Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Ogłoszenie Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
03 / 08 / 2018 Mariusz Różnowicz 1101

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Świętej Katarzynie uprzejmie informuje, że cały czas trwają prace w celu wyeliminowania  uciążliwości odorowych na oczyszczalni ścieków znajdującej się przy ulicy Rataja w Siechnicach.


Oczyszczalnia ścieków składa się z dwóch ciągów technologicznych oczyszczania ścieków. W chwili obecnej jeden ciąg jest remontowany i pracuje tylko drugi ciąg. W pierwszym ciągu są prowadzone prace związane z wymianą rusztu napowietrzającego oraz dyfuzorów talerzowych dla poprawy warunków natleniania ścieków i ich oczyszczania. W dniu 31.07.2018 roku pierwszy ciąg został częściowo uruchomiony. Po całkowitym uruchomieniu tego ciągu, zostanie wyłączony ciąg drugi, na którym będą przeprowadzone podobne prace. Po wykonaniu prac, zostanie uruchomiony drugi ciąg i oczyszczalnia będzie już pracować na dwóch wyremontowanych ciągach technologicznych. Dokładny termin zakończenia prac jest trudny do ustalenia, ponieważ dopiero po uruchomieniu pierwszego ciągu i zamknięciu drugiego ciągu, będzie można stwierdzić w jakim stanie są ruszty napowietrzające drugiego ciągu, do których zamontowane są dyfuzory i ile czasu zajmie ewentualnie wymiana rusztu napowietrzającego i montaż nowych dyfuzorów.


Uprzejmie informujemy, że w dniu 27.07.2018 roku została uruchomiona bariera antyodorowa, która ma na celu ograniczenie nieprzyjemnych zapachów poprzez zastosowanie roztworu wodnego z neutralizatorem zapachu. Roztwór antyodorowy posiada zdolność wychwytywania cząstek odorowych, a następnie ich neutralizacji. Mikroskopijne rozmiary cząsteczek pozwalają na długie utrzymanie się w powietrzu, co powoduje skuteczne i efektywne wydłużenie procesu neutralizacji nieprzyjemnego zapachu. Preparat stosowany w barierze antyodorowej jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska i posiada atest higieniczny Zakładu Higieny Środowiska oraz atest Zakładu Toksykologii i Oceny Ryzyka w Warszawie.

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Świętej Katarzynie stara się jak najszybciej wykonać prace remontowe, które pozwolą na zminimalizowanie nieprzyjemnych zapachów, ale skomplikowanych charakter prac powoduje, że uruchomienie tych ciągów może przedłużyć się do końca sierpnia 2018 roku.


Po uruchomieniu wyremontowanych ciągów technologicznych zostaną ponownie wykonane badania stężenia siarkowodoru na terenie oczyszczalni ścieków.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-stypendia-2019.gif
baner---nagroda-burmistrza.gif