Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 184
16 / 10 / 2013

Pytanie:

Od pewnego czasu obserwuję sytuację na drogach w Siechnicach, i powiem szczerze, że to co się tu dzieje zaczyna zakrawać na lekką paranoję!!!Godziny poranne, rodzice prowadzą pociechy do szkoły, przejście w okolicy Gambi na drugą stronę to po prostu koszmar, pędzący "rodzice" swoimi wspaniałymi samochodami również odworzący swoje dzieci do szkoły komplenie nie zwracają uwagi na przechodniów, obszar wokół szkoły, dziś na własne oczy widziałem z jaką predkościa wjechał pewien kierowca na parking szkolny to aż mnie zatkało... nie wspomne już o jakiej kolwiek kulturze parkowania przy szkole.Godziny popołudniowe, pędzące tiry do młyna, które ponoć mają zakaz wjazdu do Siechnic, jak i kierowcy aut osobowych, myślący, że są na autostradzie!!!drogi osiedlowe, przy żabce, droga z tyłu Biedronki jak i sam parking... TRAGEDIA!!!gdzie jest pytam sie Straż Miejska?!czy zamiast zakładać ławki na ul.Kościelnej nie wiadomo po co i dla kogo nie lepiej pomyśleć o progach zwalniających?
M.M.

Odpowiedź:

Szanowny Panie Mariuszu,
Cieszę się, że jest Pan wyczulony na sytuacje, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców naszej Gminy, a w szczególności dzieci i młodzieży, a w szczególności dzieci i młodzieży. Uprzejmie informuję, że w okolicach połowy 2014 r. w Siechnicach powstanie (z dużym dofinansowaniem ze środków unijnych system monitoringu miejskiego), który będzie pomocny w prewencji i eliminowaniu m.in. wykroczeń w ruchu drogowym m.in. na ul. Kościelnej, Jarzębinowej i Szkolnej. Straż Miejska i Policja regularnie patrolują teren Gminy i prowadzą kontrole ruchu drogowego. Jednakże będę zabiegał o wzmożone kontrole w podanych przez Pana lokalizacjach. Pragnę również nadmienić, że z mojej inicjatywy za zgodą Rady Miejskiej w Siechnicach Policja dostała w bieżącym roku dodatkowe środki z budżetu Gminy na tzw. dodatkowe płatne patrole. Mam przekonanie, że przyczynią się one do poprawy bezpieczeństwa w Gminie.
Rada Miasta Siechnice (obecnie Rada Mieszkańców Siechnic), czyli jednostka pomocnicza Gminy w przeszłości wielokrotnie wyrażała opinię, że nie ma potrzeby stosowania progów zwalniających na ulicach Siechnic. Informuję jednak Pana, że zwrócę się ponownie do Rady Mieszkańców Siechnic, aby rozważyła zmianę opinii co do zastosowania progów zwalniających.
Odnośnie ruchu samochodów ciężarowych informuję, że samochody ciężarowe mogą poruszać się po w/w ulicach Siechnic zgodnie z projektem docelowej organizacji ruchu drogowego, który został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Miasta Siechnice na czele z Panem Przewodniczącym Grzegorzem Romanem w sierpniu 2010 r. Informuję również, że pracuję nad tym, żeby zjazd ze Wschodniej Obwodnicy Wrocławia przy ul. Stawowej został połączony z ul. Polną w Siechnicach. Pozwoli to wyprowadzić ruch ciężkich pojazdów kierujących się przez ulice Siechnic do i z ul. Polnej (młyn, Carina Silicones) – ale to wymaga zbudowania całkiem nowego odcinka (bardzo kosztownego). Drogi gminnej. Niestety projektując ten odcinek WOW niedopilnowano  zaprojektowania zjazdu w rejonie ul. Polnej. Nie miałem na to wpływu.

Z wyrazami szacunku,
Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg