Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Komunikat dla przyszłych klientów firmy Budownictwo Osiedle Rodzinne Sp. z o.o.
11 / 02 / 2020 Mariusz Różnowicz 1363

Gmina w trosce o osoby planujące zakup mieszkania lub domu - przyszłych mieszkańców Gminy Siechnice – pragnie sprostować nieprecyzyjne informacje opublikowane na stronie internetowej http://nowyoltaszyn.pl/lokalizacja oraz http://nowyoltaszyn.pl/galeria/ wizualizacje firmy Budownictwo Osiedle Rodzinne Sp. z o.o. Sp. komandytowa.

 

Firma Budownictwo Osiedle Rodzinne Sp. z o.o. Sp. komandytowa realizuje w miejscowości Radomierzyce osiedle pod nazwą Nowy Ołtaszyn Park. W przywołanych powyżej linkach internetowych możemy zapoznać się jednak z nieprecyzyjną informacją (cytat):

 

„Rozbudowa drogi powiatowej nr. 1939D, na odcinku od ul. Wrocławskiej (Radomierzyce) do skrzyżowania ul. Żernickiej z ul. Parkową (Biestrzyków)”.

 

Gmina Siechnice udzieliła deweloperowi w trybie roboczym wszelkich informacji odnośnie prac projektowych dotyczących tej drogi (prowadzonych przez powiat wrocławski) oraz wystąpiła do dewelopera o pilne sprostowanie nieprecyzyjnych informacji.

 

W związku z brakiem odpowiedniej reakcji, informujemy osoby zainteresowane kupnem mieszkania na osiedlu Nowy Ołtaszyn Park, że wskazana przez dewelopera (na wizualizacjach osiedla) droga powiatowa jest dopiero na etapie projektowania.

 

W 2020 roku planowana jest jedynie kontynuacja prac projektowych. Ze względu na ograniczony budżet właściciela drogi tj. powiatu wrocławskiego – droga ta nie jest planowana do przebudowy ze wskazaniem konkretnego roku przystąpienia do prac, a tym bardziej nie można przewidzieć terminu ich zakończenia. Gmina czyni starania, aby powiat wrocławski zgłosił tę inwestycję do dofinansowania z Krajowego Funduszu Dróg Samorządowych w 2021 roku i tym samym roku (w razie uzyskania dofinansowania) ją zbudował.

 

-----------------------

 

Zanim kupisz mieszkanie – pamiętaj!

 

Jeszcze zanim podpiszesz wstępną umowę deweloperską, sprawdź:

 

1)       Czy inwestycja deweloperska ma wydane warunki techniczne na dostawy wody i odbiór ścieków

 

2)       Czy inwestycja położona jest bezpośrednio przy drodze:

- posiadającej utwardzoną nawierzchnię z asfaltu lub kostki betonowej,

- wybudowany jest przy niej chodnik i/lub ścieżka rowerowa,

- zlokalizowane jest oświetlenie uliczne.

 

Jak sprawdzić kiedy będzie wybudowana droga?

- sprawdź czy deweloper posiada podpisaną „umowę drogową” z gminą (na współfinansowanie budowy drogi przez oba podmioty lub finansowanie budowy przez dewelopera),

- sprawdź czy ujęto jej budowę w budżecie gminy na bieżący rok i/lub w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy na kolejne lata.

 

Pamiętaj – przed zakupem mieszkania lub domu od dewelopera - musisz dokładnie zapoznać się z prospektem informacyjnym (załącznik do umowy deweloperskiej).

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif