Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Dofinansowanie UE do wymiany pieców (AKTUALIZACJA - TRYB SKŁADANIA WNIOSKÓW)
11 / 02 / 2020 Maciej Skwara 2085

Ruszył nabór wniosków o grant w ramach projektu pn: „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin ZIT Aglomeracji Wrocławskiej (ZIT WROF)”

 

 

vvvvvv AKTUALIZACJA vvvvvv

 

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce, Grantodawca podjął decyzję o zmianie sposobu składania wniosków o grant w ramach projektu  „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin ZIT Aglomeracji Wrocławskiej (ZIT WROF)”. Bliższe informacje pod linkiem:

https://eko-cieplo.com/2020/03/17/ogloszenie-o-zmianie-w-regulaminie-konkursu/

 

 

Szczegóły oraz cała dokumentacja wraz z załącznikami, dotycząca ogłoszenia o konkursie, znajduje się na stronie internetowej https://eko-cieplo.com/2020/03/12/rusza-nabor-wnioskow-dla-gmin-zit-aglomeracji-wroclawskiej/

 


 

W związku z projektem „Koalicja na rzecz poprawy jakości powietrza Gmin ZIT Aglomeracji Wrocławskiej (ZIT WROF)"współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 na podstawie umowy nr RPDS.03.03.02-02-0006/19-00 z dnia 30.12.2019 roku zapraszamy mieszkańców gminy Siechnice będących właścicielami budynków jednorodzinnych zainteresowanych uzyskaniem wsparcia w ramach ww. projektu do zapoznania się z założeniami projektu oraz skorzystania z oferty doradztwa technicznego.

 

Strona projektu: www.eko-cieplo.com

 

Po zarejestrowaniu (http://eko-cieplo.com/panel-grantobiorcy/) i zalogowaniu się, zostaną zainteresowanym udostępnione informacje na temat audytorów  przypisanych do poszczególnych gmin, wraz z danymi kontaktowymi.

 

Następnie zainteresowany powinien skontaktować się z audytorem w celu przeprowadzenia obowiązkowego audytu, który będzie załącznikiem do wniosku o grant. UWAGA: koszt audytu jest wydatkiem niekwalifikowalnym, nie podlega refundacji.

 

Wszelkie dokumenty związane z wnioskiem o grant zostaną udostępnione w pierwszym dniu terminu wyznaczonego na składanie wniosków.

 

Kolejność składania wniosków nie będzie miała wpływu.  Wnioski będą oceniane na podstawie powszechnie dostępnego i transparentnego Regulaminu Konkursu. Po ocenie będzie upubliczniony ranking wniosków, identyfikujących właścicieli nieruchomości którzy uzyskali dofinansowanie.


Blisko 1,3 MILIONA zł na nowoczesne kotły i pompy ciepła dla MIESZKAŃCÓW

 

Z satysfakcją informujemy, że projekt, którego nasza gmina jest partnerem uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.  Kilka dni temu została podpisana umowa, która gwarantuje mieszkańcom naszej gminy środki na wymianę nieekologicznych urządzeń grzewczych.  

 

Dotacje będą mogli uzyskać mieszkańcy, chcący  wymieniać nieekologiczne kotły i piece na paliwa stałe, gównie węglowe (tzw. kopciuchy). Projekt dotyczy wyłącznie budynków jednorodzinnych. Premiowane będą domy o dobrym standardzie termicznym (a więc docieplone i uszczelnione).

 

W ramach grantu możliwa będzie wymiana na bardzo wygodne i tanie w eksploatacji pompy ciepła, ale także instalacje gazowe, kotły biomasowe czy instalacje ogrzewania elektrycznego (pod warunkiem, że będą zasilane energią z własnego systemu fotowoltaicznego).  Nie jest dopuszczona wymiana na kotły olejowe czy kotły węglowe (choćby najnowocześniejsze).

 

Dofinansowanie dla mieszkańców w ramach obecnie uruchamianego projektu wyniesie 85 procent kosztów kwalifikowalnych nowej instalacji grzewczej, ale nie więcej niż 35 tys. zł.

 

Warto pamiętać, że:

  • Podstawowym, choć nie jedynym, warunkiem uzyskania grantu będzie wzięcie przez zainteresowanego mieszkańca udziału w konkursie grantowym.
  • Konkurs dla mieszkańców zostanie ogłoszony przez operatora Projektu/Grantodawcę. Przewidywany termin uruchomienia konkursu dla mieszkańców to marzec 2020 (termin ten ma charakter tylko orientacyjny i może ulec zmianie).
  • Wraz z ogłoszeniem konkursu zostanie przedstawiony szczegółowy regulamin z kryteriami konkursowymi, sposobem składania wniosków, zasadami ich oceny oraz wzorami dokumentów konkursowych i aplikacyjnych.   

 

Czynności przygotowawcze związane z udziałem mieszkańców w konkursie:

  • Mieszkańcom zostanie zaproponowane w najbliższym czasie kompleksowe wsparcie w zakresie oceny i racjonalnego doboru technologii grzewczych, z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji technicznej i energetycznej ich budynków.
  • Wsparcie takie zostanie udostępnione zainteresowanym mieszkańcom zarówno na etapie przedkonkursowym (a więc już w styczniu i lutym 2020), jak i  konkursowym (luty-marzec br)

 

O szczegółach będziemy informować w najbliższym czasie, w miarę finalizowania działań organizacyjno-przygotowawczych przez Lidera projektu.

 

Liderem i operatorem (a zarazem wnioskodawcą) projektu jest wyspecjalizowana organizacja inżyniersko-projektowa Centrum Technologii Energetycznych, działająca w ramach Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość w Świdnicy. Organizacja ta zaprosiła do współpracy w ramach projektu grupę 7 gmin z terenu Aglomeracji Wrocławskiej, w tym gminę Siechnice. W przypadku naszej gminy jest to już kolejny projekt grantowy, zainicjowany i prowadzony przez Stowarzyszenie w partnerstwie z naszą gminy. Poprzedni projekt dotyczył grantów na instalacje fotowoltaiczne i został bardzo ciepło przyjęty przez mieszkańców (zob. https://cte.fea.pl/referencje-pv-projekt/).

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg