Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
KOMUNIKAT w sprawie poboru I raty podatków lokalnych za 2020 r. w drodze INKASA!
13 / 03 / 2020 Maciej Skwara 1623

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wynikające z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2 oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszej Gminy, na podstawie ustawy o samorządzie gminnym w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym oraz w celu przeciwdziałania COVID–19 w rozumieniu ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, Burmistrz Siechnic zaleca Inkasentom Gminy Siechnice zaprzestanie poboru podatków w bieżącym okresie rozliczeniowym, zwłaszcza w miejscach ogólnodostępnych dla mieszkańców.

 

W indywidualnych przypadkach uchybienia terminowi płatności i należnych z tego tytułu odsetek Burmistrz będzie rozstrzygał w drodze decyzji administracyjnej.  

 

Jednocześnie informujemy że podatek można uregulować, z zachowaniem terminu płatności, poprzez internet, poleceniem przelewu. Numer indywidualnego konta bankowego znajdzie Państwo na decyzjach z wymiarem podatku.

 


 

Szanowni  Państwo,

 

Informuję, że z uwagi na wyjątkową sytuację związaną z zagrożeniem chorobą COVID–19 i mogącymi wystąpić opóźnieniami w opłaceniu przez mieszkańców podatku za I kwartał 2020 roku informuję, że od raty podatku, która nie wpłynie w terminie z powodu zagrożenia COVID-19 odsetki będą umarzane.

 

Jednocześnie przypominam, że wystąpiłem z prośbą do inkasentów o zaprzestanie poboru podatków w terenie.

 

Dla osób, które chcą opłacić podatek w terminie przypominam, że płatność może być dokonana poprzez internetowe konto bankowe, na numer indywidualnego konta bankowego określony w Państwa  decyzjach z wymiarem podatku.

 

Apeluję!

Pozostańmy w jak największym zakresie w swoich domach. Unikajmy spotkań publicznych. Zadbajmy o siebie, swoich bliskich i mieszkańców naszej gminy.

 

Milan Ušák

Burmistrz Siechnic

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się