Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banerek-fotowoltaika.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Kolejne wydarzenia w ramach obchodów „760-lecia Świętej Katarzyny” (RELACJA)
11 / 09 / 2017 Aleksandra Chlebosz 778

W sobotę 9 września 2017 r., w ramach obchodów 760-lecia Świętej Katarzyny w Bibliotece w Świętej Katarzynie uroczyście otwarto wystawę historyczną „Listy do Idy”, na której zaprezentowane zostały listy Arthura Schiefera do żony Idy z lat 1915, 1917, 1918, 1943 i 1942. Zostały one przetłumaczone i udostępnione przez Katarzynę Bartczak-Pokropską, która przez kilka lat mieszkała w Siechnicach, a rodzinnie była spokrewniona z adresatką listów – Idą Schiefer. Obecnie mieszka w Niemczech i specjalnie przyjechała z córką na otwarcie wystawy. W tej części uroczystości uczestniczył Zastępca Burmistrza Siechnic - Lesław Kubik.

 

Następnie rozpoczęła się Historyczna Gra Terenowa „Zagadki Świętej Katarzyny”, którą zgłoszono do programu 25 Europejskich Dni Dziedzictwa. Udział w niej wzięły 4 drużyny, w skład których weszli dorośli, młodzież i dzieci.
Grupa 1: Katarzynki – 10 osób
Grupa 2: Nowicjusze – 9 osób
Grupa 3: Smerfy – 10 osób
Grupa 4: Filipy – 9 osób

 

Łącznie 38 osób. Liderzy grup otrzymali niezbędne materiały - egzemplarze wydanego niedawno informatora, kopie zdjęć oraz przedmioty konieczne do pokonania kolejnych etapów gry. Uczestników podczas Gry wspomagało 4 wolontariuszy, którzy przekazywali im następne zadania i niezbędne wskazówki. Prawidłowość odpowiedzi oraz czas wykonania zadania kontrolowali pracownicy Biblioteki w Świętej Katarzynie.

 

Po wyrównanej rywalizacji i burzliwych interpretacjach odpowiedzi wyłonili się zwycięzcy Gry. Maksymalnie można było otrzymać 145 punków. Najszybciej i najlepiej rozwiązała zadania Grupa 1 – Katarzynki z punktacją 144.
Kolejne Grupy otrzymały punktację:
Nowicjusze – 143 pkt
Smerfy – 137 pkt
Filipy – 133 pkt


Omówienie wyników Gry i ogłoszenie zwycięzców odbyło się w Bibliotece. W terminie uzgodnionym z Organizatorem zwycięska Drużyna otrzyma nagrody ufundowane przez Burmistrza Siechnic.

 

Uczestnicy zgodnie uznali, że świetnie bawili się przy tej Grze, pytania ocenili jako bardzo podchwytliwe, przy których trzeba było wykazać się dobrą znajomością materiałów historycznych otrzymanych od Organizatora Gry.

 

Elżbieta Rzewuska

Kierownik ds. Bibliotek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg