18 maja spotkamy się w Siechnicach na finale zabawy "Na kółkach do biblioteki"!
Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach, ul. Fabryczna 15, g.14:00-18:00
Zapraszamy Was do wzięcia udziału w zabawie m.in. po to, by wziąć udział w finale! A finał będzie wyjątkowy!!!
Przeniesiemy się do Krainy MuBaBAo - Nazwa "MuBaBaO" stanowi skrót od "Myślenie Uczy, Bawi, Aranżuje, Buduje, Analizuje i Odkrywa", co idealnie oddaje filozofię tych klocków. To wielkie figury, które mocno oddziałują na wyobraźnię dzieci i dorosłych! MuBaBaO nie tylko dostarcza niekończącej się zabawy, ale także jest nieocenionym narzędziem edukacyjnym. Pomaga w rozwijaniu zarówno umiejętności intelektualnych, jak i emocjonalnych, stanowiąc kompleksowe wsparcie w procesie nauki i rozwoju.
Podczas finału Pan Michał poprowadzi przedstawienia, opowieści, warsztaty - powstaną kreatywne dzieła, które będzie można zabrać do domu, będą klocki małe i klocki duże! Oj,oj, będzie się działo!!! Będą też bajkostwory i zabawa z nimi, w tym podskoki i turlanie! Oj, oj, będzie się działo!
https://youtu.be/hJBG-QwQgzs?feature=shared
Pomysłodawca, autor i prowadzący: Michał Malinowski jest muzealnikiem, inżynierem wyobraźni i profesjonalnym opowiadaczem bajek. Oprócz tego jest pedagogiem, pisarzem, artystą, podróżnikiem. Studiował w Polsce, Szwajcarii, Japonii i USA. Z jego inicjatywy w Konstancinie Jeziornej pod Warszawą powstało Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, którym kieruje z wielką pasją. Jest to pierwsze na świecie muzeum poświęcone tradycjom ustnego przekazywania historii I niematerialnemu dziedzictwu. Michał Malinowski organizuje liczne spotkania, warsztaty oraz festiwale. sztuki opowiadania. Prowadzi także rozległe badania etnograficzne w Polsce i na świecie. Jest autorem książki Polish Folklore and Folktales, która otrzymała Nagrodę AESOP Accolade przyznaną przez American Folklore Association. W 2007/2008 otrzymał stypendium UNESCO na realizację wystawy Amadou Hampate Ba, jednego z największych myślicieli i pisarzy afrykańskich XX wieku. W 2014 roku został powołany w skład Rady Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury. Występuje na wielu światowych festiwalach sztuki opowiadania od Kanady, Hiszpanii, Francji po Iran i Indie.. Jego klientami animacji dla dzieci są m. innymi Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ambasady i Instytuty Polskie , uczestniczył kilkakrotnie w Pikniku Prezydenckim w Łazienkach oraz animowaniu Dnia Dziecka w Kancelarii Premiera. W 2015 rozpoczął pracę nad przygotowaniem wystawy o polskim dziedzictwie niematerialnym oraz wydaniem Encyklopedii Bajek Polskich. Prowadził wielokrotnie warsztaty z terapii bajką. Wielokrotnie organizował również w ramach Festiwalu Czarodzieje Słowa seminaria poświęcone wykorzystaniu bajek w terapii i rozwoju. W marcu 2015 i 2016 roku prezentował aspekty edukacyjne i terapeutyczne swojej autorskiej metody pracy z bajką na Międzynarodowym Seminarium Bajkoterapii w Sintrze w Portugalii a w 2020 na 33rd International Congress for School Effectiveness and Improvement w Marakeszu. W czasie pandemii stworzył wirtualną strefę dla dzieci na Gdynia Design Days 2020, Bajkowe Studio MuBaBaO oraz rozpoczął międzynarodowy projekt Podwórko Wynalazców angażujący dzieci z różnych części świata do szukania pozytywnych rozwiązań problemów współczesnego świata.