Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
banerek---plac-podatki.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Arawashi na Grand Prix Tczew 2018
25 / 04 / 2018 Aleksandra Chlebosz 1156

W dniach 21 - 22 kwietnia 2018 orły Klubu Karate WKF Arawashi wzięli udział w 2-dniowym, Międzynarodowym Turnieju Grand Prix Tczew. Był to jeden z największych Turniejów w Polsce, rozgrywanych w systemie Karate WKF.1300 zawodników rywalizowało ze sobą przez 2 dni. Był to też turniej kwalifikacyjny do ME Seniorów. 

 

Udział Arawashi na tak prestiżowym turnieju był dla naszych młodych karateków dużym wyzwaniem. Pierwszy raz klub wybrał się tak daleko, aby zdobywać doświadczenie - w ciągu 2 dni przejechaliśmy ponad 1000 km.

 

Klub Arawashi Siechnice tym razem reprezentowali: Kasia Baranowska, Zuzia Zielińska, Ania Madej, Maria Węglarowicz, Antek Pawluk, Filip Czaja, Tymon Karwala.

 

Zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania już od godziny 9.30. Każdy z nich startował w swojej kategorii wagowej oraz wiekowej. Nasze zmagania na turnieju rozpoczęła najmłodsza zawodniczka Arawashi - 7 letnia Kasia Baranowska. Kasia trenuje dopiero od 8 miesięcy, a swoje początki w karate miała już w przedszkolu. Nie udało się uzyskać medalu, ale brawa za odwagę i brak strachu na tak dużym turnieju.

 

Reszta zawodników zdobywała doświadczenie z zawodnikami z Polski, Ukrainy oraz Litwy. Każdy z zawodników miał średnio po 30 zawodników w swojej kategorii. O medal otarł się Antek Pawluk, który wygrał 3 walki, niestety w 4 walce doznał kontuzji palca i trener musiał zdecydować o rezygnacji z dalszych startów młodego orła. Antek zajął 5 miejsce.

 

Jedyny medal wywalczyła Maria Węglarowicz, idąc jak burza, wygrywając walkę za walką. W 3 rundzie na przeciw Marii stanęła utytułowana zawodniczka z klubu GOKKEN. Maria przegrała z nią nie znacznie 2:1. W repasażach o brązowy medal, wiedziała, że musi dać z siebie wszystko i w pięknym stylu wywalczyła brąz - BRAWA !!‼

 

Dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc i wsparcie na zawodach.

 

Składamy również podziękowania dla Kierownika Drużyny Marcina Zielińskiego.

 

Klub walczy dalej i o kolejnych medalach na pewno napiszemy.

 

 

Klub Arawashi

Karate- WKF

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg