Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Rada powiatu wrocławskiego przyjęła uchwałę niezgodną z prawem i niekorzystną dla mieszkańców naszej Gminy. Burmistrz Siechnic i Rada Miejska w Siechnicach reagują (FILM)
09 / 07 / 2018 Aleksandra Chlebosz 1772

Dwóch z trojga radnych powiatu wrocławskiego wybranych z Naszej Gminy (Panowie Krzysztof Dworak i Andrzej Kozdrowicki) głosowało za uchwałą w sprawie podziału powiatu na okręgi wyborcze (w zakresie wyborów do rady powiatu) niezgodną z prawem i niekorzystną dla mieszkańców Gminy Siechnice.

 

Pomimo wcześniejszych interwencji Burmistrza Milana Ušáka w tej sprawie, zagłosowali oni za uchwałą niezgodą z prawem i wbrew interesom mieszkańców. Trzeci z naszych przedstawicieli w Radzie Powiatu, Pani Barbara Kosterska nie mogła uczestniczyć w tym posiedzeniu i oddać głosu przeciw tej uchwale z powodu zwolnienia lekarskiego.

 

Niezgodność tej uchwały z prawem zgłosił do Komisarza Wyborczego we Wrocławiu Burmistrz Siechnic Milan Ušák, który został do tego zobowiązany (na swój wniosek) uchwałą Rady Miejskiej w Siechnicach.

 

Postanowieniem Komisarza Wyborczego we Wrocławiu z 12.06.2018 r. uchwała Rady Powiatu została uznana za niezgodną z prawem. Komisarz nakazał przyjęcie poprawionej uchwały do 16.07.2018 r. Komisarz nakazał m.in. zwiększenie liczby radnych powiatowych wybieranych z Gminy Siechnice.

 

 

Rada Miejska szeroko omówiła ten temat na posiedzeniu w dniu 7.06.2018 r. (nagranie od 2:25 do 42:00)

 


 

Co zakładała uchwała przyjęta 29 maja przez Radę Powiatu?

W ciągu ostatnich 4 lat liczba mieszkańców Gminy Siechnice wzrosła z 17 do ponad 20 tysięcy mieszkańców. Zgodnie z zapisami Kodeksu Wyborczego liczba mandatów w Gminie Siechnice w związku ze wzrostem liczby mieszkańców miała wzrosnąć z obecnych 3 do 4 mandatów.

 

Innego zdania byli obecni Radni Powiatowi. Ich zdaniem obecna liczba 3 radnych jest wystarczająca i nie potrzeba, aby Nasza Gmina mogła być reprezentowana w powiecie przez 4 radnych.

 

 

Większa liczba reprezentantów mieszkańców Naszej Gminy (gwarantowane 4 osoby) w 25–osobowej radzie powiatu, to większa szansa na dostrzeżenie potrzeb naszych miejscowości w powiecie. To szansa na inwestycje – przede wszystkim - poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańców poprzez budowę chodników i nowych nawierzchni asfaltowych dróg powiatowych.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-stypendia-2019.gif
baner---nagroda-burmistrza.gif