Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 186
08 / 11 / 2013

 

 

Pytanie nr 185  
Panie Burmistrzu,
Wiekszosc, lub duza czesc naszej spolecznosci pracuje we wroclwiu, czy mozna by bylo ustawic cykl swiatel na wiadukcie tak by korek nie siegal radwanic? To co sie dzieje ostatnio, jest przynajmniej dla mnie czyms nie zrozumialym.... Cykl swiatel na wiadukcie jest 24/7 taki sam.... a nie od dzis wiadomo ze rano "wszyscy" jada do wroclawia po poludniu wracaja z wroclawia ;-)
 
Dodatkowo, rondo wielkie piekne, i w 50% zamalowane, przeciez to jest bez sensu.... ;-) mozna bylo za nie zaplacic 50% mniej... i nie zamalowywac....  
Czemu nie wykorzytuje sie nawierzchni tego ronda do rozladowywania krokow, np. przy dordze powrwotnej z wroclawia...?
k
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 184  
Od pewnego czasu obserwuję sytuację na drogach w Siechnicach, i powiem szczerze, że to co się tu dzieje zaczyna zakrawać na lekką paranoję!!!Godziny poranne, rodzice prowadzą pociechy do szkoły, przejście w okolicy Gambi na drugą stronę to po prostu koszmar, pędzący "rodzice" swoimi wspaniałymi samochodami również odworzący swoje dzieci do szkoły komplenie nie zwracają uwagi na przechodniów, obszar wokół szkoły, dziś na własne oczy widziałem z jaką predkościa wjechał pewien kierowca na parking szkolny to aż mnie zatkało... nie wspomne już o jakiej kolwiek kulturze parkowania przy szkole.Godziny popołudniowe, pędzące tiry do młyna, które ponoć mają zakaz wjazdu do Siechnic, jak i kierowcy aut osobowych, myślący, że są na autostradzie!!!drogi osiedlowe, przy żabce, droga z tyłu Biedronki jak i sam parking... TRAGEDIA!!!gdzie jest pytam sie Straż Miejska?!czy zamiast zakładać ławki na ul.Kościelnej nie wiadomo po co i dla kogo nie lepiej pomyśleć o progach zwalniających?
M.M.
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 183  
Witam
Uprzejmie proszę o udzielenie informacji kto zlecał i na jakiej podstawie zakup i montaż tych kilku ławek min ul, Kościelna koło śmietnika ( Pet)szkło . Proszę o podanie ceny zakupu i montażu tego projektu.
Z tego co wiem wykonawcą  jest oczywiści firma Gardeckich ok 6 szt montaz we wrześniu.
Czy Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała ten zakup. Z tego co czytam na forum nie tylko ja dostrzegam ten problem,
Ale kto wpadł na taki głupi pomysł montażu ich w takim miejscu. A moze by dofinansowac zajecia pozalekcyjne biednym dzieciom w podstawówce a nie stawianie kolejnycgh ławek przed blokami(ul Szkolna)
M.M.

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 182  
Szanowny Panie Burmistrzu
Mam pytanie dotyczące poprawy stanu ulic Jabłecznej i Morelowej w Zacharzycach. Zgodnie z informacjami uzyskanymi na wiosnę br. od pracowników Gminy, latem tego roku miały nastąpić prace (podsypanie kruszywa) mające na celu poprawę tragicznego stanu tych ulic. Na początku września okazało się, że środki przeznaczone na ten cel zostały wykorzystane w inny sposób i obecnie brak jest perspektyw na poprawę sytuacji. W ciągu ostatniego roku, na tych ulicach zasiedlono kilka domów, kolejne są budowane, rozpoczął się właśnie sezon opadów, a nowi mieszkańcy Gminy toną w błocie. Kiedy możemy liczyć na poprawę tego stanu? Załączam zdjęcia zrobione w dniu dzisiejszym (16 września).
Z poważaniem,
Mariusz Ślusarczyk

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 181  
Witam,
Panie Busrmistrzum proszę o informację kiedy będzie robiona droga do posesji znajdujących się w Zacharzycach (rejon ul. Jabłecznej/ Morelowej). Kupiliśmy tam nieruchomość i ze strony Gminy były zapewnienia że remont  zaplanowany jest najpóźniej na jesień i że przeznaczone sa na to środki. Teraz nikt nie chce udzielić wiążącej odpowiedzi, a droga po opadach jest nie przejezdna. Wyboje, dziury , głębokie błoto i kałuże wręcz uniemożliwją wjazd , nie mówiąc o przejściu. Proszę o informację.
Pozdrawiam,
Grzegorz Mały
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 180  
Dzień dobry
Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie sposobu realizacji utwardzenia drogi w Biestrzykowie ulicy Klonowej od ulicy Wrocławskiej oraz podanie terminu jej wykonania.
Planując budowę domu mając na względzie podmokłość terenu w lutym tego roku (2013) napisałem do Pana prośbę o utwardzenie drogi gminnej Klonowej w Biestrzykowie. W czerwcu uzyskałem zapewnienie od pracownika Wydziału inwestycyjno-komunalnego Pana Tomasza Jóźwiaka , że droga zostanie utwardzona na pewno w sierpniu.
Niestety prace nie zostały zrealizowane do dnia dzisiejszego. 14.09.2013.
 Pan Tomasz osobiście mnie informował że zlecenie jest wystawione  na utwardzenie tej drogi i prace mają ruszyć na początku września a ostatni termin jaki podał był terminem zakończenia prac to jest 16.09.
 Jestem inwestorem i podpisałem z Firmą w lipcu umowę na wykonanie domu i warunkiem prowadzenia prac było zapewnienie dojazdu do budowy. Cierpliwie czekałem wierzyłem Pana pracownikiem o wykonaniu utwardzenia drogi. Niestety prace te nie zostały wykonane, a moja firma wykonawcza  z uwagi na trudności z dojazdem ciężkiego sprzętu wstrzymała pracę a kosztami przestoju obciąża mnie. W tym momencie Panie Burmistrzu zadam Pytanie "czy w końcu drga zostanie utwardzona" bo na zapewnienia Pana pracowników nie mogę już liczyć, traktowany jestem  po prostu niepoważnie.
 Pan Tomasz Jóźwiak wiedział, iż od 16. 09. 2013 prowadzić będę prace betonowe i nie raz mnie zapewniał że droga do tego terminu będzie utwardzona, niestety tak nie jest!!.
 Nie chciałbym ponosić kosztów z tytułu przestoju lub niemożności dojazdu do budowy dlatego mając na względzie iż nie jest to duża inwestycja w skali Gminy proszę o osobistą Pana interwencję.
 Oczekując na odpowiedź pozostaję z poważaniem
 Fryderyk Sakowicz
 tel.601704550
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 179  
Dzień dobry,
jako mieszkaniec Gminy Siechnice pytam Pana Burmistrza dlaczego cena 1 m3 wody i odprowadzonych ścieków jest u nas ponad 2 zł netto wyższa niż we Wrocławiu? Jak sądzę, a raczej wiem to na pewno, koszty utrzymania ZGK Siechnice są niższe niz MPWiK we Wrocławiu (oczywiście proporcjonalnie). Nadmienię również, że kupujecie Państwo dla nas wodę w MPWiK we Wrocławiu za cenę zdecydowanie niższą, i wiem o czym mówię. Pytam więc, dlaczego ja, mieszkaniec Gminy Siechnice, muszę ponosić tak wysokie koszty zakupu 1 m3 wody i odprowadzania ścieków? Ja nie widzę logicznego uzasadnienia, chyba, że w ten sposób Gmina łata swoją dziurę budżetowa. Liczę na uczciwą rzetelną odpowiedź,
pozdrawiam
Witold Gronkowski

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 178  
Witam,
Panie Burmistrzu, na kiedy przewiduje Pan remont ul. Chabrowej vel Osiedlowej. Ulica ta powstała jako droga dojazdowa do budowy "osiedla ogrodniczego" ponad 30 lat temu. Do dziś nie przeszła remontu, ostatnio po okresie zimowym załatano jedynie niektóre z istniejących w niej  dziur. W mieście Siechnice podejmowanych jest ostatnio wiele kosztownych inwestycji drogowych (rondo przy zbiegu ul. Jarzębinowa- Ciepłownicza, które prowadzi donikąd, a teraz niezmiernie ważna budowa ul. Grabskiego), a o wspomnanej ul. Chabrowej (Osiedlowej) od 30 lat nikt nie pamieta. Zatem w imieniu zmotoryzowanych mieszkańców "Osiedla Ogrodniczego" i Osiedla Błękitnego, pokonujących codziennie ten "odcinek specjalny" bardzo proszę o zajęcie się tym tematem i udzielenie konkretnej informacji kiedy remont ulicy będzie miał miejsce.
Z poważaniem.
EPT
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 177  

Witam
Panie Burmistrzu na początku Lipca rozmawialiśmy o warunkach remontu ulicy Kościuszki w Radwanicach.. Uzgodniono ,że w przeciągu 2-3 tygodni zostanie zebrana zbędna  nawierzchnia (ok 10-20 cm) która zasłania kratki burzowe (zbyt wysoki poziom nawierzchni drogi  powoduje zalewanie działek i garaży ). Proszę o informację czy wyrównanie i zebranie nawierzchni nastąpi jeszcze przed okresem jesiennych opadów.
K.W.

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 176  
Witam Pana Burmistrza
Piszę w imieniu mieszkańców ul.Słonecznej w Radwanicach. Zaciekawił mnie artykuł w ostatniej Gazecie Gminnej dotyczący budowy dróg w Radwanicach (ul.Gwieździsta, Radosna, Pogodna). Są to drogi prowadzące do nowych bloków. Jednakże mieszkańcy naszej ulicy od kilkudziesięciu lat czekają na przyzwoity dojazd do swoich domów. Co kilka lat droga jest wyrównywana i posypywana tłuczniem, jednak nie przynosi to żadnych efektów. W linku zamieszczam zdjęcia ulicy po nocnej ulewie.
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 175  
Panie Burmistrzu,
W dobrej wierze informuję Pana, że stan techniczny ul. Zacisze w Żernikach Wrocławskich jest nie do zaakceptowania przez użytkowników: dziura na dziurze.
Myślę, że małym nakładem finansowym można te nieudogodnienia usunąć, przez zasypanie ich np. szutrem drogowym.
Bardzo bym był zaniepokojonym gdyby na tej ulicy zdarzył się wypadek, taki jak w gminie Poraj, koło Częstochowy, gdzie na skutek nie podjęcia bieżących napraw ulic - gmina Poraj wyrokiem sądu musi zapłacić odszkodowanie młodemu człowiekowi, który uległ tragicznemu wypadkowi (jadąc rowerem) i do końca życia został inwalidom, w wysokości 1 mln złotych + dożywotnia renta, etc.
Jeszcze w tym roku zamieszkam na ul. Spokojnej i życzyłbym sobie oraz mieszkańcom przy ul. Spokojne i ul. Zacisze bardzo dobrej współpracy z Panem Burmistrzem.
Bardzo proszę o zajęcie się wyżej przeze mnie przedstawionym tematem.
P.S. W załączniku przesyłam zdjęcie ulicy z dnia 6.02.2013 r.
Z poważaniem
Dempnak Stanisław z ul. Spokojnej
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 174  
Witam,
Bardzo proszę o informację, czy w 2013 r. planowany jest generalny remont ul. Piłsudskiego w Siechnicach. Jeśli tak, to jaki odcinek drogi będzie remontowany?
Z góry dziękuję za informację.
Agata Milewska

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 173  
Panie Burmistrzu
Jest koniec sierpnia a Jesionowa w Biestrzykowie nie została nawet naprawiona w tym roku. Jej stan jest tragiczny! Po lekkich opadach pojawiają się wielkie kałuże na całą szerokość drogi! A najgorszy okres przed nami.
Proszę o konkretną informację jakie działania i kiedy planuje Pan podjąć w tym roku na Jesionowej? Odwodnienie, utwardzenie? Obiecywał Pan je wcześniej w odp na nasze pytania.
Analizując działania w ramach Gminy niestety musze swtierdzić, że Biestrzyków jest zaniedbywany. Inwestycje w porównaniu z innymi wsiami są na minimalnym poziomie. Czy w najbliższych latach ta sytuacja się zmieni? Dla nas odpowiedź Pana jest ważne szczególnie w kontekście przyszłorocznych wyborów. Czuję potrzebę aktywnego zaangażowania się w ich przebieg.
Pozdrawiam
M.K.
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 172  
Panie Burmistrzu, na jakim etapie jest realizacja przetargu na budowę kanalizacji w Żernikach Wrocławskich, etap III, ogłoszonego 29 marca 2013 r.? W jednej z wcześniej udzielonej odpowiedzi stwierdził Pan, że przetarg będzie roztrzygnięty na początku czerwca a do dzisiaj na stronie BIP na ma o tym żadnej informacji.

A.S.
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 171  
W związku z aktualnie prowadzonymi robotami przy układaniu kanalizacji przy ul. Długosza w Żernikach Wrocławskich, większa część nawierzchni asfaltowej ulega zniszczeniu a pozostała pozostaje w b. złym stanie tech./jezdnia robiona przed ponad 30-tu laty w czynie społecznym/. Pytanie: czy UG nie popełni takiego samego błedu jak przy ul. Kolejowej i w tym przypadku przewiduje równocześnie nową nawierzchnę asfaltową. Ul. Długosza pełni funkcję zastępczą przelotowej przez Żerniki ul. Kolejowej i uległa prawie całkowitemu zniszczeniu

Tadeusz Niewolski
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 170  
Proszę Państwa, na terenie skupu złomu, który znajduje się przy ul. Głównej 6, dzień w dzień palone są nielegalnie plastikowe, gumowe części samochodowe. Toksyczne opary unoszą się i trują mieszkańców. Wiem, że kilkakrotnie dzwoniono po policję w tej sprawie, ale kiedy panowie policjanci przyjeżdżali, to "akurat" nic się nie paliło. Czy Pan jako Burmistrz jest w stanie zainterweniować w tej sprawie? LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 169  
W związku z aktualnie prowadzonymi robotami przy układaniu kanalizacji przy ul. Długosza w Żernikach Wrocławskich, większa część nawierzchni asfaltowej ulega zniszczeniu a pozostała pozostaje w b. złym stanie tech./jezdnia robiona przed ponad 30-tu laty w czynie społecznym/. Pytanie: czy UG nie popełni takiego samego błedu jak przy ul. Kolejowej i w tym przypadku przewiduje równocześnie nową nawierzchnę asfaltową. Ul. Długosza pełni funkcję zastępczą przelotowej przez Żerniki ul. Kolejowej i uległa prawie całkowitemu zniszczeniu

Tadeusz Niewolski
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
 Pytanie nr 168  
 Witam, Panie Burmistrzu, zna Pan zapewne stan ul. Czeremchowej (oraz Bzowej) w Siechnicach. Czy i kiedy nastąpi remont tej drogi, gdyż aktualnie przejazd tą drogą to wielki wyczyn, a nie chce mówić o tym co się dzieje w zawieszeniu samochodów (prywatnych, nie służbowych). Chyba warto w końcu coś z tą drogą trzeba zrobić, aby doprowadzić ją do stanu używalności.
T.K.
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 167  

Witam. Czy planowane jest dodanie dodatkowych połączeń autobusowych Iwin z Wrocławiem lub zwiększenia ich częstotliwości? W mojej opinii jeden autobus na 2 godziny to zbyt mało dla tak preżnie powiększającej się społeczności – wkrótce oddanie nowego osiedla i coraz więcej domów w okolicy. Czy możemy jako mieszkańcy prosić o pomoc? Z poważaniem M.N

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
 Pytanie nr 166  

Kiedy zostanie ul. Akacjowa w Sw. Katarzynie,pomimo pelnego uzbrojenia w "ulicy", doprowadzona do stanu uzywalnosci publicznej? Po wiekszych opadach jest opuszczenie naszej posesji lub dotarcie do niej niemozliwe

Krzysztof Mainka
 LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
 Pytanie nr 165  
 Panie Burmistrzu Nie dawno była remontowana ulica kolejowa w Siechnicach. Mimo tego już się zaczyna rozpadać? Kto prowadził nadzór nad tą inwestycją i jakie środki podjęła gmina, żeby naprawić tę fuszerkę. A.K LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
 Pytanie nr 164  
 Witam Panie Burmistrzu. Ulica Henryka III w Siechnicach jest w fatalnym stanie. Zapewniał Pan, że będzie sukcesywnie naprawiana. Mamy już prawie czerwiec a od początku roku nic nie było robione. Kiedy możemy spodziewać się polepszenia stanu drogi? Proszę mi wierzyć, tą drogą już się prawie nie da jeździć. Drugie pytanie - temat barszczu sosnowskiego. Gmina obiecała, że w tym roku będzie zwalczała te chwasty. Nic się do tej pory nie dzieje, a owe "roślinki" nabierają tempa. Przy ulicy Henryka III jest tego mnóstwo. Kiedy doczekamy się jakiejś konkretnej interwencji?

ks

 LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 163  
Pan Milan Ušák Burmistrz Siechnic W związku z koniecznością modyfikacji parkingu przy ul Słonecznej 27-29 nr działek 956/1, 956/2 (na projekcie brakuje wjazdu na posesję przy ul Słonecznej 29 nr działki 956/2) proszę o zamianę pozostałej części parkingu z pionowego na poziome parkowanie. Równoległe parkowanie do ul. Słonecznej ujednoliciłoby sposób parkowania wzdłuż całej ulicy (wszystkie pozostałe planowane parkingi są poziome). Proponowany sposób parkowania ogranicza ilość docierających spalin na posesję i umożliwia poszerzenie trawnika pomiędzy działką a chodnikiem. Wspomniany trawnik na niektórych odcinkach ma szerokość ok 15 cm. Z poważaniem M.H. LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 162  
Panie Burmistrzu. Prośba w zakresie ulicy Jesionowej w Biestrzykowie. Jak będzie "naprawiana" w tym roku proszę, aby zrobić to z głową, nie prowizorycznie. Chodzi o to aby lekko usunąć wartwę wierzchnią, następnie wykorzystać ją i ponowanie nanieść z dodatkiem nowego kruszywa, a na sam koniec porządnie utwardzić np walcem. Sprawa prawie bezkosztowa i chodzi tylko o zaangazowanie. Pozdrawiam M.K. LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
 Pytanie nr 161  

Czy Gmina przewiduje jakikolwiek plan usuwania azbestu z terenu gminy w najbliższym czasie? Jeśli tak to jaki i czy jest przewidziane w nim usuwanie tych niebezpiecznych substancji również z prywatnych działek? Pytam głównie z powodu pokrycia dachu tego typu materiałem niezamieszkałego budynku znajdującego się w Iwinach na rogu ulicy Brochowskiej i Słonecznej niedaleko (ok. 200 m) od publicznego przedszkola i świetlicy gminnej.

Anna Jaskulska

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 160  
Witam Panie Burmistrzu, dowiedziałam się przypadkiem , że w 2014 roku powstanie w Siechnicach publiczny żłobek, nie ukrywam że bardzo sie ciesze z tego powodu.Jstem mieszkanka Siechnic od urodzenia i od dziecka marzy mi sie praca przy najmlodszych , dzis sie dowiedzialam ze zaplanowany jest kurs w naszym miescie dla opiekunek , czy moge cos wiecej sie dowiedziec na ten temat tego kursu ? Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz.
D.W.
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 159  

Panie Burmistrzu, Zwracam się w sprawie o której dyskutowaliśmy ostatnio, dotyczącej rozwiązania problemu związanego z brakiem odpowiedniego drenażu przy ul. Wyspiańskiego w Radwanicach. Jak już wspomniałem, posesja moja ulokowana przy tej ulicy zalewana jest wodą gromadzącą się na ulicy podczas opadów deszczowych. Sprawa ta była zgłoszona Wydziałowi Inwestycyjno-Komunalnemu w sierpniu 2012 ale jak do tej pory pozostała nierozwiązana i bez ostatecznej odpowiedzi. Pewne rozwiązania były dyskutowane z panem Diakowskim z WIK który miał przedłożyć je do zatwierdzenia przez Burmistrza. W celu uniknięcia dalszych szkód na moje posesji i postępującej degradacji nawierzchni ulicy, prosiłbym o jak najszybsze rozwiązania tego problemu. Z Poważaniem, Waldemar Skibiński

-------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 158  

Witam. Odnośnie pojemników na nieczystości stałe ze związku otrzymałem taką oto odpowiedź: Dzień dobry, W pojemniki służące do zbierania odpadów właściciele nieruchomości mają obowiązek zaopatrzyć się we własnym zakresie. Nie jestem w stanie Panu zagwarantować, ze firma, która wygra przetarg i będzie odbierać odpady w Pana gminie będzie udostępniać swoje pojemniki. Należałoby to indywidualnie uzgadniać z firmą wyłoniona w przetargu. Z poważaniem, Katarzyna Antolec Główny Specjalista Biuro Związku Międzygminnego Ślęza- Oława ul. Wiosenna 7; 55-011 Siechnice tel. 071/391 91 50; fax. 071/391 91 53 W związku z tym mam pytanie do Pana Burmistrza czy w przetargu ujęto wynajęcie lub sprzedaż pojemników oraz kiedy zostanie wyłoniona firma która będzie nas obsługiwać ?
D.G.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 157  
Witam! Dlaczego w naszej gminie, która ma mnóstwo terenów rekreacyjnych i zbiorników wodnych i zalewowych nie ma jakiegoś programu zwalczania komarów, żeby ludzie faktycznie z tych terenów mogli korzystac? Czy planowane jest w tym roku pryskanie przeciw komarom? I dlaczego nie odbywa sie ono co roku?
A.K.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 156  
Panie Burmistrzu Nie dawno była remontowana ulica kolejowa. Mimo tego już się zaczyna rozpadać? Kto prowadził nadzór nad tą inwestycją i jakie środki podjęła gmina, żeby naprawić tę fuszerkę. A.K.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 155  
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 154  
Czy w planach inwestycyjnych gminy jest przewidziana budowa nawierzchni drogi gminnej ul. Bzowa w miejscowości Radwanice, jeżeli tak to kiedy? Czy wraz z budową tej nawierzchni przewidywana jest budowa kanalizacji burzowej? Tomasz Witkowski
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 153  
Szanowny Panie Burmistrzu, kiedy zostaną przeprowadzone prace przy budowie kanalizacji na ulicy Orlej w Żernikach Wrocławskich? Czy gmina zamierza utwardzić nawierzchnię na ulicy Orle, obecnie przejazd i wyjazd w kierunku ul. Strzelińskiej bez uszkodzenia samochodu graniczy z cudem. Z poważaniem A.K.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 152  
Proszę o pilne podanie działającego numumeru telefonu do Związku Międzygminnego zajmującego się gospodarką odpadami, ponieważ wskazany na stronie jest "niedostępny". Od dwóch dni usiłuję się tam bezskutecznie dodzwonić, a z racji krótkiego terminu na złożenie deklaracji sprawa robi się coraz pilniejsza. Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź. A.K.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 151  
Szanowny Panie Burmistrzu, Po raz drugi został odwołany przetarg na „przebudowę ul. Słonecznej w Św. Katarzynie”. Zamawiający unieważnił postępowanie, bo jak czytamy w uzasadnieniu, nie potrafił opisać co chce zamówić (!?!): - co Gmina planuje zrobić, żeby w przyszłości nie dochodziło do tak kuriozalnych sytuacji (jakby nie patrzyć jest to marnowanie pieniędzy podatników)? - kiedy zostanie ogłoszony kolejny przetarg i z jakim terminem realizacji? - podczas pierwszej próby wybudowania (nie wiem skąd pomysł że to przebudowa) ulicy Słonecznej objazd został poprowadzony ulicami Orzechową i Leszczynową, co doprowadziło do kompletnej dewastacji zwłaszcza odcinka ul Leszczynowej – dlaczego Zamawiający nie dopilnował, żeby te szkody zostały naprawione przez Wykonawcę (jak rozumiem rozwiązanie umowy za porozumieniem to niewątpliwy ukłon w kierunku firmy, która nie czyta SIWZ a podpisuje umowę)? Kiedy te szkody zostaną naprawione? !ciąg dalszy na kolejnym formularzu-ograniczenie 1000zn.! ! i ciąg dalszy tematu dróg ! - gdzie można zapoznać się z długoterminowym planem budowy ulic i chodników dla Św. Katarzyny? - czy Gmina zadbała żeby jej drogi (m.in. ulica Zacharzycka w Św. Katarzynie) został naprawione przez Wykonawcę lub na koszt Powiatu z tyt. dewastacji przez ciężki sprzęt używany do budowy WOW? Na Zacharzyckiej prace trwają zaledwie kilkanaście dni a degradacja nawierzchni już jest znacząca. Z poważaniem Piotr Hojnor
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 150  
Dzień dobry Panie Burmistrzu zima na szczęście już minęłą i śniegi stopniały. Niestety pozostał duży problem: wszędzie leżące psie kupy, do tego oczywiście niesamowity swąt, także jeden wielki brud. Niestety zwracanie uwagi niesprzątającym po swoich pupilach właścicielom zazwyczaj kończy się agresją z ich strony. Teoretycznie kontrola nad czystością naszego miasta leży po stronie Straży Miejskiej, ale to jest inny temat. W imieniu mieszkańców (tych nie brudzących) prosimy o "odkupienie" naszego miasta. pozdrawiam Tomasz Nefermann
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 149
 
WITAM. Mam to szczęście że jestem właścicielką kupionego mieszkania w Groblicach. chciałabym się dowiedzieć, kiedy osiedle moje które znajduje się na końcu samych Groblic, będzie posiadało podłączenie do ścieków. Kiedy zostaną wybudowane chodniki do tego osiedla. Pisma od naszego osiedla do Gminy dostajemy z odpowiedziami lakonicznymi, bez konkretnych terminów. Kiedy w obszarze tego osiedla będzie postawiony chociażby przystanek na żądanie. Czy ma Pan świadomość tego iż przy takim osiedlu jest niezwykle niebezpiecznie dotrzeć do swojego wymarzonego mieszkania? Chciałabym rozliczać swój PIT z miejsca gdzie go zamieszkuje. Jednakże od 2 lat nic się w tej kwestii nie dzieje. Rozbudowujecie Siechnice. A co z pobliskimi miejscowościami? A.P.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 148  
Panie Burmistrzu mam pytanie odnośnie ul. Polnej w Groblicach. Dokładnie chodzi o feralny odcinek od ul. Kotowickiej do nowych osiedli. Jestem mieszkańcem osiedla Pogodne Groblice III, to jest nowe osiedle. W odpowiedzi na pytanie nr 39 informował Pan o naprawie drogi w maju 2012, prace odbyły się w lipcu i bodajże październiku, ale nie to jest istotne. Istotne jest to, że prace na pierwszym odcinku poszły na marne, bo teraz (a już od listopada) jest tak samo jak przed, a nawet jeszcze gorzej, o ile odcinek przy osiedlach, na który jesienią położono tłuczeń w miarę się trzyma (aczkolwiek już zaczynają wychodzić "pozimowe" dziury) to ten pierwszy od l. Kotowickiej jest tragiczny. Nie zdziwiłbym się jakby lada chwila posypały się wnioski o odszkodowania za uszkodzone auta. Tą drogą nie da się po prostu jeździć, moje pytanie jest następujące: jakie są plany co do tej drogi? Chodzi mi zarówno o plany doraźne (bo tutaj teraz/zaraz trzeba coś zrobić) jak i plany na przyszłość?
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 147  
Panie Burmistrzu proszę o informacje kiedy zostanie utwardzona nawierzchnia na ul. Pogodnej w Iwinach. Obecnie ulica ta jest już w takim stanie, że nie można nią przejechać samochodem osobowym. W odpowiedzi na pyt. 5 obiecał Pan, że utwardzenie tej drogi nastąpi w 2012 natomiast nie wydarzyło się to do dzisiaj. Przy ul. Pogodnej zostały już ukończone wszystkie rozpoczęte budowy więc proszę w miarę możliwości o jak najszybsze dokonanie niezbędnych prac.
G.D.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 146  
Dzień dobry, czy przewiduje się (kiedy?) wyrównanie "parkingu pod rurą" w Siechnicach? Nawierzchnia jest w stanie katastrofalnym. Beata Majewska
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 145  
Szanowny Panie, jestem mieszkańcem sw. katarzyny od 41 lat, od 5 roku zycia mieszkalem przy ul Powst.śl., od tamtego czasu ulica ta nie zostala dokladnie utwardzona, naprawiona, wszystko co dalo sie naprawic, naprawialismy wlasnymi silami, teraz po kolejnym uszkodzeniu przegubu w moim aucie, zapytuje Pana,czy sa jakies szansze aby wstapic z ta ulica w XXI wiek, czy nadal bedziemy tkwic w XVII wieku, tonac w blotku. Serdecznie pozdrawiam. Tomasz Ślipko
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 144  
Witam, Szanowny Panie Burmistrzu jestem mieszkańcem ulicy Polnej w Świetej Katarzynie. Wjazd na ulicę Polną, Nową i Kolejową jest w fatalnym stanie jak i same drogi na ulicach Polnej, Nowej i Kolejowej. Sytuacja wygląda co rok tak samo, że raz na rok wysypane są jakieś kamyczki, przejdzie po tym walec i tyle no i jest równo.....przez kilka dni. Do czasu kiedy spadnie deszcz przejedzie kilka samochodów i stuacja się powtarza, doły, dziury, nawet przy bardzo minimalnej prędkości trzeba uważać żeby czegoś nie urwać w samochodzie, jednym słowem nie da się przejechać. W okolicy na ulicy Nowej powstają nowe bloki mieszkalne, ale nikt nie pomyślał o drodze dojazdowej. Dla pieszych(nie mówiąc już o matkach z dziećmi) którzy tamtędy idą, droga nie należy do przyjemnych, błoto po kostki(a może i wyżej) Czy Gmina planuje jakieś prace związane z drogą Polną, Nową i Kolejową ? Czy planowane są może jakieś prace związane chociaż z samym wjazdem na ulice Polną i Kolejową ? pozdrawiam Marcin
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 143  
Witam Panie Burmistrzu, pragnę spytać kiedy planowany jest remont ulicy Chabrowej (Osiedlowej)? FRagment ułożony z betonowych płyt powstał ponad 25 lat temu kiedy budowane było osiedle "ogrodnicze", natomiast wyasfaltowana część pełna jest dziur z uwagi na natężenie ruchu w tych okolicach po wybudowaniu "osiedla błekitnego". Proszę o odpowiedź w imieniu mieszkańców pokonujących codziennie tę trasę. Pozdrawiam. E.M.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 142  
Panie Burmistrzu. Czy ktokolwiek z gminy zastanawiał się nad bezpieczeństwem skrzyżowania ul. Sportowej i Zacisze w Siechnicach? Widoczność jest fatalna, szczególnie przy wyjeżdżaniu ze sportowej i skręcie w lewo. Czy musi tam dojść do zdarzenia drogowego, żeby ktoś pomyślał o zamontowaniu tam lustra?
A.K.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 141  
Kiedy jest planowany remont i utwardzenie nawierzchni ulicy Polnej w Iwinach. Mieszkańców przybywa a droga jest w fatalnym stanie. R.N.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 140  
Panie Burmistrzu Moje pytanie dotyczy drogi gminej ul Jesionowej w Bietrzykowie. Jest w tragicznym stanie, w aktualnej aurze nie nadaje się do przejazdu! Czy Gmina dokona w najbliższym czasie jakichkolwiek działań, które poprawią jej stan? O.K.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 139  
Dzień Dobry. Mam pytanie, odnośnie wykonania kanalizacji w Biestrzykowie,realnego wykonania, oddania do użytkowania. Bez kanalizacji nie mamy co marzyć od drodze z prawdziwego zdarzenia. Drugie pytanie, co z ukończeniem przebudowy ulicy Lipowej od Jesionowej do Wrocławskiej. Miał być położony chodnik, nie zostały usunięte hałdy pozostałe po remoncie ulicy zalegające na ulicy Jesionowej, które blokują połowe drogi. M.Sz.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 138  
Witam czy były już jakieś odbiory wykonania chodników w sulimowie, czy Pan widział to dzieło? Czy ktoś to robi wg jakichś planów czy na chybił trafił proszę przejechać się przez tę miejscowośc i obejrzeć ostatni odcinek kończy się na drzewie .Pozdrawiam k.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 137  
Witam, Szanowny Panie Burmistrzu kiedy ulicą Piłsudskiego będzie można poruszać się bez gumofilów? Droga jest w opłakanym stanie! Jak z okien ratusza nie widać to zapraszam na spacer. Pozdrawiamy mieszkańcy ul, Piłsudskiego
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 136  
Dlaczego na stronie internetowej Urzędu Gminy Siechnice w zakładce Plany Zagospodarowania Przestrzennego nie są ujęte Iwiny? Czy w bieżącym roku planowane są w Iwinach inwestycje typu - remonty dróg gminnych całościowe lub cząstkowe, instalacja oświetlenia ( bezpieczeństwo - w szczególności dzieci ), chodniki, odwodnienie ulicy Polnej i ulic bocznych będących własnością gminy? Na kiedy jest przewidziany koniec remontu ul. Kolejowej w Żernikach Wr.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 135  
Panie Burmistrzu. W Iwinach przy ul. Kościuszki jest staw. Niestety mimo ostrych ostatnio mrozów nie chce specjalnie zamarznąć, pokryć się grubą warstwą lodu, tak samo jak okoliczne rowy. Staw nie zamarza ponieważ zasilany jest ciepłym szambem z okolicznych domów prawdopodobnie. W Iwinach czynna jest już kanalizacja. Czy jest prowadzona jakaś kontrola gospodarstw domowych odnośnie odprowadzania ścieków? J.C.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 134  
Szanowny Panie Burmistrzu, kiedy w końcu skończy się męka mieszkańców przy ul. Jesionowej w Biestrzykowie ? Brodzimy po kolana w błocie . Do kilku posesji dojazd jest praktycznie niemożliwy. Stan tej drogi(błotnego duktu) w połaczeniu z nowymi , dość eleganckimi willami które tutaj powstały stanowi rażący przykład stosunku gminy do mieszkańców naszego osiedla - płatników podatków. Ul. Jesionowa jest ulica przelotową w Biestrzykowie - to nie jest zwykła droga osiedlowa. Bardzo prosze o skuteczna pomoc w sprawie wybudowania w końcy tej drogi. pozdrawiam. D.D.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 133  
Dzień Dobry. Mam pytanie, odnośnie wykonania kanalizacji w Biestrzykowie,realnego wykonania, oddania do użytkowania. Bez kanalizacji nie mamy co marzyć od drodze z prawdziwego zdarzenia. Drugie pytanie, co z ukończeniem przebudowy ulicy Lipowej od Jesionowej do Wrocławskiej. Miał być położony chodnik, nie zostały usunięte hałdy pozostałe po remoncie ulicy zalegające na ulicy Jesionowej, które blokują połowe drogi. M.Sz.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 132  
Mam pytanie w związku z ustawą śmieciową - czy wiadomo już jakie będą obowiązywały stawki za wywóz śmieci segregowanych i czy Gmina w postępowaniu przetargowym wpisze w specyfikacji przetargowej nieodpłatny obowiązek dostarczania pojemników na śmieci przez zwycięską firmę, czy ten obowiązek spadnie na mieszkańców? Koszt jednego kubła to grubo ponad 100 zł i jak ktoś będzie chciał segregować, to potrzebuje takich kilka, co będzie niemałym kosztem. Z góry dziękuję za odpowiedź. K.J.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 131  
Sz.P Burmistrzu Czy nowy MPZP dla centrum został już zatwierdzony przez Pana. Czy można jeszcze składać wnioski o zmiany.Kiedy zostanie opublikowany w Dz. Woj. Dol.? Pozdrawiam Serdecznie. A.M.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 130  
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 129  
Panie Burmistrzu, Czy gmina przewiduje doraźne naprawy na drodze transportu rolnego między Iwinami a Zacharzycami ? Została pokryta asfaltem jakiś czas temu, ale jeśli ten asfalt nie będzie łatany to pieniądze zainwestowane w jej utwardzenie można uznać za wyrzucone w błoto. Teraz są tak takei dziury, iż można urwać / złamać koło w rowerze. Piotr Sztacheta
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 128  
Dzień dobry Panie Burmistrzu, bardzo Pana prosze o pomoc w zakresie utrzymania ulicy Henryka III. Droga jest w coraz gorszym stranie, co powoduje dewastację samochodów mieszkańców ( komunikacja nie dochodzi) . Rozumiemy wszyscy, że jest ona tymczasowa i będzie nalęzycie wykonana po podłączeniu wszystkich mediów, ale jest stan na dzień dzisiejszy zagraża bezpieczeństwu użytkowników. W dniu dzisiejszym tj. 22-01-2013 nie została odśnieżona - co jeszcze bardziej potęguje bezpieczeństo. Chętnie zabiorę Pana Burmistrza i odpowiedzialnych urzędników na przejażdzkę - może to uświadomi urzędnikom istniejące niebezpieczeństwo i możliwą skalę odszkodować za szkody spowodowane przez dziury w drodze na naszych samochodach. E.S.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 127  
Witam Szanowny Panie Burmistrzu. Dlaczego wg noweg MPZP działka 545/34 została zmieniona z MN1 na 9.5U- Hotel robotniczy przy Modrzewiowej Państwa Gardeckich skoro przez 10 lat MPZp nie przewidywał takiej inwestycji tj. max 10metrów wys/ zabudowa jednorodzinna. Jakie przesłanki wpłynęły na decyzję RM Siechnice. A przecież Pisma z Urzędów Nadzoru Budowlanego o tocząsym się postępowaniu były i są adresowane również do Burmistrza. Czy możemy wysnuć wniosek że UM I RADA MIASTA CHCE DOSTOSOWAĆ USTAWĘ DO ISTNIEJĄCEJ SAMOWOLI BUDOWLANEJ W TYM MIEJSCU I JĄ ZALEGALIZOWAĆ .Pragne dodać że był składane pisemne wnioski mieszkańców ul.Kasztanowej, Zacisze i Modrzewiowej w tej sprawie. A sprawa obiła sie szerokim echem w Prokuraturze, NIK we Wrocłąwiu I GUNB w Warszawie. Bardzo proszę o odpowiedź. I co ciekawe sprawa dotyczy tylko tej jedynej działki na tym osiedlu. Pozdrawiam. M.M.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 126  
Panie Burmistrzu, proszę o informację dlaczego ulica Piłsudskiego jest tylko częściowo oświetlona, os strony ul. Kana Pawłą i Gimnazjalnej oświetlenie nie działa – powoduje to duży dyskomfort dla mieszkańców. Ponownie zwracam się także z prośbą o wskazanie w jakim terminie planowane jest położenie trwałej warstwy nawierzchni na ul. Piłsudskiego. Andrzej Nowacki
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 125  
Kiedy gmina zamierza zająć się remontem jezdni przy ulicy Głównej w Świętej Katarzynie? Nie tylko od skrzyżowania w stronę Siechnic, ale także w drugą, za szkołą. Marta Jaworska
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 124  
Witam Pana Jak wygląda sytuacja z budową kanalizacji sanitarnej dla Biestrzykowa, czy znane sa jakieś terminy wykonania rozpoczęcia i ewentualnego zakonczenia.F.S.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 123  
Czy w Zębicach osiedle powstanie wogóle kiedyś chodnik? Zapraszam Pana na niedzielny spacer ul.Kolejową z własnymi dziećmi i zobaczy Pan czy należy to do przyjemności,czy może czekacie aż wydarzy się tam kiedyś tragedia? i jak będzie za późno to zaczniecie działać . Czy może trzeba tam u was kimś porządnie potrząsnąć aby zaczął w końcu działać , bo ludzi tutaj na osiedlu już krew zalewa.
J.N.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 122  
Szanowny Panie Burmistrzu, Proszę w wolnej chwili podejść do Sali Ślubów i sprawdzić,czy w tym miejscu osoby pragnące zawrzeć zwiazek małżeński będą się czuły dobrze.Mam co do tego wątpliwości i uważam,że nie tylko ja.Sala jest brzydka, brak zainteresowania tym pomieszczeniem sprawił,że odstrasza.Proszę to jak najszybciej zmienić,nie wypada żeby tak ważne uroczystości odbywały się w takich warunkach. Prawdziwą ozdobą tego miejsca jest przemiła Pani,z którą wczoraj rozmawiałam i bardzo żałuję,że to nie ona będzie mi udzielała ślubu.Przyczyną jest właśnie tzw.Sala Ślubów. Z poważaniem
J.K.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 121  
Witam Panie burmistrzu ciekawi mnie czy będą kontynuowane prace przy chodnikach we wsi Sulimów czy to już koniec inwestycji?
xy
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 120  
Czy będzie lista przydzialu mieszkan
D.D.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 119  
Witam chciałam zapytać czy są przewidywane jakieś inwestycje we wsi sulimów na 2013 rok oraz czy zakończona jest już budowa chodników w tej wsi
km
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 118  
Panie Burmistrzu kiedy zakonczy sie wreszcie nieszczesny remont ulicy Glownej w Swietej Katarzynie i czy przewiduje Pan remont ulicy Chabrowej w Siechnicach?Pozdrawiam.
K.G.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 117  
Szanowny Panie Burmistrzu Pomimo kierowanych do UG pism, monitów wzywających do zapłaty za wykonane roboty elektryczne związane z realizacją budowy stadionu Odra Velo , Urząd Gminy skutecznie unika dokonania płatności.Otrzymaliśmy od Państwa pismo , w którego bezwarunkowo wynika, iż kwoty których się domagamy wynikające z zatwierdzonej inwentaryzacji powykonawczej- są nam należne (pomijając błędy rachunkowe jakie popełnił Inżynier Kontraktu sumując poszczególne pozycje kosztorysów powykonawczych i inwentaryzacji powykonawczej)Urząd nadal wstrzymuje płatność. Proszę o złożenie wyjaśnień czy Gminę Siechnice stać na ponoszenie dodatkowych kosztów ok 70.000,00 zł wynikających z Sądownego rozpotrzenia sprawy (która jest dla nas jako Powoda bezsporna) i w jaki sposób zamierzacie sie Państwo z nami rozliczyć . Poniżej częściowa korespondencja prowadzona z UrzędemSzanowny Panie Burmistrzu Cała korespondecja znajduje się Urzędzie oraz na serwerach -poczta p. L.Kubika i wydz. WIK
Ada- Light sp z o.o.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 116  
Witam ! Szanowny Panie ,kiedy zostanie uruchomione oswietlenie na ul. Prawocinskiej? Słupy oswietleniowe zainstalowano w czerwcu 2012 !!! To oswietlenie jest nam potrzebne teraz a nie w lecie ,chciaż pracownik urzedu pojnformował mnie telefonicznie ,ze to nastąpi w Grudniu 2012 !!!! R.B.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 115  
Panie Burmistrzu chciałbym w imieniu swoim oraz sąsiadów, którzy są mieszkańcami (lub przyszłymi mieszkańcami) Biestrzykowa przy ulicy Ogrodowej (przy placu zabaw, stare boisko do piłki nożnej) poprosić Pana o utwardzenie drogi gminnej. W 2011 kupiliśmy od GMINY działki pod zabudowę jednorodzinną w wyżej wymienionym miejscu. Do tego czasu zdążyliśmy wybudować budynki, doprowadzić media, oczywiście wszystko opłacając z własnej kieszeni. Drogę też w dużej mierze utwardziliśmy na tyle na ile było nas stać. Niestety droga (40-50m) wymaga dodatkowej konserwacji/utwardzenia. Dojazd do naszych działek na tym odcinku jest NIEMOŻLIWY. NIEMOŻLIWY nie znaczy, że są dziury, przejazd tam jest w ogóle NIE WYKONALNY. Samochody tam osiadają na podwoziu tonąc w błocie do progu drzwi. Oprócz elementarnych potrzeb mieszkańców dostępu do swoich posesji wchodzą tutaj kwestie bezpieczeństwa tzn. dojazdu pojazdów karetek, straży pożarnej, policji. Bardzo prosimy o utwardzenie wyżej wymienionej odcinka drogi. A.N.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 114  
Panie Burmistrzu, Jestem mieszkancem ulicy Henryka III. Ulica ta nie nadaje sie do uzytku, nie spelnia zandych standardow drogi gminnej. Mimo tego sa wydawane pozwolenia na budowe domow jednorodzinnych w jej okolicy. W zwiazku tym mam dwa pytania: 1. Czy projekt drogi jest juz zakonczony? Jesli nie to kiedy bedzie? 2. Czy droga bedzie zgloszona w 2013 to tzw. schetynowek? Ostatnia taka mozliwosc zostala zaprzepaszczona z przyczyn formalnych.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 113  
Panie Burmistrzu, proszę o rozpatrzenie możliwości wydłużenia linii 110 w taki sposób, aby jechała przez Iwiny i zawracała przy ulicy Boiskowej lub Polnej. W obecnym stanie autobus obsługuje w sposób sensowny jedynie mieszkańców okolicy Kościuszki a zakładam iż celem gminy nie jest różnicowanie mieszkańców na lepszych i gorszych, którzy mieszkają prz uklicy Polnej i bocznych. Jest to raptem 1 km więcej do pokonania przez autobus co przy kilku kursach dziennie nie wydaje się być znaczącą kwotą. Zaznaczam iż mieszkańcy ulicy Polnej nie mają żadnej komunikacji, nawet pks.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 112  
Panie Burmistrzu, chciałbym się zapytać o to, na jakim etapie są prace związane z budową nowej bieżni lekkoatletycznej w Siechnicach. Z tego co mi wiadomo miała ona zostać oddana do użytku pod koniec ubiegłego roku, co jednak nie miało miejsca.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 111  
Szanowny Panie Burmistrzu. Z przyjemnością (i satysfakcją, że na Pana głosowałem) dostrzegam rezultaty Pańskiej działalności w sferze rozwoju Siechnic. Jako mieszkaniec ul. Prawocińskiej jestem żywo zaineresowany rozwojem również obrębu miasta, w którym żyję ja i moja rodzina, dlatego z radością przyjąłem rozpoczęcie prac nad dokończeniem budowy oświetlenia na całej ul. Prawocińskiej. Inwestycja została zrealizowana ekspresowo i wszyscy myśleliśmy, że już niedługo przestaną u nas panować egipskie ciemności. Niestety minęło już pół roku i żadna z tych pięknych lamp,- które z pewnością sporo kosztowały - nie zapaliła się do dzisiaj, ani na sekundę. Czujemy się przez to trochę jak mieszkańcy 2 kategorii Wspólnie z innymi współmieszkańcami nie rozumiem dlaczego podciągnięcie 200 m. kabla trwa tyle czasu. W związku z tym kieruję do szanownego Pana Burmistrza niniejsze pytanie: Czy coś w tej sprawie zmieni się w najbliższym czasie i kiedy możemy się spodziewać oświetlenia całej Prawocińskiej
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 110  
Szanowny Panie Burmistrzu. Proszę o odpowiedź na pytanie dotyczące ul. Zacisze w Żernikach Wr. Czy Gmina planuje w 2013r. budowę oświetlenia tej ulicy (wg posiadanych informacji była wykonywana już dokumentacja projektowa), kiedy możemy liczyć na poprawę nawierzchni drogi (wg informacji przekazywanych na spotkaniu z mieszkańcami planowane było takie zadanie w mijającym roku) oraz kiedy będzie realizowana kanalizacja sanitarna (w części została już zbudowana ze środków prywatnych, ale nie funkcjonuje z powodu braku podłączenia).
-------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 109  
Szanowny Panie Burmistrzu,prosimy o przeznaczenie 1 godz. w najbliższą środę tj.23.01.2013r. dla mieszkańców Mokrego Dworu przy ul. Sadowej 1-15. Celem spotkania będzie przedstawienie uwag odnośnie nieprawidłowego rozliczenia mediów za rok 2011.
D.W.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 108  
Panie Burmistrzu, W Iwinach nawierzchnia ulicy Polnej została zniszczona w okolicy ulicy Jaśminowej przez ruch pojazdów ciężarowych na budowę prowadzoną przez spółkę Parcel. Jakie kroki podjęła gmina, aby ulica Polna została naprawiona przez sprawcę, oraz jakie kroki są podejmowane aby inwestor sprzątał błoto, jakie jest nanoszone na ulicę Polną z ulicy Jaśminowej przez pojazdy obsługujące budowę. Na tą chwilę ulica Polna, pomimo że utwardzona w na ww odcinku pokryta jest wyrwami oraz błotem, po którym nie da się przejść bez gumowców. Ł.Ł.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 107  
Panie Burmistrzu, dlaczego zostały wstrzymane prace przy remoncie ul. Głównej w Św.Katarzynie ? od 6 grudnia 2012 nic tam się nie dzieje, a chodniki rozkopane. Z poważaniem, Rafał Szwabowski Rada Osiedla Św. Katarzyna. R.Sz.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 106  
Panie Burmistrzu, Dlaczego nikt z Urzędu Gminy nie reaguj na moje kilkukrotne prośby o poprawienie nawierzchni - przez nasypanie tłucznia na ul. J. Bema 1 - 5 w Św. Katarzynie? przesyłam w tej sprawie prośby wraz ze zdjęciami do Urzędu Gminy. Pan Kubik - zapytany co dalej - obiecał, że droga zostanie poprawiona, ale niestety przez kilka miesięcy nic nie zostało zrobione. Z poważaniem, Rafał Szwabowski Rada Osiedla Św. Katarzyna. R.Sz.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 105  
Szanowny Panie Burmistrzu! Czy odpowiednie służby gminne są w stanie wyegzekwowac na deweloperze Panu Wiesławowi Panek- doprowadzeni nawierzchni ulicy Polnej w Iwinach do stanu sprzed rozpoczęcia robót.przecież wydano stosowne zezwolenia na zajęcie pasa drogowego i na pewno jest w nich zapisane iż należy przywrócić nawierzchnie do stanu poprzedniego( gładka nawierzchnia utwardzona frezem asfaltowym).Droga na odcinku budowy osiedla jest totalnie zdewastowana, dziury na 50 cm pozostałości po wykopach przyłączy do osiedla, zamiast frezy jest jedna wielka maź błotna. czy urzędnicy odpowiedzialni za stan dróg mogą w końcu "tylko" wyegzekwować przepisy. o wiele nie prosimy tylko o egzekwowanie prawa które deweloper ma gdzieś a urzędnicy tego nie widza lub nie chcą widzieć... R.B.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 104  
Panie Burmistrzu. Mam 37 lat i niedawno urodziłam trzecie dziecko. Problem polega na tym, że niedługo muszę wrócić do pracy. Proszę napisać, komu mam powierzyć opiekę nad moim malutkim dzieckiem, skoro nie ma publicznych żłobków? Nie stać mnie na prywatne punty opieki (często z resztą wątpliwej jakości), ani na nianie. Pragnę podkreślić, że nie tylko ja mam taki problem. Siechnice i okolice zaludniają się bardzo szybko. Ludzie tu żyją obciążeni kredytami. Skąd więc mają brać pieniądze na drogie, prywatne żłobki. Zadbano tu co prawda o dzieci od trzech lat wzwyż, a kto zadba o dzieci, które mają poniżej trzech lat np. 6 miesięcy? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.Aneta Kwit
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 103  
Czy jest jakaś poważna przeszkoda, która uniemożliwia naprawę ostatniej dużej wyrwy na ulicy Wtocławskiej w Żernikach Wrocławskich (na odcinku od ronda do kościoła). Ulica była remontowana 2 miesiące temu. Z wyrazami szacunku – Anna Świtoń
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 102  
Panie Burmistrzu, Chciałbym dowiedzieć jaki był głowny powód dla którego wg. starego MPZP 1.MN zostal przemianowany na 2.17MNI. Dodatkowo, w przeznaczeniu uzupelniajacym punkt 2, podpunkt 2), zniesiono zasadnosc przeznaczenia podstawowego punkt 1?
K.A.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 101  
Mam pytanie p.Burmistrzu co z ul:Grabskiego podobne pytanie już padło jako 1 online w grudniu zeszłego roku. W tym roku miały się zacząć prace a już za 2 mc kończy się rok a nic się nie działo i nie dzieje z tą ulicą.Panie Burmistrzu, mieszkańcy Grabskiego zapraszamy Pana na małą przejażdżkę samochodem przez ulicę Grabskiego. Proszę zobaczyć na co jesteśmy narażeni codziennie pokonując ją swoimi autami.
M.B.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 100  
Panie Burmistrzu, Niedługo (2013-2014) zostanie wybudowana i oddana do użytku Wschodnia Obwodnica Wrocławia na odcinku Żerniki-Siechnice. Wjazd do Iwin będzie od strony południowej ulicą Kolejową. Czy nie spowoduje to problemów z dojazdem autobusów wrocławskiego MPK linii 110 ? Czy gmina może wystąpić z takim zapytaniem do MPK lub wrocławskiego Urzędu Miejskiego?
-------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 99  
PO CO TO FORUM ,SKORO OSTATNI WPIS MOŻNA ODCZYTAĆ Z WRZEŚNIA 2012 ? PONAWIAM SWOJE PYTANIE SPRZED KILKU DNI: DLACZEGO NIKT NIC NIE ROBI ABY NA NASZYCH ULICACH BYŁO ODŚNIEŻONE I NIE BYŁO ŚLISKO.DROGA KOŁO GIMNAZJUM TO JEDNO LODOWISKO I KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA TAKI STAN .A MOŻE STRAŻ MIEJSKA SPRAWDZIŁABY NAWIERZCHNIE NASZYCH ULIC-TERAZ JAKOŚ ICH NIE WIDZĘ ABY JEŹDZILI PO MIEŚCIE.SKORO PAN ZAPOMINA O NAS TO NA PEWNO MY ZAPOMNIMY KIEDY PRZYJDZIE ZAGŁOSOWAĆ NA WYBORACH.ZAZNACZAM ,ŻE PISZĘ W IMIENIU WIELU WYBORCÓW.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 98  
Szanowny Panie. Jestem jednym z wielu właścicieli lokali na Osiedlu Słoneczne Groblice. Moje pytanie jest następujące : kiedy nastąpi przebudowa wertepów stanowiących zjazd z drogi 94 na ulicę Pogodną i budowa ulicy Pogodnej, która umożliwia dojazd 44 właścicielom do ich posesji. W tym miejscu doszło do poważnego wypadku (http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/547545,groblice-powazny-wypadek-na-drodze-wroclaw-olawa-zdjecia,id,t.html). Skrzyżowanie nie jest oznaczone prawidłowo, dochodzi na nim do notorycznego wyprzedzania i przekraczania prędkości, co stanowi duże zagrożenie i uniemożliwia prawidłowe włączanie się do ruchu. GDDKiA oznaczy prawidłowo te skrzyżowanie w momencie, kiedy ulica Pogodna będzie spełniała wymogi drogi wg obowiązujących aktów prawnych. Czekam z niecierpliwością jak pozostałych 43 właścicieli na Pana odpowiedź. A.G.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 97  
Szanowny Panie Burmistrzu, Ulica Modrzewiowa w Siechnicach jest obecnie drogą dwukierunową.W praktyce jednak nie jest możliwy ruch w obu kierunkach pojazdami równocześnie bowiem połowa drogi wykorzystywana jest przez mieszkańców tejże ulicy jako miejsca parkingowe, a przecież vis-a-vis apteki są wolne miejsca parkingowe. Może należałoby wprowadzić na Modrzewiowej ruch jednokierunkowy co znacznie ułatwiłoby przejazd tą ulicą. Rozumiem, że niektórzy mieszkańcy są aż tak wygodni, że muszą parkować swoje auta naprzeciw wejścia do własnego domu ale bez przesady, nie żyją w tym mieście sami. Proszę o ustaosunkowanie się do tego problemu. E.Ś.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 96  
PANIE BURMISTRZU TU DEC KRYSTYNA PROSZE MI POMOC MIESZKAM JUZ 15 LAT W KONTERZE POPOWODZIOWYM NA MIESZKANIE CZEKAM 29 LAT SZANSA NA NIE DALEJ JAST MALA JA NIE PODPISZE UMOWY NAJMU NA NASTEPNY ROK WIECEJ OPISANE JEST W KOLEJNYCH JUZ PODANIACH JAKIE WARUNKI MAM
E.D.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 95  
Witam. W dniu dzisiejszym na ul. Koejowej stał sobie samochód Straży Miejskiej. W środku zaś Pan Radosław Radawiec - co sprawdziłem. Siedział i "czatował" na krnąbrnych kierowców jak mniemam. Jest tylko jeden duży problem. Od czasu wrowadzenia nowej organizacji ruchu - rondo na ulicy Fabrycznej, koło Banku Spółdzielczego notorycznie stoją samochody w taki sposób, że blokują jeden pas ruchu w miejscu gdzie jest podwójna ciągła. Często są to samochody z rejestracjami opolskimi. Tak też było w dniu dzisiejszym - biały Volkswagen o numerze zaczynającym się na OPR.Już dwukrotnie zwracałem dzwoniłem do Straży, żeby to miejsce częściej patrolować. W pobliżu jest wyjazd ze szkoły. Ggdy tą drogą od ulicy Opolskiej jadą samochody, w tym ciężarowe, jest problem z przejazdem a może dojść i do wypadku. Straż jest jednak bardziej zainteresowana ustawianiem fotoradaru niż takimi, jak opisana, sprawami. Tam należało by wprowadzić zakaz parkowania. Co Burmistrz zamierza zrobić, w tym ze Strażą? K.B.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 94  
Moje pytanie dotyczy działań Urzędu w sprawie ochrony środowiska i zdrowia ludzi a mianowicie czynności mających na celu ograniczenia spalania w ogrodach i na działkach liści i innych śmieci. Pomimo liczych publikacji informujących o szkodliwości dla zdrowia ludzi dymu powstałego w wyniku takiegio spalania nic się u nas nie zmienia (np: miasto Wrocław wydało zakaz spalania liści). Wdychanie śmierdzącego, drażniącego dymu wcześniej czy później odczujemy na własnym zdrowiu (dziwimy sie skąd tyle alergii u dzieci a nawet i starszych. W Radwanicach dym jest wszech obecny, wdziera sie do domów. Zabudowa jest coraz bardziej zwarta, wolne działki są zabudowywane, a ludzie palacy liście i nie tylko w ogrodach postępują tak, jakby byli ogrodzeni szczelnym murem na swojej działce i wychodzą z załóżenia "wolnośc Tomku w moim domku". Wszelkie indywidulane działania, prośby o zaniechanie dotychczasowych sposobów usuwania liści, gdyż przeszkadzaja Innym nie mają zrozumienia. Pozdrawiam KM
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 93  
Witam Panie Burmistrzu. Mam pytanie odnośnie placu zabaw dla dzieci przy szkole w Świętej Katarzynie. Oczywiście wszyscy rodzice a w szczególności dzieci ucieszyły się na widok nowo postawionych zjeżdżalni. Są kolorowe i ładne. Wszystko pięknie, tylko nie wiem czy jest on bezpieczny. Otóż cały teren na placu zabaw, po którym biegają nasze dzieciaki pozostawia wiele do życzenia. Przy każdym kroku można się potknać o krecie kopce oraz doły. A przecież plac zabaw ma być bezpieczny dla dzieci. Byłem i widziałem także plac zabaw w Siechnicach. Jest o niebo ładniejszy i o wiele bezpieczniejszy, rośnie ładnie równa trawka. Dlaczego nasze dzieci w Katarzynie sa narażane na niebezpieczeństwo. Przecież w każdej chwili moga łatwo skręcić czy też złamać nogę. Czy postawienie nowych zjedżalni to wszystko na co stać gminę. Apeluję o to aby sprawdził Pan jak niebezpieczenie jest w tym miejscu. To jest jakaś farsa. Pisze o tym problemie dopiero teraz bo liczyłem, że do jesieni coś się zmieni.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 92  
Dzień dobry, Chciałabym się dowiedzieć na kiedy zaplanowane jest położenie drogi na ulicy Bzowej w Radwanicach? Pojawiły się tutaj nowe inwestycje, a wraz z nimi mnóstwo młodych rodziców. Codzienne spacery tą drogą dla wielu z nas nie należą do przyjemnych zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Nie wspomnę już o warunkach dojazdu do mieszkania samochodem. E.K.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 91  
P. Burmistrzu, proszę o podanie planowanego terminu zakończenia prac na ul. Kolejowej w  Żernikach Wrocławskich i zakresu robót które mają być wykonane. Czy w najbliższym czasie mamy szanse na oddanie ulicy w stanie nadającym się do przejazdu? E.G.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 90
 
Witam serdecznie, Dojeżdżam z Wrocławia do Siechnic do pracy w trybie 3 zmianowym czyli 6:00 - 14:00; 14:00-22:00 i 22:00 - 6:00. Niestety dojazd liniami 900 jest tylko komfortowy w przypadku jednej zmiany ( porannej ) i to nie do końca. Przedsiębiorstwo przewozowe DLA poinformowało mnie że Gmina Siechnice ma bezpośredni i jedyny wpływ na rozkład jazdy tych autobusów. Proszę wyjaśnić dlaczego nie ma autobusów dojeżdżających na przystanek "Osiedle" w Siechnicach na 15 min przed każdą ze zmian i powrotu do Wrocławia po każdej zmianie ??? Proszę brać pod uwagę że jeżeli autobus ma dojechać planowo np. na 8 min przed 22:00 to na pewno się spóźnia właśnie te 8 min. Jest to sprawa ważna nie tylko dla mnie ale dla wielu osób. Z wyrazami szacunku M.P.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 89  
Panie Burmistrzu przetarg na remont drugiej części ulicy Słonecznej w Świętej Katarzynie został rozstrzygnięty, a na razie nic się nie dzieje. Z tego co pamiętam terminem realizacji zadania zgodnie z umową jest koniec listopada 2012r. Pozdrawiam Sz.F.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 88  
Szanowny Panie, jesteśmy od niedawna mieszkańcami gminy dokładnie Radwanic przy ul Bzowej 55. W maju br nasz starszy syn uległ wypadkowi na budowie w wyniku czego doznał złamania kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Po powrocie z 5 miesięczn. rehabilitacji porusza się na wózku. Z przykrośią musimy stwierdzić, że ulica Starowiejska która stanowi bezpośredni dojazd do naszego domu jest barierą architektoniczną z powodu kostki nachlenia jezdni i piaszczystego pobocza. Ten krótki kawałek drogi stanowi dla naszego wózkarza duże wyzwanie fizyczne, znacznie większe niż wyłożony płytami kawałek ulBzowej który stanowi dojazd do naszej posesji. Proszę serdecznie o rozważenie szybkiej modernizacji tego odcinka lub wylania chociaż asfaltowej ścieżki z jednej strony drogi. Syn wraca na studia co oznacza niemal codzienny dojazd do Wrocławia. Zdajemy sobie sprawę, że na Bzowej trwają jeszcze budowy, co oznacza ruch ciężkiego sprzętu ale prosimy o zrozumienie. z wyr szacunku M.Sz.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 87  
Panie Burmistrzu w odpowiedzi na pytania na temat inwestycji w Iwinach (np. pyt.33) obiecał Pan, że przy okazji remontu ulicy Brochowskiej przez Starostwo jest przewidziana budowa chodnika wzdłuż tej jezdni i że są założone na ten cel środki w tegorocznym budżecie. Czy zostanie zrealizowana ta obietnica? G.D.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 86  
Witam Panie Burmistrzu obiło mi się o uszy że szopki przy ulicy Zacisze- 5 itd...mają być rozbierane,czy to jest prawda.?
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 85  
Dlaczego drogi rowerowe na terenie Gminy projektowane są w sposób uniemożliwiający komfortową jazdę rowerem górskim, a prawie nieprzejezdne dla rowerów szosowych? Mam na myśli budowanie ich jako ciągi pieszo-rowerowe, nie oddzielone od chodnika, poprzecinane co kilkanaście metrów obniżeniami z krawężnikami przy zjazdach na posesje, oraz dodatkowo ciągłe zamiany pasa dla pieszych z pasem dla rowerów wraz z wyrastającymi z nich znakami drogowymi. Czy planowane przyszłe trasy rowerowe oraz ewentualne projekty modernizacji aktualnych mogłyby zakładać budowę ich z asfaltu na poziomie jezdni eliminując poprzeczne krawężniki oraz oddzielenie ich krawężnikiem od chodników celem wyparcia pieszych z ścieżek rowerowych? Nie wymagam aby ścieżki wyglądały od razu tak jak te zaprezentowane w następującym artykule http://tiny.pl/hntx1 , ale gdyby przynajmniej były skrajnym pasem wydzielonym z jezdni, a nie częścią chodnika to byłaby to kolosalna poprawa jakości podróżowania rowerem po terenie Gminy. (Michał Szul)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 84  
W styczniu 2012 r. weszła w życie ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Według zapisów ustawy gminy mają 18 miesięcy na wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Od 1 lipca 2013 r. nowy system ma już działać; gminy mają pobierać opłaty od właścicieli nieruchomości, powinny być też rozstrzygnięte przetargi na odbieranie odpadów od właścicieli nieruchomości. Na jakim etapie jest wprowadzenie w życie tej ustawy w naszej Gminie?? (Włodzimierz Glapa)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 83  
Panie Burmistrzu, Chciałam zwrócić uwagę na problem jaki pojawił się po zmianie nowego przewoźnika autobusów. Z pogłosem o wygranym przetargu przez firmę DLA i Sevibus wszyscy mieszkańcy bardzo się ucieszyli gdyż bilety miały być tańsze, a autobusy częściej ( co 15 minut). Jednak gdy nadszedł oczekujący dzień nowych autobusów, wszystkich zaskoczyły podniesione ceny biletów spowodowane zmianami stref jak również nie dotrzymaniem obietnicy względem rozkładu autobusów. Tu jako mieszkanka Św. Katarzyny chciałam zwrócić uwagę na dyskryminację mieszkańców mojej miejscowości, gdyż wiele autobusów na linii 910 jeździ tylko do Żernik, gdzie jest pętla. W ten sposób mieszkańcy Św. Katarzyny są poszkodowani, Żerniki Wrocławskie nie są miastem gminnym, obowiązują ich te same zasady co mieszkańców Św. Katarzyny, wiec dlaczego zostali w ten sposób wyróżnieni? Mam nadzieję, że w związku z niezachowaniem równowagi w tej kwestii podejmie Pan pewne działania. Poniżej przedstawiam do porównania roz (A.E.)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 82  
Szanowny Panie Burmistrzu 8 listopada 2010 Rada Miejska w Siechnicach podjęła uchwałe nr XLII/330/10 w sprawie przystąpienia do sporządzenia MPZP dla obszaru zlokalizowanego we wsi Iwiny – oznaczonego symbolem "B". Na jakim etapie jest opracowanie tego planu, kiedy można składać wnioski,kiedy będzie plan do wglądu i w końcu kiedy można spodziewać się jego uchwalenia? z wyrazami szacunku
A.S.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 81
 
Panie Burmistrzu, mieszkańcy Kamienicy I i Kamienicy II zapraszają Pana na małą przejażdżkę samochodem przez ulicę Piłsudskiego. Proszę zobaczyć na co jesteśmy narażeni codziennie pokonując ją swoimi autami. Przypominam sobie wcześniejsze zapewnienia, które mówiły o tym, że w kwietniu br. będzie wyłoniona firma wykonująca cykliczne prace naprawcze tej ulicy. Z tego co sie orientuję to od momentu poprzedniego pytania droga ta kilkukrotnie była wyrównywana(niestety nietrwale) przez jednego z Developerów, budujących okoliczne budynki mieszkalne. Jak się dowiedziałem prace te zostały wykonane "grzecznościowo", bowiem właścicielem drogi jest Gmina. Nie byłoby to tak uciążliwe, gdyby drugi koniec Piłsudskiego, prowadzący do ul. Kościelnej został otwarty. Niestety Developer, który wybudował swój budynek przy Kościelnej nie śpieszy się z udostępnieniem tego odcinka ul. Piłsydskiego. Drugie pytanie dot. kwestii bezpieczeństwa - kiedy zostanie uruchomione oświetlenie ulicy Jana Pawła II?
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 80  
Witam serdecznie. Moje pytanie jest może dość dziwne jak na tą formę kontaktu natomiast pomijając ten fakt przejdę do sedna. Panie Burmistrzu od 1994 roku jestem ściśle związany z mediami a mianowicie radiem. Byłem właścicielem kilku internetowych stacji radiowych które z powodzeniem przyciągało dość sporą grupę młodzieży i dorosłych. Idąc za ciosem oraz biorąc przykład z zaprzyjaźnionej stacji RadioŻmigód pragnę zaprponować Panu jako przedstawicielowi władz gminnych stworzenie wspólnie Radia Siechnice które pozwoliło by na poważną promocję gminy w świecie a co chyba najważniejsze pozwoliło by na zintegrowanie i zajęcie się młodzieżą ucząc ich "fachu" radiowego dziennikarza, uważam równierz iż Radio Siechnice mogło by z powodzeniem uczystniczyć w życiu gminy jak i dało by możliwość integracji władz wraz z mieszkańcami poprzez audycje na żywo z udziałem władz i słuchaczy. Myślę że pomysł się w pełni sprawdzi. Pozdrawiam i oczekuję Pana stanowiska.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 79  
Panie Burmistrzu, czy to prawda ze pan nazwiskiem Gugul z firmy budujacej domy oprotestował nazwanie ulicy imieniem gen Fieldorfa-Nila. Podobno stoi za tym rodzinne pochodzenie właścicieli firmy (srodowiska byłej SB)? Czy nie uważa Pan tego za skandal? Zwłaszcza iz Gmina Siechnice przoduje w ilości nazw ulic podpadających pod art. kodeksu karnego mówiącego o pochwalaniou zbrodniczych systemów?
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 78  
Czy w najbliższym okresie Urząd Gminy Siechnice planuje zorganizować "zbiórkę odpadów ponadgabarytowych" w miejscowości Żerniki Wrocławskie ? Z wyrazami szacunku.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 77  
Panie Burmistrzu, Jestem wraz z mężem właścicielką działki w Biestrzykowie. Zamierzamy się wybudować, aczkolwiek nurtuje nas kwestia planowanego fragmentu wschodniej obwodnicy Wrocławia, który ma być wybudowany niedaleko naszej działki. Z tego co się zorientowaliśmy obecnie prowadzone są rozmowy, aby przesunąć ten odcinek w stronę Biestrzykowa w celu ominięcia Wysokiej. Stanowczo się temu sprzeciwiamy. Co więcej popieramy propozycję, aby obwodnica przebiegała z Żernik Wrocławskich do autostrady A4. W związku z powyższym mam pytanie, gdzie dokładnie będzie wybudowany powyższy fragment obwodnicy wrocławskiej, gdyż ma to związek z naszymi planami odnośnie wybudowania domu w Biestrzykowie.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 76  
Kiedy zostanie uruchomiona kanalizacja sciekowa w Iwinach (P.B.)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 75  

Szanowny Panie, Proszę o informację jaki był koszt wybudowania nowego budynku Urzędu Miejskiego w Siechnicach wraz z całą infrastrukturą przynależną do budynku oraz jego całym wyposażeniem?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 74  
Witam Panie Burmistrzu. Pragnę zadać Panu pytanie, które nurtuje nie jednego mieszkańca przy ul.Zacisze począwszy od nr.5 co zamierzacie zrobić z nieczynnymi ogródkami od strony Rynku?bo widok z ratusza naprawdę jest żenujący, przecież jesteśmy teraz samym centrum.Pozdrawiam MS ------------------------------------------------------------------------------------------------- LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 73  
Witam Panie Burmistrzu. Od ok. 2 lat mieszkam w Siehnicach. Poza pracą w wolnych chwilach zajmuję sie produkcją muzyczną. Pytanie mam takie, czy jest szansa na dostanie 2 000 zł. w celu nakręcenia teledysku do jednej z moich piosenek. Teledysk byłby nakręcony w Siechnicach jako promocja Gminy. Jeżeli będzie Pan zainteresowany to możemy się spotkać i wtedy zaprezentuję Panu piosenkę, do której chciałem nakręcić teledysk. Pozdrawiam
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 72
 
Panie Burmistrzu Jestem właścicielem nieruchomości na ul Jesionowej w Biestrzykowie. Wraz z innymi mieszkańcami (ok 20 domów) rozmawiamy nt możliwości budowy drogi. Aktualnie jest w bardzo złym stanie (nie przesadzam pisząc, że w jednym z najgorszych w naszej gminie) i bardzo utrudnia nam codzienne życie. Wracamy do przygotowanego przez nas– w uzgod. z wcześniejszym wójtem- stadium budowy części drogi Jesionowej i Dębowej. I etap zakładający zrobienie odwodnienia i utwardzenia całej Jesionowej i Dębowej będzie kosztował ok. 300 tys zł. W ubiegłym roku zaproponował Pan abyśmy w budowie partycypowali na poziomie 40%. Niestety kwota ta jest ponad nasze możliwości finansowe (moim zdaniem poziom 15-stu % byłby przez nas do udźwignięcia z prywatnych środków). W związku z powyższym chciałbym się zapytać 1) czy możemy oczekiwać na realizację kluczowej dla nas inwestycji w przyszłym roku oraz 2) jakie są oczekiwania Gminy w zakresie naszej partycypacji? Z poważaniem M.K.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 71  
Panie Burmistrzu, No początku roku na jednym ze spotkań z Rada Miasta była podjęta dyskusja dotycząca zbiornika rekraacyjnego w Siechnicach. Zobowiązał się Pan wówczas, iż przed rozpoczeciem sezonu wakacyjnego, zostanie tam przebadana woda przez saneipd i zbioirnik zostanie oficjalnie dopuszczony jak nie strzeżone miejsce do kąpieli. Sezon wakacyjny już w pełni, a zbiornik fukcjonuje jako dzikie kapielisko, gdyż gmina ograniczyla sie do postawienia tam tablicy o zakazie kapieli. Chyba nie takie były założenia oraz przeznaczenie tego miejsca? Z poważaniem, TW
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 70
 

Czy w tym roku także jest planowana akcja wyrównania dróg w Świętej Katarzynie? Chodzi zwłaszcza o ul. Słoneczną (tam gdzie kończy się nowy asfalt a zaczyna się 20 metrowy odcinek dla terenówek)oraz odcinek ul.Orzechowej od ul. Strażackiej do ul Agrestowej. I przy okazji Czy ktoś sprawdza wykonane prace ponieważ w tamtym roku ten najgorszy odcinek ul. Orzechowej przy ul.Strażackiej dosłownie pozostał nietknięty, a w tym roku przynajmniej ktoś wysypał jakiś gruz i jest tylko minimalnie lepiej.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 69  

Witam, PAnei Burmistrzu, w Kotowicach została wybudowana wieża widokowa, w projekcie pzewidziano jej rozbudowę. Czy są ustalone jakieś prognozowane terminy wykonania tej rozbudowy? M. L.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 68  

Witam Panie Burmistrzu. Przy ul.Henryka III w Siechnicach rosną niebezpieczne dla zdrowia chwasty - barszcze sosnowskiego. Wiele ludzi tamtędy spaceruje z dziećmi. Sam mam dwójkę małych dzieci a te chwasty na nieszczęście rosną nieopodal mojego domu. Kiedy mogę spodziewać się jakiejs interwencji. Dziękuję

-------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 67  

Szanowny Panie Burmistrzu, W związku z nasileniem ruchu samochodowego na ulicy Kościelnej w Siechnicach oraz zagrożeniem jakie powoduje nagminne przekraczanie dozwolonej na tej drodze prędkości (zwłaszcza wieczorami i w weekendy) proszę o informację, czy władze miasta przewidują podjęcie działań zmierzających do ograniczenia tego procederu. Zwracam jednocześnie uwagę na to, że sytacja ta nasiliła się wraz z chwilą, gdy skrzyżowanie z ulicą Zacisze przestało być skrzyżowaniem równorzędnym(co skutkowało faktem zwalniania przez kierowców przed tym skrzyżowaniem).Z poważaniem E.Ś.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 66  
Witam, Panie Burmistrzu czy Gmina planuje wykonanie drogi rowerowej między Siechnicami a Wrocławiem tam aby cykliści, w sposób nie zagrażający swojemu zdrowiu i życiu mogli dostać się do Wrocławia? (Radosław Nabywaniec)
-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 65  
Dzień Dobry Kiedy zacznie działać wykonana część kanalizacji w Iwinach (ul.Polna, Brochowska)? (K.M.)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 64  
Dzień dobry Jestem z uniwersytetu w Poznaniu wydział nauk geograficznych.W ramach zajęć przeprowadzam ankietę o nowopowstałych miastach. Czy mógłby pan odpowiedziec mi na 2 pytania; 1. Po co być miastem(co to daje)? 2. Co się zmieniło po nadaniu praw miejskich? Pozdrawiam. Julita Jakubowska studentka 4 roku.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 63  
Szanowny Panie Burmistrzu, właściwie to, co chcę napisać jest bardziej stwierdzeniem, niż pytaniem, choć z pytaniem się wiąże.W ciągu ostatnich trzech miesięcy miałam ogromną przyjemność i wielki zaszczyt realizować szkolenie "DZIENNY OPIEKUN", którego uczestniczkami było 8 pań z gminy Siechnice. Szkolenie było częścią projektu "Aktywna kobieta - szczęśliwa mama" realizowanego przez GOPS w Siechnicach. Chcę pogratulować Panu Burmistrzowi wspaniałych, aktywnych i pomysłowych Mieszkanek Gminy i życzyć wielu takich obywateli w tym prężnie rozwijającym się miejscu. Jako osoba przygotowująca uczestniczki szkolenia do wykonywania zawodu dziennego opiekuna dziecka chciałabym zapytać ile pań ma szansę na wykonywanie tej pracy w Gminie Siechnice i czy władze gminy już mają pomysł na realizację takiej formy opieki nad dziećmi do lat trzech. Nadmieniam, iż jest to dla mnie interesujące jedynie z punktu widzenia efektów szkolenia. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź w tej sprawie. Dziękuję. (Iwona Zarębska)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 62  
Szanowny Panie Burmistrzu, Czy mógłby Pan znaleźć w budżecie miasta pieniążki na zakup piasku w celu uzupełnienia piasku w piaskownicy znajdującej się na placu zabaw w naszym parku, koło gomnazjum. Co najmniej od roku nikt tego nie zrobił i teraz i teraz piaskownica jest praktycznie pusta. Proszę również o pilne rozważenie i dokonanie naprawy barierki zabezpieczającej pierwszy mostek w parku – brakuje tam dwóch pretów zabezpieczających, co jest bardzo niebezpieczne dla przechodzacych tam dzieci. Życzę miłego dnia. Pozdrawiam (B.J.)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI
Pytanie nr 61  

Witam, Bardzo proszę o informację, czy w najbliższym czasie planowany jest remont ulicy Lipowej w Zacharzycach. Droga ta łączy Zacharzyce z Wrocławiem. Niestety stan tej drogi jest fatalny, ponieważ droga ta nie posiada równego pobocza a obecna tam kostka jest bardzo wyboista. Droga ta jest bardzo wąska i niestety bardzo utrudnia jazdę poruszającym się po tej drodze kierowcom.A.M.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 
Pytanie nr 60  
Moje pytanie dotyczy nazw ulic w Siechnicach oraz w Radwanicach. Czy nie uważa Pan Burmistrz, ze jest kompromitacja dla gminy aby główne ulicy opiewały takie kanalie jak Karol "Walter' Świerczewski i Michał Rola-Żymierski. Wszyscy moi znajomi z innych miejscowości, gdy dociera do nich informacja o takich patronach ulic , uznaja to za skandliczną bezczynność władz gminy, które powinny nazwy te usunąć co najmniej 20 lat temy. (Paweł Rybczak)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 59  
Czy Urząd Miasta Siechnice planuje uruchomić lokalną strefę kibica na czas EURO 2012?? (W.G.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 58  
Panie Burmistrzu, nie wiem czy korzystał Pan kiedyś z Biblioteki w Siechnicach. Nie ma podjazdu dla niepełnosprawnych, ani dla wózków, to chyba podpada już pod dyskryminację, czy mamy na pewno XXI wiek? Z rozmów z mieszkańcami wiem, że Pani Dyrektor nie reaguje na prośby o podjazd, może Panu uda się z tą Panią konstruktywnie porozmawiać. Na obecną chwilę, mój niepełnosprawny sąsiad niestety nie może skorzystać z biblioteki, a ja zmuszona jestem czekać na wsparcie męża, który pomoże mi dotrzeć do środka tego budynku z dwójką dzieci. (K.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 57  

Panie Burmistrzu, proszę wyjaśnić na jakiej podstawie działka (narożna) położona przy ulicy Świerczewskiego i Gimnazjalnej jest miejscem składowania gruzów z innych budów i dzikim wysypiskiem śmieci; o ile mi wiadomo, działka ta w mpzp dla tej części miasta przeznaczona jest pod zabudowę wielorodzinną i usługi, a zatem składowanie gruzu może odbywać się wyłącznie na podstawie stosownych decyzji. Jeżeli właściciel działki dopuścił się składowania gruzu bezprawnie, to czy Władze gminy nie są zobligowane do wszczęcia postępowania w tej sprawie.O tym problemie kilkakrotnie informowałam Wydział Ochrony Środowiska Gminy Siechnice kilkakrotnie, jak widać bez skutku. Ulica Gimnazjalna jest jednym z głównych dojść młodzieży do szkoły - czy nie uważa Pan, że wysypisko gruzu nie stanowi dla nich zagrożenia. Uroczystości XV obchodów są absurdalne na tle wysypiska śmieci i gruzu w centrum miasta. Proszę o pilne podjęcie działań w tej sprawie. (R.S.)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 56  

Panie Burmistrzu Dlaczego , gdy miałem niedopłatę podatku od nieruchomości w racie 4/2011 r. na kwotę 11 zł zostałem poinformowany o tym upomnieniem /koszt 8,80 zł/ dopiero po 12 kwietnia 2012 ? To jest 5 m-cy. Dlaczego nie było informacji na druku nowego podatku? Kiedyś Panie urzędniczki potrafiły zadzwonić i poinformować , że jest drobna niedopłata. Dla wyjeśnienia dodam ,że moje raty przekraczają 800 zł.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 55  
Witam serdecznie Od zeszłego roku jestem właścicielem działki w Smardzowie, a w 2013 zamieżama zacząć budowę domu jednorodzinnego. Moje pytanie dotyczy dofinansowania do prywatnych inwestycji w Odnawialne Źródła Energii (pompy ciepła, kolektory słoneczne). W pytaniach znalazłem też informację o możliwości uzyskania dofinansowania do przydomowej oczyszczalni ścieków, co mnie cieszy. Mam jednak propozycję aby, jeśli to możliwe takie informacje można było znaleźć na stronach gminy. Pozdrawiam
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 54  
PAnie Burmistrzu, w Siechnicach, przy ul. Energetycznej stoi niedokończony budynek (miał to chyba być mały blok), jest on ogrodzony już od wielu lat wielkimi, blaszanymi płytami. Przechodzę koło nich chodnikiem przynajmniej 2x dziennie z moimi dziećmi i zawsze boję się, że kiedyś te blachy spadną im na głowę, to ogrodzenie ledwo się trzyma i stwarza poważne zagrożenie, zwłasza, że jest przy chpdniku, w kilku miejscach już się niebezpiecznie wychyla, bardzo proszę o jakąś interwencję.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 53  
Szanowny Panie Burmistrzu pragnę zadać Panu pytanie,budynki przy budowanym ratuszu mają pozmieniane pokrycie dachowe, na które nikt nie wydał zgody na zmianę,co zamierzacie zrobić z tym problemem czy jest to brane pod uwagę?bo wygląd szpeci razem z walącymi się szopami.Dobrym też rozwiązaniem byłoby postawienie szeregowych garaży od strony rynku w takim ciągu jak stoją budynki mieszkalne,wiadomo że każdy posiada jakieś tam rzeczy np:rower,motor,narzędzia,gdzie trzeba schować.Na byłych ogródkach i poza ogrodzeniem mieszkańcy robią wysypiska Śmieci.Proszę odbyć spacer i zobaczyć co się dzieje nigdy chyba ten koszmar się nie skończy.Pozdrawiam Panie Burmistrzu

--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 52  
Kiedy w Siechnicach powstanie plac targowy? Czy są w tym temacie jakieś propozycje ,plany i działania?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE
Pytanie nr 51  
Witam, czy można coś zrobić aby ożywić plac zabaw w Siechnicach przy ulicy szkolnej, blisko stacji PKP? Jest on w pierwszej  kolejności widoczny i widok to mizerny i opłakany, szkoda tak wielkiego placu, huśtawki połamane, drabinki stare, brzydkie, piach wiecznie brudny.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 50

 

Gdzie mogę znaleźć plan zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Durok? W.J.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 49

 
Jestem studentką z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i po drugim roku studiów, w okresie wakacyjnym, muszę odbyć praktyki w urzędzie gminy. Czy jest możliwość odbycia praktyk u państwa? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi Karolina Brusiło
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 48

 
Szanowny Panie Burmistrze, proszę o informację na temat planów przyłączenia Zębic do sieci kanalizacyjnej - chodzi o część Zębic od strony Groblic (ulica Leśna, Modrzewiowa). Wiem, że prace rozpoczęły się juz w Groblicach, a ze względu na budowę domu chciałabym znać orientacyjny przynajmniej termin podłączenia do kanalizacji.
M.Cz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 47

 
Czy wrocławskie MPK i Urząd Miejski konsultuje z gminą Siechnice rozkład jazdy linii 110 do pętli w Iwinach? Od dnia 31 marca odjazdy z godziny 6:20 i 6:50 zostały przesunięte na 6:23 i 6:53, co uniemożliwia bezpośrednią przesiadkę na autobus 136 i wymusza 10 minutowe oczekiwanie na nastepny kurs 136. Dodatkowo przed zmianą z przystanku BARDZKA na pętlę jechały autobusy o 16:02, 17:32 i 18:15. Teraz są godziny 16:07, 17:59 i 18:28. Powoduje to już prawie 2 godzinną przerwę między 16 a 18, w godziniach powrotu z pracy! Proszę o interwencję i zwiększenie częstotliwości kursowania 110 do pętli. Pozdrawiam - nowy mieszkaniec Iwin.A.G.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 46

 
Witam, Panie Burmistrzu czy nie wydaje się Panu celowe wprowadzenie dyżurów popołudniowych do godz. 17-stej(przynajmniej raz w miesiącu) w Biurze Ewidencji Ludności Urzędu Miasta i Gminy. Moim zdaniem wydział ten powinien działać w godzinach przystępnych dla wszystkich mieszkańców gminy, także tych którzy pracują np. we Wrocławiu. Aby załatwić formalności np. nowy dowód osobisty zmuszona jestem skorzystać z urlopu wypoczynkowego, a nie zawsze jest to możliwe. Opłacam od wielu lat podatki w naszej gminie i prosiłabym o choć taki mały ukłon w stronę mieszkańców całej gminy. Wszystkie urzędy we Wrocławiu wprowadziły popołudniowe godziny pracy na zasadzie cotygodniowego dyżuru. Czy i tak nie powinno być w Gminie Siechnice? Czy urząd nie winien służyć mieszkańcom? Bardzo proszę o poważne rozważenie powyższej kwestii. Pozdrawiam.E.T.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 45

 
Panie Burmistrzu, Czy poza dofinansowanianiem do przydomowych oczyszczalni (pyt. 26) można w Gminie uzyskać dofinansowanie do kolektorów słonecznych, pomp ciepła czy innych ekologicznych rozwiązań planowanych w nowobudowanym domu jednorodzinnym w Żernikach Wr.? Pozdrawiam!
J.K.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 44

 
Witam. Dlaczego tylko jeden prywatny żłobek korzysta z dofinansowania z gminy,co gmina robi,aby to zmienić?Pragnę tu zwrócić uwagę, iż niewiele to dofinansowanie zmienia w ogólnej sytuacji finansowej rodziców.„Leśnych Skrzatach" w Zębicach-koszt już z dofinansowaniem wynosi: czesne 450zł(za dziecko w wieku żłobkowym)+10zł*około 20 dni(wyżywienie - normalna cena)=650zł. Gdzie w całkowicie prywatnym żłobku,który nie korzysta z dofinansowania „Kącik Myszka Miki" w Siechnicach płaci się czesne 650+70zł m-c(wyżywienie)=720zł. Na dzień dzisiejszy jest to dofinansowanie wspierające działalność danego żłobka a nie rodziców. Aczkolwiek uważam,że nawet w takiej formie jest ono potrzebne,ponieważ wystarczy porównać te dwa żłobki i goły okiem widać różnice w ich standardzie.Ale gdzie my rodzice w tym jesteśmy i jak to wpływa na naszą ogólną sytuacje - jest taniej 70zł, jest ładniej, schludniej, ale to dalej koszt 650zł m-c,bariera dla wielu nie do pokonania. Pozdrawiam cdn.
Witam serdecznie. Mam następujące pytania: Dlaczego w całej gminie nie ma ani jednego publicznego żłobka? Czy gminę stać na to, aby nowi mieszkańcy, których jest obecnie coraz więcej nie zmieniali swojego adresu zamieszkania ( najczęściej wrocławskiego) z uwagi na fakt, że aby ich dzieci dostały się do publicznego żłobka we Wrocławiu muszą tam składać pity, a tym samy gmina traci swój główny dochód?Ile kosztuje wybudowanie jednopoziomowego lokalu na żłobek - co gmina robi w kierunku jego wybudowania, czy istnieje jakiś program z UE, z którego gmina mogła, może skorzystać na ten cel, czy poszukuje prywatnych inwestorów, projektantów którzy chcieli by wspomóc tą inicjatywę itp.?Czy niemożna było wybudować skromniejszego ratusza - rozumiem, że reprezentuje on gminę, ale gminę również w negatywny sposób reprezentuje brak publicznego żłobka? Z poważaniem. Rozczarowany rodzic. Cdn
Witam serdecznie. Jest to ciąg dalszy dotyczący: Dlaczego w całej gminie nie ma ani jednego publicznego żłobka? Dlaczego gmina nie daje nam szansy powrotu do pracy, rozpoczęcia zatrudnienia, czy gmina woli zamiast sfinansować powstanie żłobka wypłacać nam świadczenia rodzinne z GOPS- u? Rok temu rozmawiała z dyrektorką oświaty w naszej gminie, mówiła mi wtedy, że ma mnóstwo takich telefonów dotyczących żłobka publicznego i, że się tym zajmie na zebraniu rady miasta, - dlaczego miną rok a nic się nie zmieniło - pragnę dodać, iż jestem od niedawna mieszkanką gminy i bardzo staram się zmienić coś w tym temacie dopiero od roku, ale wątpię, aby starsze stażem mieszkanki nie walczyły o żłobek już wcześniej - ile lat ma gmina już w planach wybudowanie żłobka 5,10, 20 a może 40? Z poważaniem. Rozczarowany rodzic.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 43

 
Witam, Bardzo proszę o informację, czy gmina podejmie działania, mające na celu uruchomienie odpowiednich służb, odpowiedzialnych za utrzymanie porządku na terenie gminy. Chodzi o tzw. nowe centrum Siechnic, a konkretnie o teren za nowo wybudowanym Urzędem Miasta w Siechnicach. Obecny obraz, jest tragiczny i przypomina ogromne śmietnisko z wielką ilością porzuconych nieczystości, takich jak puszki po piwie, butelki po alkoholach, butelki plastikowe. Jest to nasze nowe centrum a więc i nasza wizytówka. Bardzo proszę o informację, czy teren ten zostanie oczyszczony z zalegających tam od lat śmieci. (pytanie od A.M.)

--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 42

 
kiedy przewidziane jest rozpoczęcie prac związanych z kanalizacją w Trestnie? bo dotychczasowe terminy to tylko bajki!
Ireneusz Krawczyk

--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 41

 
Działając na podstawie art.2.1 w związku z art.10.1 ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej wnoszę o udzielenie informacji publicznej dotyczącej : 1.) Ilości remiz OSP na terenie Gminy 2.) Sposobu ogrzewania w/w remiz 3.) Nazwiska, funkcji i telefonu osoby odpowiedzialnej z ramienia Gminy za utrzymanie w/w obiektów. z poważaniem Zbigniew Gurak PS korzystam z tej formy kontaktu, gdyż pracownica Urzędu, od której (podczas osobistej wizyty) próbowałem uzyskać namiar na interesującą mnie osobę udzielała wykrętnych odpowiedzi i nie znając meritum z góry zakładała, że w/w osoba nie będzie zainteresowana rozmową ze mną
Zbigniew Gurak

--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE


Pytanie nr 40

 
Panie Burmistrzu, O ile dobrze pamiętam, jednym z punktów Pańskiego programu wyborczego było budowanie łączników pomiędzy miejscowościami gminy. Dlaczego łącznik pomiędzy Zacharzynami a Iwinami został zamknięty dla ruchu? Zakaz ruchu teoretycznie nie dotyczy mieszkańców, ale przy wyłączonym z ruchu odcinku nikt nie mieszka.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 39

 
Szanowny Panie Burmistrzu, jestem mieszkańcem osiedla Pogodne Groblice nr 1. Wraz ze mną na tym osiedlu mieszkają 32 rodziny, a tuż obok buduje się osiedle na kolejnych 16 rodzin. Aktualny stan drogi Polnej w Groblicach ( od Biblioteki do naszego osiedla ) uniemożliwia normalny dojazd do osiedla. Jazda samochodem po tych licznych dziurach i błocie powoduje częste uszkodzenia zawieszenia pojazdów. Dalsza część drogi (od wjazdu do naszego osiedla w stronę osiedla Jarzębinowego) jest całkowicie nieprzejezdna i uniemożliwia dojazd do miejsca skąd opróżnia się szambo. W związku z tym zwracam się do Pana z zapytaniem, czy istnieje możliwość chociaż doraźnej naprawy tej drogi (a w szczególności odcinka uniemożliwiającego wywóz szamba). Serdecznie zapraszamy Pana Burmistrza na wizję lokalną tej drogi, gdyż tego z czym borykamy się na co dzień, nie da się opisać słowami . Z wyrazami szacunku Arkadiusz Mikołajczyk.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 38

 
Szanowny Panie Burmistrzu, Proszę o odpowiedź kiedy i w jakim zakresie będzie naprawiana/modernizowana ulica Pogodna i Wesoła w Radwanicach. Z góry dziękuje za szybką odpowiedź. Z wyrazami szacunku, Nowy mieszkaniec Gminy Siechnice Krzysztof Sobera
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

Pytanie nr 37
 
Witam Kiedy będzie wyremontowana droga pomiędzy Św Katarzyną a Żernikami, droga ta zagraża bezpieczeństwu osób korzystających z tej trasy. Jedyne co pojawia się na tej drodze nie licząc dziur to kolejne ograniczenia prędkości . Dwa lata temu część drogi pomiędzy Smardzowem a Św Katarzyną została wyremontowana dlaczego wymienione wówczas tylko krótkie odcinki tej drogi . W tej chwili pozostała część drogi już jest do wymiany . Nie uważa Pan że jest to niegospodarność na dzień dzisiejszy sumaryczny koszt remontu tej drogi z pewnością będzie dużo wyższy. Kiedy droga będzie wyremontowana, i w jakim zakresie ?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 36

 

 

Kiedy ul. Jesionowa w Biestrzykowie będzie przejezdna autem osobowym ?
--------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 35

 
Panie Burmistrzu, Wybudowaliśmy dom na terenie gminy Siechnice i w tym roku przeprowadziliśmy się. Jak się okazuje na terenie gminy nie ma żłobka, do którego możemy oddać naszego malucha w związku z czym jesteśmy zmuszeni pozostać przy wrocławskim meldunku. Czy gmina Siechnice ma dla nas jakąś propozycję? Dlaczego gmina Siechnice nie mając na swoim terenie żłobków nie porozumie się z gminą Wrocław w sprawie współfinansowania żłobków? Wówczas wielu młodych ludzi, których znam, z całą pewnością zameldowałoby się na terenie gminy Siechnice.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 34

 
Witam Panie Burmistrzu mam takie pytanie co zamierzacie zrobić z walącymi się szopami na ul Zacisze począwszy od nr5 są one własnością Krakowa,i za walące się budynki pobieracie podatek,przecież one nie są własnością gminy ani teren na którym stoją,ci co mają wykupione to się zgodzę muszą płacić bo to jest ich własnośc co z tym problemem szpecącym przy budowanym Rynku?Pozdrawiam (Pytanie zadał S.G.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 33

 
Panie Burmistrzu, Proszę o informacje czy w roku 2012 planowane są jakieś inwestycje w Iwinach ? Jeśli tak, proszę o ich podanie. Dodatkowo chciałbym poruszyć kwestię komunikacji publicznej. Autobus 110 zatrzymuje się na pętli, co dla mieszkańców okolic ulicy Polnej nie jest rozwiązaniem użytecznym, biorąc pod uwagę dużą odległość, brak chodnika tudzień dramatyczny stan boczynych dróg prowadzących do pętli. Czy Gmina mogła by zwrócić się z zapytaniem do MPK o modyfikację trasy autobusu 114 tak aby przejeżdzał jeszcze ulicę Boiskową i zawracał przy parku Bieńkowskim.
Ewentulanie autobus mógłby wracać przez ulicę Koreańską. Możliwy koszt wydaje się być niewielki (dodatkowe kilkaset metrów) w porównaniu do osiągniętego skoku w poziomie komunikacji w Iwinach oraz na ulicy Koreańskiej we Wrocławiu. (pytanie zadał Ł.Ł.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 32

 
Pytam o pokoj w Urzedzi Gminy na I pietrze gdzie załatwia sie sprawy dowodów osobistych i meldunku. Jak długo petenci beda traktowani jak bydło. Petent stoi pokornie przed dziurą w drzwiach, nie ma mowy o siadaniu. Przypomina to stołówkę w wojsku gdzie przez dziurę w drzwiach wydaje się grochówkę. Uważam ten sposób obsługi petenta za wyjątkowy niegrzeczny. To jest skandal, A cha, nie dostałem do tej pory odpowiedzi na pytania kiedy nastąpi zmiana patronów ulic Świerczewskiego, Gierka czy Żymierskiego.Jest taki paragraf kodeksu karnego o karalności wychwalania ustroju totalitarnego.... (pytanie zadał J.B.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 31

 

Witam, chciałbym dowiedzieć się czy został rozstrzygnięty konkurs na logo gminy? (pytanie zadał M.L.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 30

 

Dzień dobry, W związku z otrzymaniem przez gminę dofinansowania w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na budowę sieci kanalizacyjnej chciałbym się dowiedzieć kiedy planowana jest realizacja inwestycji oraz przeprowadzenie procedury przetargowej mającej na celu wybór wykonawcy. Zakładam iż dokumentację projektową gmina już posiada, a jeśli nie to w jakich terminach przewidziane jest przeprowadzenie przetargu na wykonanie dokumentacji. (pytanie zadał W.W.)
-----------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 29

 
Chciałbym się dowiedzieć na jakim etapie jest remont ul.Leśnej w Kotowicach?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 28

 
Panie Burmistrzu. Jestem nową mieszkanką na ulicy Bzowej w Radwanicach. Ul. Bzowa jest najgorszą ulicą jaka istnieje. Każdorazowy przejazd Bzową grozi uszkodzeniem samochodu. Czy ma pan w planch naprawę tej ulicy? Pozdrawiam
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 27

 
Witam Panie burmistrzu.Moje pytanie jest związane z placem zabaw,boiskiem,świetlicą w Łukaszowicach.Zostało nam odebrane bez informacji. (pytanie zadał P.P.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 26

 
Dzień dobry czy gmina Siechnica dofinansowuje budowy przydomowych oczyszczalni biologicznych na działkach bez dostępu do kanalizacji i na których miejscowy plan zagospodarowania na to zezwala? pozdrawiam
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 25

 
Panie Burmistrzu, czy w najbliższej przyszłości Gmina planuje naprawę będącej w tragicznym stanie drogi dojazdowej do budynku Kamienica I i obecnie również Kamienica II, przy ul. Piłsudskiego. W chwili obecnej liczne nierówności narażają nas mieszkanców tych dwóch budynków na uszkodzenie zawieszenia pojazdów, a pieszym uniemożliają przedostanie się "suchą stopą" do swoich mieszkań. Przydałoby się przynajmniej porządne cykliczne wyrównywanie i utwardzanie tej drogi do czasu położenia docelowej np. asfaltowej nawierzchni, po zakończeniu okolicznych budów. Na to liczymy Panie Burmistrzu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 24

