Gmina Siechnice

Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
SZKOLENIA DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW w ramach akcji „WTORKI z JPK”
31 / 10 / 2017 Aleksandra Chlebosz 983

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu informuje, że od
1 stycznia 2018 r. każdy mikroprzedsiębiorca, zarejestrowany jako podatnik VAT czynny zobowiązany będzie do prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestry zakupu i sprzedaży) i jej przesyłania do Ministerstwa Finansów jako Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

 

W związku z powyższym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, w każdy wtorek listopada br. (t.j. 7, 14, 21 oraz 28 listopada) o godz. 12.00, w  sali nr 10 - Pierwszego  Urzędu Skarbowego we Wrocławiu, przy ul. Klimasa 34 - odbywać się będą nieodpłatne, otwarte szkolenia dotyczące obowiązku stosowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT) przez mikroprzedsiębiorców.

 

Jednocześnie informujemy, że Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu zamieścił na stronie internetowej: www.dolnoslaskie.kas.gov.pl tabelę zawierającą dane o godzinach i miejscach szkoleń w urzędach skarbowych na Dolnym Śląsku.

 

Mikroprzedsiębiorcy, a także księgowi, mogą korzystać ze szkoleń w dowolnym urzędzie skarbowym, niezależnie od tego, czy są podatnikami wybranego urzędu czy nie.

 

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w spotkaniach. Nowy obowiązek dotyczy rozliczeń już za styczeń 2018 roku! Pierwszy JPK_VAT należy przesłać do 26 lutego 2018 r.

 

 

Wszelkie informacje o nowym obowiązku dostępne są także na stronie:  www.jpk.mf.gov.pl

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg