Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
banerek---plac-podatki.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Będzie sygnalizacja świetlna na WOW
08 / 05 / 2018 Mariusz Różnowicz 3781

 

 

Bezpieczeństwo mieszkańców to jeden z głównych priorytetów władz Gminy Siechnice. Cieszy więc, że wkrótce - dzięki kilkuletnim wspólnym staraniom Urzędu Miejskiego w Siechnicach, Rady Osiedla Święta Katarzyna oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej Zacharzyc, pojawiła się realna szansa poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu:

  • Wschodniej Obwodnicy Wrocławia - drogi wojewódzkiej znajdującej się pod zarządem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei (DSDiK, jednostki organizacyjnej Województwa Dolnośląskiego),

z

  • drogą powiatową Święta Katarzyna – Zacharzyce, będącą pod zarządem Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.

 

Przypomnijmy, że Burmistrz Milan Ušák od momentu uruchomienia tego odcinka obwodnicy w 2014 roku, prowadził działania mające na celu doprowadzenie do poprawy bezpieczeństwa kierowców i pieszych na wspomnianym skrzyżowaniu. W świetle prawa obowiązki zapewnienia bezpieczeństwa poprzez odpowiednie oznakowanie, przebudowę drogi czy montaż sygnalizacji świetlnej spoczywa na zarządcach tych dróg tj. DSDiK oraz Starostwie Powiatowym.

 

Ogromną rolę w nagłośnieniu tematu źle zaprojektowanego skrzyżowania oraz braku sygnalizacji świetlnej odegrała Rada Osiedla Święta Katarzyna. To właśnie ona na czele z Przewodniczącym Andrzejem Idzikowskim wraz z Burmistrzem w oficjalnych pismach kierowanych do DSDiK, Marszałka Województwa, Starosty Wrocławskiego, Policji i Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich informowała o nieprawidłowych rozwiązaniach zastosowanych w tym miejscu, a skutkujących dziesiątkami wypadków i stłuczek.

 

Również liczni mieszkańcy Gminy niebędący w radach osiedla lub sołeckich przez liczne pisma kierowane do różnych instytucji przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa, jaką niewątpliwie będzie budowa sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Jak poinformowało DSDiK, od połowy kwietnia trwa postępowanie przetargowe na wykonawcę tej inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj.

 

Szkoda, że starania władz Gminy Siechnice i Rady Osiedla Święta Katarzyna musiały trwać aż kilka lat zanim zarządcy tych dróg zgodzili się z tym, że sygnalizacja jest potrzebna i zdecydowali się wyasygnować środki na jej budowę. Przyczyniła się do tego, deklaracja Burmistrza, że (pomimo tego, że prace te powinni przeprowadzić w całości zarządcy tych dróg) Gmina Siechnice dofinansuje tę inwestycję.

 

święta katarzyna zacharzyce sygnalizacja świetlna wschodnia obwodnica Wrocławia

Sygnalizacja powstać ma na skrzyżowaniu WOW z drogą powiatową

 

święta katarzyna zacharzyce sygnalizacja świetlna wschodnia obwodnica Wrocławia

Na tym skrzyżowaniu bardzo często dochodzi do stłuczek i wypadków

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg