Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
odpowiedź na pytanie nr 255
26 / 08 / 2015

Treść wiadomości:

Mam pytanie odnośnie znaków drogowych informujących o wjeździe do wioski Iwiny – takowych znaków nie ma w 4 miejscach ( tak jak byśmy się wstydzili że mieszkamy w naszej gminie ). Pierwsze miejsce to wyjazd z Radomierzyc do Iwin ( ulica Radomierzycka – Iwiny ). Mamy tu po lewej stronie hurtownie i magazyny a nie ma znaku że to teren zabudowany i wioska Iwiny. Od strony ronda Iwiny też takowych znaków nie ma. Poboczami w tym miejscu porusza się spora grupa ludzi którzy pracują w tych hurtowniach – brak chodnika , brak znaku o miejscowości może grozić ich życiu.

Następne miejsce to wjazd od strony ronda Iwiny ulicą Strzelińską przechodzącą potem w Buforową – mamy tu błędny znak po prawej stronie informujący że wjeżdżamy do Wrocławia. Powinien on być po lewej stronie gdyż Wrocław jest tylko po lewej stronie ulicy, po prawej są Iwiny. Więc po prawej powinien być znak wjazdu do Iwin, mamy tam duże osiedla mieszkaniowe na Św. Rity i Św. Judy.

Potem odwrotnie – takich znaków brakuje od strony Wrocławia przy ulicy Granicznej.

Odpowiedź na pytanie:

Szanowny Panie,

W nawiązaniu do Pana pytania dotyczącego ustawienia znaku E-17a z nazwą miejscowości Iwiny informuję, iż zgodnie z § 4 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem podstawą do wprowadzenia organizacji ruchu na nowo wybudowanej drodze lub jej zmiany na drodze istniejącej jest zatwierdzenie organizacji ruchu przez organ zarządzający ruchem.

Ponieważ wskazane lokalizacje znaków, o których Pan pisze dotyczy drogi wojewódzkiej, na której zarządzającym ruchem jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego (rondo w Iwinach, ul. Strzelińska) i powiatowej, której zarządzającym ruchem jest Starosta Powiatu Wrocławskiego (ul. Radomierzycka w Iwinach) oraz ul. Buforowej, której zarząjacym ruchem jest Prezydent Wrocławia, ustawienie nowych znaków wymaga uzyskania zatwierdzeń od tych organów, oraz opinii właściwych Komendantów Policji. Zatem po wykonaniu i uzyskaniu zatwierdzenia projektu zmiany stałej organizacji ruchu uwzględniającego przedmiotowe oznakowanie, Gmina Siechnice będzie mogła przystąpić do wykonania wnioskowanego przez Pana oznakowania,

Z wyrazami szacunku,

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg