Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 201
06 / 02 / 2014

Pytanie:

Witam Pana Burmistrza.      Interesuje mnie sprawa rozwiazania problemu z nagminnym okradaniem naszej gminy przez kierowcow komunikacji linii 901,900 i 910 , Bardzo czesto zdarza sie, ze kierowcy zamiast wydrukowac bilet biorą 2zł. za przejazd i w ten sposób "dorabiają " sobie do pensji. Interwencja u przewożnika nie dała żadnego rezultatu . Zdażają sie kontrole , ale kierowcy dobrze wiedzą kiedy i gdzie dany kontroler wsiądzie, ostrzegają się nawzajem. Proszę o rozwiązanie tego problemu, bo za chwilę się okaze, że trzeba zlikwidować niektóre kursy , bo nie ma pasażerów, Z poważaniem mieszkaniec Siechnic Marian Winnicki.

Odpowiedź:


Szanowny Panie,

Pragnąc wyczerpująco odnieść się do Pana zapytania, na wstępie muszę wyjaśnić, iż organizatorem transportu zbiorowego na terenie Gminy Siechnice na mocy porozumienia międzygminnego, jest Gmina Wrocław. Zadania w tym zakresie wykonuje Wydział Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia, z którym pracownicy Urzędu Miejskiego w Siechnicach są w stałym kontakcie.
Sprawa, o której Pan pisze, jest mi znana. Powzięte w tym zakresie zostały różne kroki. Sprawa została zgłoszona na policję oraz do Urzędu Kontroli Skarbowej. Wszystkie skargi są sprawdzane i przekazywane do Wydziału Transportu. Prowadzona jest akcja w mediach uświadamiająca pasażerom konsekwencje przejazdu bez ważnego biletu. Zarówno przewoźnik jak i pracownicy Wydziału Transportu, przeprowadzali kontrole biletowe. Niemniej jednak, muszę stwierdzić, iż przewlekłość działań Wydziału Transportu pozwoliła na rozprzestrzenienie się tego procederu. Od stycznia 2014 roku regularnie prowadzone są kontrole pracowników MPK, których konsekwencją dla pasażera bez biletu nie jest już tylko przejście do kierowcy i zakupienie biletu, ale wręczenie mandatu za przejazd bez ważnego biletu i konieczność zapłaty kary.
Na skalę działań kierowców mają jednak również wpływ działania mieszkańców Gminy i ich pobłażliwość dla kierowców – złodziei (bo tak należy określić ich postępowanie). Mieszkańcy również muszą mieść świadomość, iż wręczając kierowcy dwa złote i nie oczekując na wydruk biletu, „przykładają” do tego procederu rękę.
Zapewniam Pana, że podejmuję wszystkie niezbędne kroki w celu zakończenia tego procederu. Jednocześnie, za każdym razem, kiedy będzie Pan świadkiem takiej sytuacji, proszę o jej zgłoszenie na adres mailowy: aalama@umsiechnice.pl, ze wskazaniem godziny kursu, jego kierunku, nr linii oraz nr bocznego autobusu. Będę wdzięczny za wszystkie informacje w tym zakresie. Dodatkowo informuję, że przygotowywane jest obecnie uruchomienie kontroli w autobusach, które będą wykonywane niezależnie od kontroli Przewoźnika i kontroli na zlecenie Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Z wyrazami szacunku,
Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg