Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Przetarg rozstrzygnięty! Wiemy kto (i za ile) wybuduje multimodalne węzły przesiadkowe w Siechnicach i Świętej Katarzynie
11 / 02 / 2020 Maciej Skwara 1960

7 lutego 2020 r. poznaliśmy wykonawcę robót budowlanych polegających na budowie węzłów multimodalnych w miejscowościach Siechnice i Święta Katarzyna.

 

Rozstrzygnięcie przetargu na realizację tych długo wyczekiwanych przez mieszkańców naszej gminy inwestycji było możliwe dzięki uzyskanemu z inicjatywy Burmistrza Siechnic rekordowemu zwiększeniu dofinansowania projektu pn. „Promowanie strategii niskoemisyjnych na terenie gminy Siechnice - budowa multimodalnych centrów przesiadkowych” z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Dzięki działaniom władz lokalnych dotacja na budowę centrów przesiadkowych wzrośnie aż o 8 milionów złotych z pierwotnie przyznanego 1,5 miliona do blisko 9,5 milionów złotych. Całkowita wartość robót budowlanych w ramach zadania wyniesie ponad 12,5 milionów złotych.

 

Stacje kolejowe w Siechnicach i Świętej Katarzynie od momentu ich kapitalnego remontu w 2018 r. cieszą się niezmiennie największym zainteresowaniem podróżnych z naszej gminy korzystających z codziennych dojazdów za pośrednictwem kolei aglomeracyjnej. Dzięki budowie multimodalnych węzłów przesiadkowych obie stacje staną się jeszcze bardziej dostępne dla mieszkańców gminy. Węzły przesiadkowe połączą kolej podmiejską z komunikacją autobusową, samochodową i rowerową. W bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowych wybudowane zostaną dziesiątki nowych miejsc postojowych dla samochodów oraz rowerów, powstaną nowe przystanki autobusowe, system dynamicznej informacji pasażerskiej, infoboxy oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. W ramach inwestycji przebudowane zostaną również drogi dojazdowe do stacji kolejowych oraz posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

 

 

 

Multimodalny węzeł przesiadkowy w Siechnicach | Wizualizacje: An Archi Group Sp. z .o.o.

 

Wykonawcą robót budowlanych obu multimodalnych węzłów przesiadkowych – w Siechnicach i Świętej Katarzynie – jest wrocławska firma PRO-TRA BULDING Sp. z o.o. Łączny koszt budowy w ramach obu inwestycji wynosi 12.546.000,00 zł. Przekazanie terenu budowy wykonawcy powinno nastąpić do końca marca br., natomiast zakończenie całości robót budowlanych planowane jest na koniec III kwartału 2021 roku.

 

 

 

 

Multimodalny węzeł przesiadkowy w Świętej Katarzynie | Wizualizacje: An Archi Group Sp. z .o.o.

 

Po rozpoczęciu prac budowlanych mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. W trakcie pierwszego etapu budowy węzła multimodalnego w Siechnicach wprowadzona zostanie organizacja ruchu zastępczego zgodna ze schematem zamieszczonym w załączniku.

 

Pierwszy etap prac budowlanych w Siechnicach obejmuje wykonanie zachodniego i południowego wlotu projektowanego ronda, a także chodnika oraz zatoki autobusowej wzdłuż ulicy Kolejowej w stronę ronda. W ramach prac związanych z tym etapem powstanie także dodatkowa utwardzona jezdnia o szerokości 6 metrów poprowadzona wzdłuż ulicy zlokalizowanej przed budynkiem dworca PKP. Przez cały okres trwania robót Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia możliwości dojazdu do prywatnych posesji oraz dworca. W związku z wprowadzeniem obustronnego zawężenia jezdni na ulicy Kolejowej oraz jednostronnego zawężenia jezdni na ulicy Szkolnej uruchomiona zostanie tutaj tymczasowa sygnalizacja świetlna. Na czas prac zlikwidowany zostanie przystanek "Siechnice-Elektrociepłownia", w zastępstwie którego wyznaczony zostanie tymczasowy przystanek komunikacji zbiorowej zlokalizowany na ul. Kolejowej przed frontem robót. W celu zapewnienia dojścia pieszych do posesji mieszkalnych wyznaczone zostaną tymczasowe ogrodzone ciągi pieszych z utwardzoną nawierzchnią. Wykonawca prac budowlanych wraz z postępującymi pracami może korygować przebieg ciągów pieszych przy stałym zapewnieniu bezpieczeństwa ruchu pieszych oraz możliwości dojścia do posesji mieszkalnych.

 

O dalszych zmianach w organizacji ruchu zastępczego mieszkańcy Siechnic oraz Świętej Katarzyny będą informowani w odrębnych komunikatach.

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif