Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
W Siechnicach przyjmiemy gości w ramach Projektu Brave Kids. Szukamy rodzin chętnych do pomocy (INFORMACJE O PROJEKCIE, REKRUTACJA)
13 / 03 / 2018 Mariusz Różnowicz 1507

Chcesz gościć w swoim domu uzdolnione dzieci z dalekich krajów i zyskać nowych przyjaciół?  

Trwa rekrutacja rodzin goszczących Brave Kids* 2018. Dzieci będą przebywać w Siechnicach w dniach 16.06 - 01.07.2018.

To czy dzieci będą miały okazję doświadczyć w Gminie Siechnice polskiej gościnności, a także bliskości i ciepła rodzinnego zależy tylko od Ciebie!


Wolontariat dotyczący goszczenia uczestników i uczestniczek Brave Kids to bardzo ważny element projektu. Do tej pory ponad 300 polskich rodzin otworzyło swój dom i serce dla dzieci z dalekich i bliskich zakątków świata.

W 2018 roku każdym z miast (Siechnice, Wrocław, Leszno, Radziejowice, Rzeszów, Wałbrzych, Białystok, Przemyśl) dzieci i młodzież będą brały udział w warsztatach artystycznych, które odbywają się od godziny 9:00 do 17:00. Do obowiązków rodziny goszczące należy dowiezienie uczestników i uczestniczek na miejsce warsztatów oraz odbiór, zapewnienie śniadania i kolacji oraz zapewnienie oddzielnego pokoju. W ramach gościny rodzina przyjmuje dwójkę dzieci z jednego kraju.

Wszystkie rodziny goszczące już dziś zachęcamy do zaplanowania czasu by przyjechać na Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids, który odbędzie się 8 lipca 2018 we Wrocławiu.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Burmistrza Siechnic.

Spotkanie informacyjne dotyczące projektu odbędzie się 11 kwietnia 2018 roku o godz. 18:00 w Klubie Relaks w Siechnicach (ul.Fabryczna 15).


brave kids siechnice

*Co to jest Projekt Brave Kids?


Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami. Łączą je za to chęć wspólnego tworzenia, otwartość na drugiego człowieka i niebywała umiejętność przełamywania barier i ograniczeń świata dorosłych.

Znaczącym aspektem Brave Kids jest zaangażowanie lokalnej społeczności – dzieci uczestniczące w projekcie mieszkają w domach lokalnych rodzin. Dla rodzin goszczących Brave Kids to wyjątkowa bliskość często zupełnie  odmiennego świata, a także lekcja szczodrości, cierpliwości i niejednokrotnie przyjaźń na całe życie.

Więcej informacji na temat projektu dostępnych jest na stronie http://www.bravekids.eu

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg