się
grafika
Grand Prix Ostrawy w Karate WKF w Ostrawie
15 / 11 / 2018 Aleksandra Chlebosz 327

Na dwudniowych zawodach, które odbyły się w dniach 3-4 listopada 2018 r. uczestniczyło 800 zawodników z 109 klubów z Czech, Indii, Litwy, Senegalu, Słowacji, Izraela, Włoch, Ukrainy i oczywiście Polski. Klub karate WKF Siechnice reprezentowało 7 zawodników: Maria Węglarowicz, Zuzia Zielińska, Ania Madej, Antek Pawluk, Filip Czaja, Ignacy Kolbus oraz Tymon Karwala.

Medal dla naszego klubu wywalczył Antoni Pawluk, w kumite U10. Po 3 wygranych walkach, zmierzył się w finale z zawodnikiem z Ukrainy i uległ zdobywając 2 miejsce.

7 miejsce zajęła Zuzia Zielinska. Wygrała 2 walki ze Słowaczka i Czeszką, natomiast o wejście do strefy medalowej przegrała odpadając z turnieju.

5 miejsce zajęła Maria Węglarowicz. Maria walczyła o brązowy medal, pokonując Słowaczkę, natomiast w walce o brąz uległa Ukraince 1:0, przegrywając brązowy medal.

1 walkę wygrał Ignacy Kolbus, eliminując Czecha 2:0, następne walkę przegrał bez szans na repasaże.

Grand Prix było kolejnym ważnym doświadczeniem w karierze sportowej naszych podopiecznych.