Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Nagranie ze spotkania Burmistrza z mieszkańcami w dniu 2.07.2018 roku (FILM)
09 / 07 / 2018 Mariusz Różnowicz 920

2 lipca w ratuszu w Siechnicach odbyło się drugie spotkanie Burmistrza Siechnic Milana Ušáka z mieszkańcami, związane z oczyszczalnią przy ul. Rataja w Siechnicach.

Zgodnie z ustaleniami ze spotkania prezentujemy nagranie wideo z tego zebrania.

 

 

Ponadto informujemy, że zgodnie z wolą osób obecnych na zebraniu Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. opracował plan działań związanych z modernizacją oczyszczalni ścieków Bioblok przy ul. Rataja w Siechnicach. Plan zgodnie z ustaleniami publikujemy poniżej.

 

PLAN PRAC:

1. W tej chwili wyłączony jest jeden ciąg technologiczny, na którym trwają prace eksploatacyjne dotyczące czyszczenia komór oraz wymiany dyfuzorów talerzowych do napowietrzenia. Po montażu dyfuzorów zostanie wykonana próba działania dyfuzorów i po pozytywnej próbie komory zostaną napełnione osadem czynnym, który będzie musiał zacząć pracować. Po uruchomieniu tego ciągu zostanie wyłączony drugi ciąg i analogicznie zostaną wykonane prace jak na pierwszym.

Te prace powinny potrwać do 20.07.2018 roku. W międzyczasie zostanie wykonany audyt oczyszczalni ścieków pod kątem technicznych możliwości zminimalizowania lub nawet całkowitego zlikwidowania uciążliwości odorowych .

 

2. Do dnia 27.07.2018 roku zostaną wykonane prace montażowe związane z uruchomieniem bariery antyodorowej.

 

3. Do czerwca 2019 roku zostanie wykonany projekt budowy przepompowni ścieków na terenie oczyszczalni ścieków Bioblok wraz z rurociągiem tłocznym odprowadzającym ścieki do sieci kanalizacji sanitarnej połączonej z oczyszczalną ścieków SBR znajdującą się przy ul. Zachodniej w Siechnicach.

 

4. Do marca 2020 roku zostaną wykonane prace budowlana związane z wykonaniem przepompowni ścieków wraz z rurociągiem tłocznym oraz ich uruchomieniem. W chwili uruchomienia przepompowni scieków, oczyszczalnia ścieków Bioblok zostanie wyłączona z eksploatacji.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-stypendia-2019.gif
baner---nagroda-burmistrza.gif