Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Mieszkańcu - przebywasz w kwarantannie – korzystaj z aplikacji „Kwarantanna domowa” (FILM)
01 / 04 / 2020 Aleksandra Chlebosz 1047

Od 1 kwietnia osoby objęte obowiązkową kwarantanną domową mają obowiązek korzystania z aplikacji "Kwarantanna domowa".

 

 


 

Codziennie przybywa osób, które zostają objęte kwarantanną domową. Są to Polacy, którzy wrócili z zagranicy oraz osoby, które miały kontakt z innymi osobami zarażonymi wirusem. Jak wiadomo, osoby przebywające w kwarantannie mają zakaz opuszczania miejsca, w którym ją odbywają.

 

Aby sprawdzić czy osoby objęte kwarantanną respektują zakaz wychodzenia z domu policjanci z Komisariatu Policji w Siechnicach muszą kilka razy dziennie sprawdzać miejsca pobytu tych osób.

 

Dzięki używaniu aplikacji Kwarantanna domowa, możliwa jest szybsza weryfikacja przez funkcjonariuszy policji respektowania zasad kwarantanny.

 

Jeśli przebywają Państwo obecnie na kwarantannie i chcą ułatwić pracę policjantom z siechnickiego komisariatu, tak aby mogli zajmować się dbaniem o nasze bezpieczeństwo na co dzień i m.in. patrolować teren gminy, koniecznie skorzystajcie z aplikacji „Kwarantanna domowa”. Pozwoli to odciążyć funkcjonariuszy policji. Poza dbaniem o ochronę mieszkańców przed koronawirusem, pozwoli im to wrócić im również do codziennych obowiązków.

 

Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Dostęp do niej będą posiadały jedynie osoby, których numer telefonu jest w bazie osób, które zostały objęte kwarantanną. Każda z osób posiadających aplikację będzie musiała wykonać zadanie – zrobić tzw. „selfie”. Dzięki geolokalizacji w telefonach będzie wiadomo czy zdjęcie zostało zrobione w miejscu odbywania kwarantanny.

 

Dzięki temu policjanci nie będą musieli odwiedzać każdego domu. Dopiero w momencie, gdy dana osoba nie odeśle zdjęcia będzie to sygnał dla policji, że powinna sprawdzić, czy zasady kwarantanny nie są łamane.

 

Aplikacja umożliwia:

- potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz,

- podstawową ocenę stanu zdrowia,

- możliwość bezpośredniego zgłoszenia zagrożenia,

- możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki lub artykuły spożywcze.

 

Aplikacja ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.

 

Szczegóły:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/aplikacja-kwarantanna-domowa--od-dzis-obowiazkowa

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się