 
Witam, Panie Burmistrzu. W imieniu Rady Osiedla Radwanice. Chciałbym zaprosić Pana na spotkanie Rady Osiedla z mieszkańcami w Radwanicach 11.03.2012 (niedziela) o godzinie 18:00. Zebranie Rady Osiedla w trybie wyborczym 11.03.2011 niedziela, pierwsza tura godzina 18:00, druga tura 18:15. Sprawozdanie z działalności RO od czerwca 2011 roku, oraz przedstawienie planu pracy na rok 2012 Informacja Burmistrza na temat budżetu na 2012 rok i ogólnie o planach na przyszłość Wybory uzupełnienie składu Rady Osiedla Dyskusja, Pytania do Burmistrza. Kolejność do zmian Pozdrawiam Michał Młyńczak 721 071 717
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 23

 
Panie Burmistrzu czy jest możliwe by więcej kursów autobusu 110 dojeżdżało do Pętli? Coraz więcej ludzi osiedla się w Iwinach i coraz więcej osób korzysta z tego autobusu. Ponadto droga, którą trzeba dojść do przystanku koło ronda jest bardzo wąska i niebezpieczna. Nie ma na niej nawet pasa bocznego, żadnego oświetlenia nie mówiąc o chodniku. Teraz w zimie przebycie tej drogi jest naprawdę nie lada wyzwaniem. Żyło by się nam tu naprawdę dużo lepiej gdyby udało się zwiększyć częstotliwość kursowania autobusu i gdyby została zwiększona ilość kursów do pętli. Wydaje mi się, że inwestycja ta dla gminy szybko zwróciłaby po stokroć - poprawiając komunikację Iwin z Wrocławiem rośnie znacząco atrakcyjność tej miejscowości a co za tym idzie ilość osób osiedlających się w Iwinach.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 22

 
Panie Burmistrzu, 1. Kiedy zostaną zakończne prace związane z kanalizacyją na ul.Kolejowej w Żernikach Wr. Czy firma płaci kary za opóznienia w realizacji prac. W tej chwili łatany jest asfalt, przy takiej pogodzie na wiosne "wystrzeli" z całą pewnością. Czy planowa jest profesjonalna naprawa zdewastowanej ulicy i chodników na których są zwały błota po pracach. 2. W wyniku prac na Kolejowej zdewastowane zostały wszystkie ulice boczne, które były nie wyasfaltowane, wyglądaja jak wielki ser szwajcarski, czy planowane są naprawy tych dróg w tym roku. 3. Kiedy zostanie połozony asfalt na ulicy Krótkiej, mieszkancy czekaja na niego juz 35 lat.
--------------------------------------------------------------------------------------------------    
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 21

 
Szanowny Panie Burmistrzu! Od niedawna mieszkam w Siechnicach, ale z tego co widać to dużo dobrego się tutaj dzieje. Oczywiście to bardzo dobrze świadczy o Pana sposobie zarządzania.Aby więcej takich Gospodarzy.I wierzę że Pan uczyni coś w imieniu mieszkańców i gości także w tej sprawie. PROSZĘ PRZEJECHAĆ SIĘ POCZĄTKIEM UL. PIŁSUDSKIEGO / CENTRUM / I ZOBACZYĆ JAK WYGLĄDA DROGA.NIE LICZĄC WODY I BŁOTA(niedaleko jest budowa)-to jeżeli Pan nie zgubi zawieszenia w samochodzie za pierwszym razem, to pewnie za nastęnym na dziurach, które są na odcinku dobrych 30 metrów.A mieszkańcy muszą korzystać z tego odcinka drogi najmniej kilka razy dziennie, żeby dostać się do domu lub do pracy(wjazd od strony Gimnazjum). Pogoda nas nie rozpieszcza, jest mokro, ale współczuję klientom, którzy tam chcą zakupić mieszkania,a nie mogą ani przejść ani dojechać, już nie wspomnę o firmach. Panie Burmistrzu jeżeli da się zasypać te dziury to bardzo prosimy,bo inaczej będzie to niechlubna wizytówka Siechnic. (Pytanie zadała R.M.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 20

 
Kiedy mieszkańcy Zębic doczekają się chodników przy ul. Prusa, od ul. Opolskiej do stacji kolejowej i od stacji do tzw. Trzech Lip. Osobiście byłam świadkiem kilku bardzo niebezpiecznych zdarzeń na ul. Prusa, szczególnie jeśli chodzi o dzieci i jadące z szybką tam prędkością samochody. Myślę, że bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze, dlatego dziwi brak chodników na drodze uczęszczanej przej grono osób (chcących się dostać do sklepu, na przystanek PKS). (Pytanie zadała K.J.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 19 

 
Dlaczego Pańscy urzędnicy nadal traktują petentów jak zło konieczne? 21 września 2011 roku wysłałem e-mail na adres bborkowska@ugsiechnice.pl z pytaniem o możliwość zakupu nieruchomości produkcyjnej na terenie gminy . Od wielu lat prowadzę produkcje w Radwanicach i wiele lat odprowadzam podatki z tego tytułu . Tym bardziej jestem zdziwiony ignorancją urzędnika, że nie zadał sobie nawet trudu aby odpowiedzieć cokolwiek . Moje podatki a ich wynagrodzenie to ściśle powiązane tematy . Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi mimo wszystko. Ryszard Potoczny
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 18

 
Witam, Proszę o udzielenie informacji czy na terenie miejscowości Smardzów Gmina będzie prowadziła jakiekolwiek inwestycje w 2012 roku? Jeśli tak to jakie są plany? Pozdrawiam BM
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI Na PYTANIE

 

 

Pytanie nr 17

 
Witam.Czy gmina planuje naprawę swojej drogi wjazdowej na posesje przy ulicy Dąbrowskiego 4 i 6 w Świętej Katarzynie? (Pytanie zadał M.K.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 16 (z 16.01.2012 r.)

 
KIEDY ZOSTANIE NAPRAWIONA DROGA NA UL. NOWEJ W ŚW.KATARZYNIE.SĄ STRASZNE DZIURY.NIE DA SIĘ NIĄ JECHAĆ. (pytanie zadała A.Ż)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 15 (z 4.01.2012 r.)

 
Witam, Jestem osoba zainteresowana inwestycja dpi malachit przy ul. Jarzebinowej. Co Pan moze powiedziec o tym deweloperze? Wiem ze wykonuje inne prace dla gminy. Korzystajac z okazji na zdjeciach satelitarnych o zachodniej i poludniowej strony dzialki dpi malachit widoczny jest "rów"- chcialbym uzyskac informacje co to jest za "rów" co w nim plynie? Czy "zle pachnie"? (pytanie zadał A.P.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 14 (z 30.12.2011 r.)

 
Szanowny Panie Burmistrzu, proszę o udzielenie informacji czy Gmina przewiduje wykonanie utwardzonej nawierzchni na ul. Słonecznej (na części ulicy zabudowanej budynkami z lat 70-tych)w Radwanicach i jeżeli tak , to w jakiej perspektywie czasowej. Pozdrawiam (pytanie zadał J.S.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 13 (z 29.12.2011 r.)

 
Dzień dobry, Zgodzicie się Państwo, że dzielnica Siechnic w okolicy ul. Henryka III to obszar który rozwija się bardzo szybko w zakresie budownictwa jednorodzinnego. Czy zatem w planowanych inwestycjach gminnych jest zawarty projekt utwardzenia ulicy Sienkiewicza od ronda do ul. Henryka III oraz utwardzenie drogi na ulicy Henryka III?? Jelśli tak, czy te inwetycje są zawarte w budżecie na rok 2012?? Dziękuję z góry za odpowiedź. (Pytanie zadał Włodzimierz Glapa)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 12 (z 29.12.2011 r.)

 
W Kotowicach, przy ul. Klonowej jest row prowadzacy do jeziora Dziewiczego, ktory od lat odprowadza scieki z przyleglych gospodarstw.Czy tak musi pozostac? To razi w zestawieniu z ostatnio ustawionami tablicami "Natura 2000" (Pytanie zadał B.R.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 11 (z 3.12.2011 r.)

 
Szanowny Panie Burmistrzu, dlaczego Gmina nie płaci odszkodowania za przejęte przez siebie działki? Przejęto część działki w Łukaszowicach należącej do mojej mamy, przyszła informacja z sądu o zmianie w księdze wieczystej i przejściu części działki na rzecz Gminy a pieniędzy jak nie było tak nie ma, składałem kilka podań w imieniu mamy o odszkodowanie i nadal nic się nie dzieje. I kolejne pytanie, czy Gmina planuje w przyszłości jakiekolwiek inwestycje w miejscowości Łukaszowice(np kanalizację)? (Pytanie zadał K.J.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 10 (z 17.12.2011 r.)

 
CO DALEJ Z PLANEM „ŚW KATARZYNA POŁUDNIE" podobno został odrzucony na posiedzeniu rady 15 grudnia czy nie można było przyjąć tegoż planu z jakimiś uwagami? czy możliwe jest ponowne głosowanie (podobno było 5 do 5) i Co powoduje ,że 5 osób (radnych) blokuje rozwój Świętej Katarzyny ?? czy żeby żyć i rozwijać się normalnie muszę przeprowadzić się do Siechnic albo Radwanic ?? Proszę przyjrzeć Się sprawie tego planu ponieważ sprawa ciągnie się zdecydowanie za długo. Proszę sprawdzić również co lub kto i jakimi środkami wpływa na takie a nie inne głosowanie radnych . Dziękuję i Pozdrawiam  Filip Zagził
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 9 (z 29.12.2011 r.)

 
Panie Burmistrzu, Czy gmina planuje zbudowanie chodnika w Iwinach, wzdłuż ulicy Brochowskiej? Jest to coraz bardziej ruchliwa ulica, a ludzie chodzą tam po jezdni. Stanie się jeszcze bardziej ruchliwa ulica, a ludzie chodzą tam po jezdni. Stanie się jeszcze bardziej ruchliwa wraz z wybudowaniem wschodniej obwodnicy, odcinka do ronda w Żernikach. Wiem że droga  jest w zarządzie powiatu, ale gminie powinno zależeć na bezpieczeństwie mieszkańców i budowie chodnika. (pytanie zadał Ł.Ł.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 8 (z 29.12.2011 r.)

 
Witam serdecznie, Wiele ludzi narzeka (nie tylko ja), że komunikacja z Siechnic i z powrotem nie jest najlepsza. Autobusy jeżdżą za rzadko, często się spóźniają, wypadają z rozkładu no i panuje w nich straszny tłok. Czy w najbliższej przyszłości jest planowane zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów? Czy będą kursowały autobusy przegubowe w szczycie?  (Pytanie zadał D.P.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 7 (z 18.12.2011 r.)

 

Witam Jestem mieszkańcem Iwin od niedawna i interesuje mnie jakie są w najbliższym czasie planowane inwestycje na terenie tej miejscowości. (pytanie zadał G.D.)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 6 (z 12.12.2011 r.)

 
Dzień Dobry! Panie Doktorze mam pytanie w kwestii kanalizacji jaka powstaje obecnie w Iwinach. Mieszkam na ulicy Makowej, jest to droga prywatna i otrzymaliśmy w zeszłym roku informacje od Pana Diakowskiego, ze inwestycję musimy finansować sami, gdyż nie zostaliśmy ujęci w dawnych planach inwestycyjnych. Wiemy, że inne prywatne ulice np. Kwiatowa, już rury kanalizacyjne mają położone. Panie Burmistrzu bardzo proszę przyjrzeć się tej sprawie i możne w przyszłorocznym budżecie ująć ul. Makową, tym bardziej, że chyba tego typu inwestycje były, są współfinansowe z funduszów Unii Europejskiej Z wyrazami szacunku (pytanie zadała S.Z.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 5 (z 30.11.2011 r.)

 
Chciałbym się dowiedzieć czy planowane jest wykonanie dróg dojazdowych do świetlicy wiejskiej i do przedszkola (ul. Miodowa i Słoneczna)? Czy planowana jest budowa utwardzonej ulicy Pogodnej. Czy planowane jest wykonanie oświetlenia na ww. ulicach? Pytam bo zastanawiam się czy ktoś pomyślał o tym, że jak mamy już świetlicę wiejską to warto byłoby pomyśleć o oświetleniu i utwardzeniu drogi tak by dzieci i młodzież mogła bezpiecznie do niej dojść. Biorąc pod uwagę, że świetlica czynna jest tylko od 16-20 a właśnie w tych godzinach aktualnie panują tu kompletne ciemności to wydaje mi się, że nie do końca zostało tu wszystko zrobione jak należałoby.(pytanie zadał G.D.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 4 (z 30.11.2011 r.)

 
Witam Panie Burmistrze. Chciałam zapytać pana czy w planach gminy powstanie u nas żłobek? Czy w ogóle są takie plany . Jestem mamą 2 latki z zawodu Pedagogiem i Pielęgniarką Obecnie pracuję właśnie w jednym ze żłobków Wrocławskich których zapewne jak Pan wie jest wiele we Wrocławiu. Byłabym rada za udzielenie jakiejkolwiek informacji. Z poważaniem mgr Edyta Zarzeczna
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 3 (z 30.11.2011 r.)

 
Dlaczego SMS-owy system powiadamiania mieszkańców o zagrożeniach nie działa? Od początku działania systemu nie otrzymałem żadnych wiadomości mimo że IMGW wydawał wielokrotnie ostrzeżenia. (Pytanie zadał M.W.)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 2 (z 7.12.2011 r.)

 
Witam , Jak długo trzeba jeszcze czekać na przekształcenie gruntów rolnych w działki budowlane ( zaakceptowanie nowego planu zagospodarowania przestrzennego - Święta Katarzyna - południe ) . Początkowo miało się to odbyć w marcu 2011 r. Obecnie mamy grudzień. Dlaczego ciągłe odwołania od planu dwóch osób blokują możliwość zaakceptowania reszty planu?? Dziękuję (pytanie zadał Pan Paweł Hołubowicz)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

Pytanie nr 1 (z 6.12.2011 r.)

 
Czy w ogóle lub kiedy planowana jest budowa utwardzonej ulicy Władysława Grabskiego? Obecnie wykonany jest jedynie sam jej zjazd z ul. Ciepłowniczej (od strony "Biedronki") ? (pytanie zadał SJ)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
LINK DO ODPOWIEDZI NA PYTANIE

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg