Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 91
19 / 11 / 2012

Pytanie:

P. Burmistrzu, proszę o podanie planowanego terminu zakończenia prac na ul. Kolejowej w  Żernikach Wrocławskich i zakresu robót które mają być wykonane. Czy w najbliższym czasie mamy szanse na oddanie ulicy w stanie nadającym się do przejazdu?
E.G.

Odpowiedź:

Szanowna Pani,

Na wstępie odpowiedzi na Pani zapytanie przepraszam za występujące uciążliwości komunikacyjne z powodu ponownego zamknięcia ul. Kolejowej. Wyłączenie tej ulicy z ruchu wynika z konieczności wykonania prac naprawczych na kanalizacji sanitarnej i ponownego odtworzenia nawierzchni ulicy, które to roboty zostały nieprawidłowo wykonane przez poprzedniego, niesolidnego wykonawcę z którym została rozwiązana umowa. Obecnie trwające prace przedłużają się z powodu zaistnienia konieczności wzmocnienia konstrukcji drogi.

Wykonawca robót na wstępie wykonał badania podłoża, na podstawie których okazało się, że podłoże drogi nie spełnia zakładanych wcześniej odpowiednich parametrów nośności a podanych nam przez Starostwo Powiatowe, będące właścicielem drogi. Zgodnie z harmonogramem realizacji robót, remont odcinka kanalizacji burzowej i kanalizacji sanitarnej powinien zakończyć się do dnia 10 grudnia 2012 r.

Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą roboty ziemne oraz wykonanie bitumicznej warstwy wiążącej jezdni powinny zakończyć się do 31 grudnia br. Wówczas droga zostanie otwarta dla ruchu, ale jeszcze bez końcowej warstwy bitumicznej (ścieralnej). Wczesną wiosną 2013 r. zostanie ułożona ta warstwa i nastąpi ostateczne dopuszczenie do ruchu. W przyszłym roku prowadzone będą również prace na chodnikach wzdłuż ul. Kolejowej.


Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg