Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Burmistrz Siechnic i Radni Miejscy z wizytą w oczyszczalni ścieków i SUW Groblice (FILM, ZDJĘCIA)
17 / 09 / 2019 Maciej Skwara 1119

W czwartek 12 września 2019 r. odbyło się wyjazdowe posiedzenie połączonych komisji Rady Miejskiej poświęcone funkcjonowaniu gminnego systemu gospodarki wodno-ściekowej. Na zaproszenie Burmistrza Siechnic Milana Ušáka oraz Prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. Sylwestra Graczyka Radni Miejscy odwiedzili oczyszczalnię ścieków SBR w Siechnicach oraz nową stację uzdatniania wody w Groblicach.

 

Przypomnijmy, że oczyszczalnia ścieków przy ulicy Zachodniej w Siechnicach została w ubiegłym roku gruntownie zmodernizowana i rozbudowana. Dzięki rekordowej pod względem finansowym inwestycji (24 mln 600 tys. zł) gminna oczyszczalnia spełnia obecnie najwyższe standardy ekologiczne, o czym Radni Miejscy mogli przekonać się na własne oczy.

 

 

 

 

 

Delegacja odwiedziła również wybudowaną w tym roku, nową stację uzdatniania wody w Groblicach. Dzięki uruchomieniu stacji, więcej wody może popłynąć m.in. z kranów mieszkańców Groblic, Duroku, Kotowic i Zębic. Z ujęcia wody  pobieranych jest 80 m3 uzdatnionej wody na godzinę. Koszt wybudowania stacji to 3 mln 700 tys. zł.

 

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się