Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Załączniki:
Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, zajęcia w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych pozostaną zawieszone do 10 kwietnia. Do tego czasu kształcenie ma się odbywać zdalnie
26 / 03 / 2020 Aleksandra Chlebosz 461

Z dniem wczorajszym, 25 marca 2020 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  (Dz. U. z 2020 r. poz.439)pozwalające naprowadzenie kształcenia na odległość i określające rozwiązania dla szkół i przedszkoli na pracę w zmienionych warunkach, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Jak informuje MEN, nowe regulacje oprócz zasad zdalnego prowadzenia zajęć stwarzają również możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. 

 

W szkołach i przedszkolach, prowadzonych przez Gminę Siechnice już od 12 marca, kiedy zgodnie z decyzją rządu zawieszono prowadzenie zajęć w placówkach oświatowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele, a także uczniowie i ich rodzice są w pełnej mobilizacji. Od dnia wstrzymania zajęć w szkołach, tj. od 16 marca, nauka odbywa się poprzez dziennik elektroniczny i drogą email – nauczyciele wysyłają uczniom materiały edukacyjne i zadania domowe. 

 

Obecnie, zgodnie z nowymi przepisami, dyrektorzy i nauczyciele korzystają z dostępnych narzędzi do zdalnego nauczania, m.in.: elektronicznego dziennika LIBRUS, aplikacji „Classroom” i „Google Hangouts”, Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej, a także szerokiej gamy darmowych e-podręczników oraz interaktywnych ćwiczeń proponowanych przez różnych wydawców

 

Z informacji przekazanych przez dyrektorów szkół i przedszkoli nauczyciele zwracają uwagę na równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, uwzględniając możliwości psychofizycznych dzieci oraz zasady bezpiecznego i higienicznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną.

 

Bardzo prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas tych trudnych dni. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie.

 

Wioletta Odorczyk

Kierownik Wydziału Edukacji

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg