Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Informacja dotycząca konsultacji społecznych ws. wprowadzenia opłat parkingowych na parkingu przy stadionie lekkoatletycznym w Siechnicach
21 / 05 / 2018 Mariusz Różnowicz 1616

Szanowni Państwo

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do Urzędu Miejskiego w Siechnicach oraz Siechnickiej Inwestycyjnej Spółki Komunalnej sp. z o.o. informujemy o planowanym przeprowadzeniu konsultacji społecznych dotyczących pobierania od osób spoza Gminy Siechnice opłat za parkowanie na parkingu przy stadionie lekkoatletycznym w Siechnicach.

 

Wiosną i latem wspomniane miejsce spełnia rolę  parkingu dla osób korzystających z ze zbiornika Błękitna Laguna, który w okresie od czerwca do września 2018 r. będzie wykorzystywany jako kąpielisko.

Więcej informacji na temat tego jak powstawała Błękitna Laguna, a także tego co zostało sfinansowane z grantu w ramach konkursu LECHstarter można przeczytać tutaj…

 

Z pewnością również Państwo zauważają, że szczególnie w okresach upałów parking, pomimo kilkuset miejsc nie jest w stanie pomieścić wszystkich aut mieszkańców Gminy Siechnice, chcących skorzystać z uroków tego miejsca. Dzieje się tak głównie z tego powodu, iż zbiornik Błękitna Laguna był w pełni legalnym bezpłatnym miejscem przeznaczonym do kąpieli (w 2017 r.) i będzie bezpłatnym kąpieliskiem (w 2018 r.). Jest to jedno z niewielu miejsc działających na tej zasadzie w aglomeracji wrocławskiej.

Właśnie ze względu na ten fakt, podobnie jak w ubiegłym roku, parking będzie w dużej mierze zajęty przez mieszkańców innych gmin, w tym miasta Wrocław. Będzie to powodowało trudności w dostępie do miejsc parkingowych dla mieszkańców naszej Gminy chcących skorzystać z kąpieliska.

 

W związku z powyższym Burmistrz Milan Ušák w najbliższym czasie planuje ogłosić konsultacje społeczne dotyczące następujących kwestii:

 

- Czy mieszkańcy Gminy chcieliby otrzymać (lub zakupić za „symboliczną złotówkę”) karty parkingowe uprawniające do całorocznego bezpłatnego korzystania z parkingu przy stadionie lekkoatletycznym w Siechnicach?

 

- Czy mieszkańcy Gminy Siechnice wyrażają zgodę, aby parking przy stadionie lekkoatletycznym w Siechnicach był płatny dla osób , które nie są mieszkańcami Gminy Siechnice?

 

- Czy mieszkańcy Gminy Siechnice wyrażają zgodę, aby środki finansowe pozyskiwane przez Gminę lub Spółkę Gminną z tytułu opłat parkingowych od osób spoza Gminy Siechnice były przeznaczane na dalszy rozwój i podnoszenie standardu zagospodarowania zbiornika wodnego Błękitna Laguna (np. nasadzenia zieleni, stworzenie zagospodarowanych miejsc do robienia ognisk/grilli, stworzenie małych pomostów do rekreacji i wędkowania itp.) ?

 

Zachęcamy do śledzenia naszej strony www.siechnice.gmina.pl oraz profilu www.fb.com/umsiechnice , na których będą podane terminy i zasady przeprowadzenia konsultacji społecznych.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg