Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Burmistrz spotkał się z przedsiębiorcami
09 / 07 / 2018 Mariusz Różnowicz 3324

Kilka dni temu Burmistrz Siechnic Milan Ušák spotkał się z przedsiębiorcami z terenu gminy Siechnice. Było to kolejne z cyklu spotkań organizowanych przez Urząd Miejski. Cieszy bardzo fakt, że zainteresowanie taką formą współpracy wzrasta, co przekłada się też na coraz większą frekwencję podczas spotkań.

 

Tym razem spotkanie przedsiębiorców odbyło się w miejscowości Durok, do której wraz Burmistrzem zaprosił przedsiębiorców Pan Mirosław Stanisz, właściciel tamtejszego gospodarstwa rolnego oraz stadniny koni.

 

Spotkanie w Duroku zakończyło się nie tylko omówieniem ważnych spraw dla lokalnych pracodawców. Największym sukcesem tego spotkania były konkretne zapowiedzi stałej kooperacji dwóch dużych lokalnych firm.

 

Z zaproszenia Burmistrza skorzystał też nowy inwestor zagraniczny  Heesung Precision Poland Sp. z o. o. w Siechnicach, który działa na terenie Gminnej Strefy Aktywności Gospodarczej.

 

Jednak głównym  tematem spotkania była nowa elektrociepłownia w Siechnicach tzw. „Nowa Czechnica”. Informacje na temat największej powojennej inwestycji (pod względem wartości) na terenie Gminy przybliżył wszystkim Prezes Kogeneracji SA Pan Piotr Frąszczak. Koszt całej inwestycji może wynieść około 800 mln zł. Więcej na temat tej inwestycji pisaliśmy tutaj…

 

Przy okazji spotkania Burmistrz Milan Ušák wraz z Prezesem Piotrem Frąszczakiem poinformowali, że rozpoczęli działania mające na celu zagospodarowanie zabudowań obecnego zakładu „EC Czechnica”, która po wybudowaniu „Nowej Czechnicy” przestanie być wykorzystywana na cele przemysłowe. Dzięki temu zabytkowe zabudowania elektrociepłowni (pochodzące w dużej części z początków XX wieku) mają szanse być zagospodarowane na cele publiczne, działalności gospodarczej i mieszkaniowe. Działania, które już wspólnie rozpoczęła Gmina i Kogeneracja SA mają za zadanie przygotowanie koncepcji wykorzystania tych nieruchomości, która nie tylko pozwoli pozyskać środki zewnętrzne na jego realizację, ale stworzy w Siechnicach nowe ogólnodostępne tereny miejskie, połączone z zagospodarowanymi halami poprodukcyjnymi oraz powierzchniami biurowymi.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-stypendia-2019.gif
baner---nagroda-burmistrza.gif