-maila informuję, że najpóźniej w listopadzie br. Zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej i programu funkcjonalno-użytkowego wraz ze zbiorczym zestawieniem kosztów przedsięwzięcia rozbudowy szkoły. Koncepcja powinna być gotowa w 2016 r. Rozpoczęcie budowy planowane jest na rok 2018 po wcześniejszym rozstrzygnięciu przetargu w systemie „Zaprojektuj i wybuduj” w 2017 roku. Koncepcja będzie przewidywać dobudowę bloku oświatowego z liczbą oddziałów zapewniającą docelowo naukę na jedną zmianę z przeznaczeniem przejściowo na przedszkole, które zostanie tam czasowo przeniesione do czasu zakończenia budowy nowego obiektu przy ul. J. Długosza. Przewiduje się również nadbudowę istniejącego budynku szkoły.

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg